GT2 LA9V

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
voo
Pisarz
Pisarz
Posty: 1358
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:07
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

GT2 LA9V

Post autor: voo »

witam.

moja przygoda z SCIROCCO zaczęła sie w 2000 roku kiedy to zdałem na prawo jazdy i przyszedł czas na pierwsze auto. wcześniej poruszałem się głównie na dwóch kółkach.. MZ ETZ 150 :) sąsiad miał wtedy Audi B2 Coupe.. bardzo mi się podobało. I to właściwie on podsunął mi pomysł kupna Sciro.

za pieniądze z 18\'stki i ze sprzedanej MZ\'tki kupiłem pierwsze SCIROCCO 1.6 FR \'83. znalazłem je w Giełdzie Dolnośląskiej. przez telefon auto było idealne; na miejscu okazało się, że wygląda jakby ktoś je pomalował odkurzaczem na wydechu :) ale napaliłem się jak to młody i po lekkim targu Srok się moją własnością. po drodze do domu zdążył odpaść tłumik końcowy i zerwać linka od gazu :) niestety posiadam tylko kilka zdjęć nad czym ubolewam.. tak wyglądał po wyszorowaniu. dopiero kilka lat po sprzedaży dowiedziałem się, że miał ospoilerowanie Zender :?

Obrazek

wiadomo budżet był skromny więc sciro dostało tylko kpl sprężyn -40 z golfa mk1 i wymarzone ATS\'y (i oczywiście nowy tłumik):

Obrazek

chodziłem wtedy do technikum samochodowego.. z naprawami nie było problemu. Srok tak się podobał prowadzącym warsztaty, że chętnie pozwalali mi korzystać z podnośnika i niezbędnych narzędzi. wiele się dzięki niemu nauczyłem. miałem go niecały rok ponieważ nie dałem rady go utrzymać. zdjęcia do dziś wiszą na ścianie mojego pokoju.



znowu nastała era autobusów i dwóch kółek na lato. trwało to 4 lata. aż w końcu na święta sprawiłem sobie prezent :) SCIROCCO GT2 \'89 JH + lpg w LA9V. z wyposażenia Srok miał el. szyby, szyber, alarm + centralny + antynapad, wspomaganie no i instalacje na blosie. niestety niechętnie pracował na benzynie.. ale nie przeszkadzało mi to a w końcu nie zdążyłem tego naprawić. ku mojemu zdziwieniu miał kit Koni ze spiętym przodem (samoróbka ale zawsze). prawie rok po kupnie podczas przeglądu dowiedziałem się, że numery na silniku zostały nabite - silnik oczywiście JH a na bloku EG :|

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Srok dostał nowy rozrząd, filtry, płyny, świece, klocki itd. wszystko co należało wymienić wymieniłem na nowe. a potem zrobiliśmy razem mnóśtwo kilometrów. nigdy mnie nie zawiódł. niestety przyszedł czas kiedy moje prawo jazdy musiało odleżeć rok w urzędzie komunikacji, straciłem prace i po 4 miesiącach z bólem serca musiałem sprzedać Sroka.. eh. na nieszczęście niedaleko pojechał.. i czasami widziałem go \'docenianego\' przez chłopaków z pobliskiej wioski. potem już go nie widziałem.. przestałem wchodzić na forum żeby się nie dołować i po jakimś czasie przeszła mi zajawka na Scirocco.. wcale nie przeszła B)



moje poprzednie Sroki nie były idealne jeśli chodzi o karoserie, dlatego postanowiłem kupić zdrowiutkie, niebite Sciro obowiązkowo w LA9V a stan mechaniczny był mi obojętny. i znalazłem w Kołobrzegu SCIROCCO GT2 lipiec \'92 1.8 JH. przez telefon auto znów było idealne, prawdziwy German Style jak to powiedział poprzedni właściciel.. \'prawdziwy gwint a nie jakiś tam szajs\'. więc pojechałem. na miejscu okazało się, że właściwie to ruina. \'uszy shreka\', imitacje wlotów powietrza na błotnikach.. i brew od corrado ;) każda opona inna, alu krzywe, tłumik wisi, drzwi opadają, nie działają wycieraczki, podświetlenie etc, w środku wszystko mokre.. pleśń na wykładzinie, tragedia.. no i ciężko odpalał. a jeśli chodzi o ten gwint.. rzeczywiście z przodu był.. kiedyś sprawny. dramat. kilka zdjęć dzień po kupnie:

Obrazek

Obrazek

i zaczęło się wydawanie pieniędzy.. ale najpierw pozdejmowałem ze Sciro tuningowe dodatki. najpierw zawieszenie: komplet GTC 60/40, łożyska mc phersona, końcówki, sworznie, tuleje wahaczy, gumy stabilizatorów.. łożyska wszystkich kół, szczęki, cylinderki, linka ręcznego, tarcze, klocki. potem środek.. stacyjka, klamki zewn., zamek maski tył, korek wlewu paliwa.. wcześniej każda wymieniona część miała swój klucz.. do maski i korka nie było. w elektryce była taka rzeź, że w Sciro działy się rzeczy niespotykane. nowy wydech środkowy i końcowy nierdzewka. skompletowałem środek bo brakowało kilku detali. czyszczenie, pranie. Srok dostał nowe buty: BBS 7J/15 + BFGoodrich 195/45. jednak kulał jeszcze silnik. i tak w końcu mogłem się przejechać moim Srokiem :laugh:

Obrazek

idylla długo nie trwała. wpierw mała przygoda na parkingu.. pani na moim oczach cofając wjechała w sciro. chciała uciec i przez kilkaset metrów goniłem ją pieszo. myślała, że 50,- załatwi sprawę. a kierunki miałem białe ori Hella. dostałem 220zł odszkodowania tylko dlatego, że pan doliczył lakierowanie błotnika :evil:

Obrazek

po tygodniu/dwóch silnik zgasł i więcej nie odpalił.. było do przewidzenia bo dmuchał k 7-8 atm i na dzień dobry było słuchać panewkę. dodatkowo non stop były problemy z paliwem. na wiosce k mojej mieściny znalazłem zarośnięte trawą sciro.. miał sprawnego DX\'a więc dogadałem się z właścicielem.


Obrazek

na stół z nim :) rozrząd, uszczelka, remont głowicy, uszczelki, miska. filtry, płyny, olej skrzynia, rozdzielacz, remont rozrusznika i alternatora, paski, płyn wspomagania, aku itd itd. na niczym nie oszczędzałem i zęby w parapet.

mieliśmy trudne chwile i w którymś momencie chciałem sprzedać sciro.. ale jak widać jest w rodzinie :)

Obrazek


c.d. poniżej :)



pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2010, 13:56 przez voo, łącznie zmieniany 2 razy.
365 dni obsesyjnie.
Awatar użytkownika
GPS
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 815
Rejestracja: 01 gru 2007, 16:51
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: voo - moje sroki.

Post autor: GPS »

super opisana przygoda :)
gratuluje zapału i energii, mam nadzieje ze i mi jej starczy

popraw zdjęcia bo się nie powiększają

z początku kodu usuń wszystko i zostaw samo [img]

pozdrawiam
________________________
[|___|_|===vw===|_|___|]
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Odp: voo - moje sroki.

Post autor: Kamil »

FSOL napisał:
popraw zdjęcia bo się nie powiększają

z początku kodu usuń wszystko i zostaw samo [img]
zdjecia takie juz sa, sam poprawialem ;)

a to pierwsze bylo fajne, bo mialo ospoilerowanie zendera... :whistle:
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
Bzyku
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 810
Rejestracja: 30 lis 2007, 17:46
Model: Scirocco II
Numer GG: 5178869
Lokalizacja: Kraków

Odp: voo - moje sroki.

Post autor: Bzyku »

mieliśmy trudne chwile i w pewnym momencie chciałem ją sprzedać. klient jednak sie rozmyślił a mi kamień spadł z serca
dobrze dla Ciebie ze sie rozmyslilem , swoja droga ja tez nie zaluje:)
powodzenia w dalszych pracach
Scirocco Scala 87' było
Obrazek
Scirocco GTII 90' było
Trumna Type-S K24A3 <---
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Odp: voo - moje sroki.

Post autor: ozi »

czy ja dobrze widze rejestracje FZ? skąd jesteś, spot by się zrobiło małego, hyhy
Obrazek
Awatar użytkownika
voo
Pisarz
Pisarz
Posty: 1358
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:07
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Odp: voo - moje sroki.

Post autor: voo »

no prosze.. mamy do siebie 20km :) Zielona Góra.
365 dni obsesyjnie.
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Odp: voo - moje sroki.

Post autor: ozi »

no i sparki83 jest z nowej soli, może jeszcze jakiś czas minie i pojawi się wiecej osób z lubuskiego ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
voo
Pisarz
Pisarz
Posty: 1358
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:07
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Odp: voo - moje sroki.

Post autor: voo »

:) w Zielonej jest jeszcze kilka sciro.. jedno ma moja kumpela, lata na ABF\'ie. tylko ona sie integruje, reszta nie.
365 dni obsesyjnie.
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Odp: voo - moje sroki.

Post autor: ozi »

daj wiecej fot na alu........ to z avatara bardzo mi się podoba
Obrazek
Awatar użytkownika
Fiber
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 923
Rejestracja: 30 lis 2007, 19:52
Model: Scirocco II
Numer GG: 1930065
Lokalizacja: Pabianice/ Warszawa

Odp: voo - moje sroki.

Post autor: Fiber »

Voo jak będziesz zmieniał front i będziesz chciał się pozbyć starego grilla, to nie zapomnij o mnie :>
Obrazek
Awatar użytkownika
voo
Pisarz
Pisarz
Posty: 1358
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:07
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Odp: voo - moje sroki.

Post autor: voo »

ozi te felgi dopadłem stosunkowo niedawno i krótko na nich jeździłem bo przyszła pora na zimówki :) mam na nich tylko dwie fotki, tą w avatarze i w opisie wyżej.

Fiber chciałbym go jednak zachować żeby móc zmieniać image kiedy tylko będę miał ochotę :|
365 dni obsesyjnie.
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Odp: voo - moje sroki.

Post autor: ozi »

voo napisał:
ozi te felgi dopadłem stosunkowo niedawno i krótko na nich jeździłem bo przyszła pora na zimówki :) mam na nich tylko dwie fotki, tą w avatarze i w opisie wyżej.
to zapodaj tą z avatara, bo na małej mało widać :angry: . To są bbs rm?
Obrazek
Awatar użytkownika
Manek
Maniak
Maniak
Posty: 1769
Rejestracja: 17 paź 2007, 22:29
Model: Scirocco II
Numer GG: 1391160
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Odp: voo - moje sroki.

Post autor: Manek »

Fajna historyjka Voo, to pierwsze sciro bardzo mi sie podoba i do tego to ospoilerowanie rarytas.:cheer:
Jak masz fotki tego na szerokim grilu to wrzuc bo jest co pokazac ;)
Bylo: VW Scirocco MkII Scala '87r. 1,8 JH :) :(
Jest: VW Scirocco MkII GTX '87r. 1,8 JH :)
Awatar użytkownika
Fiber
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 923
Rejestracja: 30 lis 2007, 19:52
Model: Scirocco II
Numer GG: 1930065
Lokalizacja: Pabianice/ Warszawa

Odp: voo - moje sroki.

Post autor: Fiber »

voo napisał:
Fiber chciałbym go jednak zachować żeby móc zmieniać image kiedy tylko będę miał ochotę :|
No szkoda :) Jakbyś zmienił zdanie, to daj znać :P
Obrazek
Awatar użytkownika
voo
Pisarz
Pisarz
Posty: 1358
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:07
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Odp: voo - moje sroki.

Post autor: voo »

kupiłem po taniości prosty komplecik.. wiele wieczorów spędziłem, żeby tak wyglądały. fotki z telefonu nie oddają efektu :)

Obrazek

Obrazek

pozdrawiam.
365 dni obsesyjnie.
ODPOWIEDZ