Scirocco GT II

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
solarhh
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 385
Rejestracja: 04 paź 2009, 20:01
Model: Scirocco II
Numer GG: 1347806
Lokalizacja: Słupsk

Re: Scirocco GT II

Post autor: solarhh »

@ Sołtys
Już raz się umówiłem na spota jak auto było w remoncie i niestety się nie pojawiłem, więc nie obiecuję ale się postaram :)

@vwbounty
świat jest mały ;)

dziś niestety wprawny mechanik źle dobrał tuleję do wyprasowania poduszki z łapy od skrzyni i łapka poszła sie ... dlatego może ma ktoś na zbyciu zbędną ?? Do skrzyni AUG, choć chyba we wszystkich do 1,8 są takie same. Zwrotnice, stabilizator i wachacze założone.A dziś zostanie założona maglownica i autko stanie na cztery nogi wreszcie mam nadzieję :D

-- wtorek, 7 lut 2012, 21:48 --

kurde pieściłem silnik i nie wiem czy nie przesadziłem ;/ nie wieje to wieś tuningiem trochę ?? (silnik będzie bez osłon na rozrząd) do tego czarna głowica i polerowany kolektor dolotowy. Jak złoże całość to wrzucę fote. Oczywiście będzie parę poprawek tu i tam.

Obrazek

Obrazek
Scirocco GT II 1.8 16v DF 1 LC6V ---> docelowo KR+9a+dolot ITB a wszystko pod kontrolą DIGI I :D
Moje GTII
BMW E36 318i ROST :D - dupowóz ;) <-- na żyletki :)
Skoda Octavia 2.0 SLX <-- jest :D
VW T3 PartyBus Black&White --> budowa in progress :D
VW T2 --> czeka na remont ;)
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco GT II

Post autor: Kamil »

ja bym kazde kolko zrobil w innym kolorze, bylby harlekin :D
a jak nie bedzie oslony, to pod rozrzadem nie bedzie widac niedomalowanego?
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Scirocco GT II

Post autor: Majkel »

dla mnie ten czerwony ujdzie ale te zolte kola nie pasuja do niczego
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Scirocco GT II

Post autor: atosss007 »

Majkel pisze:dla mnie ten czerwony ujdzie ale te zolte kola nie pasuja do niczego
Mnie też się to nie widzi. Chyba jakieś niebieskie by lepiej wyglądały. A najlepiej wyglądały by czarne.
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
szewcu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 247
Rejestracja: 09 sie 2010, 11:51
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Scirocco GT II

Post autor: szewcu »

Majkel pisze:dla mnie ten czerwony ujdzie ale te zolte kola nie pasuja do niczego
Pasaują, do ściereczek którymi są zasłonięte cylindry :)
Tak bez osłony na rozrząd to troche ryzykownie śmigać
jest
1987r. scirocco 16v pl US :)
Awatar użytkownika
solarhh
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 385
Rejestracja: 04 paź 2009, 20:01
Model: Scirocco II
Numer GG: 1347806
Lokalizacja: Słupsk

Re: Scirocco GT II

Post autor: solarhh »

@ szewcu
sąsiad śmiga bez osłon Golfem mkI parę lat i nic się nie dzieje złego (tylko przy grzebaniu na łapy trzeba uważać), osłony są styrane życiem a nowe w lepszym stanie ciężko chyba znaleźć ;/

dobra wyszło trochę cukierkowo, pasują jak świni siodło. Kółka polecą w czerń, dzięki za krytykę :)

PS A co myślicie o tym ? Bo dolot będzie przerobiony i nie chce tam wpychać tej rury od odmy. Nie pluje z niej jakoś strasznie olejem ale po jakimś czasie dolot robi się tłusty w środku.
http://allegro.pl/zbiorniczek-odmy-oil- ... 90893.html
Scirocco GT II 1.8 16v DF 1 LC6V ---> docelowo KR+9a+dolot ITB a wszystko pod kontrolą DIGI I :D
Moje GTII
BMW E36 318i ROST :D - dupowóz ;) <-- na żyletki :)
Skoda Octavia 2.0 SLX <-- jest :D
VW T3 PartyBus Black&White --> budowa in progress :D
VW T2 --> czeka na remont ;)
wesyl
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 656
Rejestracja: 09 paź 2011, 08:04
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: Scirocco GT II

Post autor: wesyl »

Zamontowanie CT to normalny zabieg, sam bede u siebie to montowal wiec bez obaw montowac mozesz;] wazne zeby odma byla drozna bo inaczej bedzie padaka.
Awatar użytkownika
solarhh
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 385
Rejestracja: 04 paź 2009, 20:01
Model: Scirocco II
Numer GG: 1347806
Lokalizacja: Słupsk

Re: Scirocco GT II

Post autor: solarhh »

bo ogólnie plan jest taki że nie będe reanimował Kjeta tylko autko będzie hulało na gazie samym (jak do tej pory zresztą) i dolot to będzie Airbox więc odmy nie ma gdzie podpiąć za bardzo. Bo z czasem myślę wrzucić jakąś 16 ale życie zweryfikuje bo narazie jestem już zmęczony remontami

-- piątek, 17 lut 2012, 20:10 --

katastrofa ;( zabrałem się za wszystko od dupy strony. Najpierw zacząłem lizać silnik a potem zabrałem się za sprawdzenie jego stanu. I wyszło szydło z worka - po nalaniu nafty na tłoki okazało się że pierścienie nie trzymają w ogóle ;/ . Idąc za ciosem postanowiłem wyjąć tłoki i je obejrzeć. I tu dochodzę do sedna sprawy - tłoki mają średnicę 81,485 co oznacza 2gi nadwymiar, do tego są pozacierane na bokach. Żeby było weselej cylindry to totalne jaja. Poza tym powycierane panewki, wał też nie wiadomo w jakim stanie;/ Szlif już nie wchodzi w grę czyli silnik na szrot. Więc postanowiłem kupić coś solidniejszego (mam nadzieję). Na alledrogo znalazłem to :
http://allegro.pl/silnik-vw-kr-139-km-w ... 51668.html
jutro po niego jadę, może ktoś go kojarzy ?
PS a żólte kółka na czarno przemalowałem ale to już bez znaczenia :P
pozdr
Scirocco GT II 1.8 16v DF 1 LC6V ---> docelowo KR+9a+dolot ITB a wszystko pod kontrolą DIGI I :D
Moje GTII
BMW E36 318i ROST :D - dupowóz ;) <-- na żyletki :)
Skoda Octavia 2.0 SLX <-- jest :D
VW T3 PartyBus Black&White --> budowa in progress :D
VW T2 --> czeka na remont ;)
wesyl
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 656
Rejestracja: 09 paź 2011, 08:04
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: Scirocco GT II

Post autor: wesyl »

Ty ten kolorowany silnik kupiles czy to byl Twoj stary silnik? Zawsze jak kupujesz silnik to lepiej sprawdz chociaz kompresje, przyzady na allegro od 60zł sa wiec niezaduzy wydatek a mi ratowal juz tylek podczas kupna silnika.
Awatar użytkownika
solarhh
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 385
Rejestracja: 04 paź 2009, 20:01
Model: Scirocco II
Numer GG: 1347806
Lokalizacja: Słupsk

Re: Scirocco GT II

Post autor: solarhh »

ciężko sprawdzić jak jest wyciągniety z auta ;/ chyba będe musiał zaufać sprzedawcy pisze że ma 13 bar na cylindrze :| jade po niego dziś lub jutro
mój stary silnik to zarżnięte JH
Scirocco GT II 1.8 16v DF 1 LC6V ---> docelowo KR+9a+dolot ITB a wszystko pod kontrolą DIGI I :D
Moje GTII
BMW E36 318i ROST :D - dupowóz ;) <-- na żyletki :)
Skoda Octavia 2.0 SLX <-- jest :D
VW T3 PartyBus Black&White --> budowa in progress :D
VW T2 --> czeka na remont ;)
wesyl
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 656
Rejestracja: 09 paź 2011, 08:04
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: Scirocco GT II

Post autor: wesyl »

ja nie wiem jaki problemw idzisz, podpinasz skrzynie z rozrusznikiem i na ktrotko rozrusznik do aku. otwierasz przepustnice i jedziesz. Ja na sam dzwiek i zaufanie bym kupil Abfa ktory byl padlina bo na cieplym mial 10, 6,10,8, a koles mowil ze zasowa itp.
Awatar użytkownika
solarhh
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 385
Rejestracja: 04 paź 2009, 20:01
Model: Scirocco II
Numer GG: 1347806
Lokalizacja: Słupsk

Re: Scirocco GT II

Post autor: solarhh »

niby tak ale mam po niego 200 km więc czasu może nie być na takie akcje ;/ no nic chyba będę musiał na gębę zaufać, pokręcę wałem czy nic tam nie chrobocze :lol: i czapkę zdejmę żeby zbadać jak tam cylindry i finito pozostaje trzymać kciuki :wink:
w świecie szesnastek jestem jak dziecko :roll:
Scirocco GT II 1.8 16v DF 1 LC6V ---> docelowo KR+9a+dolot ITB a wszystko pod kontrolą DIGI I :D
Moje GTII
BMW E36 318i ROST :D - dupowóz ;) <-- na żyletki :)
Skoda Octavia 2.0 SLX <-- jest :D
VW T3 PartyBus Black&White --> budowa in progress :D
VW T2 --> czeka na remont ;)
wesyl
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 656
Rejestracja: 09 paź 2011, 08:04
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: Scirocco GT II

Post autor: wesyl »

Sprawdzenie kompresji to 10min, tylko trzeba miec czym sprawdzic, no jak uwazasz, wg mnie silnik swoje juz napewno przezyl i wolal bym wiedziec w co wkladam XXX zł. przedchwila miales przyklad utopienia paru groszy a glownie utopienie czasu przy robocie. Tak czy inaczej powodzenia i sie pochwal jak kupisz;].
Awatar użytkownika
solarhh
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 385
Rejestracja: 04 paź 2009, 20:01
Model: Scirocco II
Numer GG: 1347806
Lokalizacja: Słupsk

Re: Scirocco GT II

Post autor: solarhh »

faktycznie sprawdzę bo znowu będę płakał :evil: jak będę go miał u siebie to walnę foty i wrzucę
PS a tak nawiasem mówiąc to cena wydaję się dobra jeśli silnik jest zdrowy jak sprzedawca pisze, same kolektory i altek sporo kosztują
pozdr
Scirocco GT II 1.8 16v DF 1 LC6V ---> docelowo KR+9a+dolot ITB a wszystko pod kontrolą DIGI I :D
Moje GTII
BMW E36 318i ROST :D - dupowóz ;) <-- na żyletki :)
Skoda Octavia 2.0 SLX <-- jest :D
VW T3 PartyBus Black&White --> budowa in progress :D
VW T2 --> czeka na remont ;)
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Scirocco GT II

Post autor: obar »

Ele ten silnik jest wyjęty, czy jeszcze na chodzie w aucie?
Spytaj czy jest jeszcze w aucie.

Ja tez jeździłem bez słony ALE zawsze miałem tę dolną, która jednak chroni paski. Natomiast bez górnej moim zdaniem można śmigać spokojnie.

Po pierwszy silnik mający zastąpić JH pojechałem 275km w jedna stronę i też nic nie wiedziałem o silnikach. Oczywiście była to totalna padaka. Troszkę się zwrócił jak sprzedałem z niego tłoki i wał, które o dziwo były w idealnym, wręcz fabrycznym stanie, a progi były takie, że nawet na szlif by się to chyba nie nadało :lol: .

Jak ściągniesz głowicę to sprawdź, czy nie ma progów i czy widać ślady honowania na cylindrach, bo fajnie by było jakby jeszcze było trochę siatki widać na gładziach.
Tak samo radziłbym pościągać podpory wału i korb i sprawdzić stan przylgni i panewek. Jak jest wszystko w miarę równo wytarte to duże prawdopodobieństwo, że wystarczy tylko wymienić panewki na nominał, bez konieczności szlifu.

Takie porady to tylko połowiczne sprawdzenie, bo z tego co wywnioskowałem to nie chcesz się bawić w całkowitą kapitałkę.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
ODPOWIEDZ