Scirocco do zabawy. #Stawiar.

Pochwal się swoim Scirocco.
Stawiar
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 06 cze 2013, 19:22

Scirocco do zabawy. #Stawiar.

Post autor: Stawiar »

Cześć. Zacznijmy od tego, że jestem Dawid i pochodzę z Bełchatowa (woj. Łódzkie)
Ponad miesiąc temu zostałem szczęśliwym posiadaczem Scirocco GT z 87 roku.
Auto kupiłem jako drugie, kupione z przeznaczeniem na odbudowę i jako zabawka, powiem szczerze szukałem mk1 długo, a ten egzemplarz trafił mi się zupełnie przypadkiem. Mianowicie wyciągnąłem go od dziadka 51' z garażu, a on posiadał to auto przez ostatnie 6 lat.... ;)

Blacharsko na pierwszy rzut jest w eleganckiej kondycji, z racji tego, iż plan co do auta jest ogromny i tak wszystko zostanie zbudowane od podstaw.
Obrazek
Tak Rocco wyglądało 5czerwca 30 minut po zakupie, i tak też wygląda do dziś.

Zacząłem od budowy garażu na działce, który był w planach już długo, a zakup zabytku tylko to przyspieszył....
Z robotami przy nim planuje poczekać do wiosny.... ;)
A co w planach?
Przede wszystkim i to jest mój numer jeden. Kupić dawcę - 2.3 V5 20V...
Ogarnąć rozpórki, wzmocnić budę, wsadzić motor i odpalić.... A co później? Wszystko wyjdzie, plan jest wyjechać za 2 lata i naprawdę mi się z autkiem nie spieszy. :)
Oczywiście nowy lakier, ogarnięcie środka i szukanie koła... Liczę, że w tym czasie wyłapię jakąś mega ofertę!

Auto ma być moją zabawką tylko na niedziele...
W tym momencie kompletuje brakujące elementy jak listwy, i inne cuda...

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
artur88
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 209
Rejestracja: 25 lut 2010, 22:49
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Scirocco do zabawy. #Stawiar.

Post autor: artur88 »

Witaj. Twoje Scirocco wyglada tak jak moje po zakupie. Nawet kolor, wersja i rocznik prawie ;) 1.6 gazik?
Co do swapu... Przegladales dzial "sprzedam"? ;)
Obrazek
Stawiar
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 06 cze 2013, 19:22

Re: Scirocco do zabawy. #Stawiar.

Post autor: Stawiar »

Przeglądałem dział ;) Powiem szczerze, na codzień aktualnie mam A3 na gwintowanym zawieszeniu i 18calach z oponą 35... Troche to dla mnie męczące, dlatego będe szukał dawcy. Golf lub Toledo - zawiecha i koła pójdą do Audi, silnik do Scirocco.... Na co dzień sprzedaje części w lokalnym dość dużym sklepie więc wiem, że wszystko będzie pasowało, a gwintowane i koło z dail-cara sprzedam.... ;)
A jeśli chodzi o silnik, to wolałbym żeby był on jeszcze na aucie jak będę go kupował.... Wiadomo, że przed włożeniem zrobię mu full przegląd, ale wolę go jeszcze osłuchać.... ;)
Awatar użytkownika
PiotrekMk2
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 304
Rejestracja: 08 kwie 2013, 20:55
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łowicz

Re: Scirocco do zabawy. #Stawiar.

Post autor: PiotrekMk2 »

plan dość ciekawy zostaje tylko życzyć powodzenia w pracach na sroką:)
Żeby życie było spoko musisz jeździć Scirocco
Obrazek
Stawiar
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 06 cze 2013, 19:22

Re: Scirocco do zabawy. #Stawiar.

Post autor: Stawiar »

Ok. Chciałem gdzieś robić historię auta, a gdzie indziej jak nie na takim forum.
Więc, pojawiłem się z autem i cisza, było to spowodowane budową garażu na zimowisko dla Dziadka. 2 tygodnie temu skonczylismy, ogarnął się prąd itd. to zacząłem działać.... Pomijając że do tej pory jeździłem dziadziusiem i sprawiało mi to niesamowitą frajde.
Obrazek

Scirocco 2 tygonie temu po skonczeniu prądu na swoim miejscu na kilka dobrych miesięcy....
Obrazek

A tu już kilka fotek z rozbiórki.... Powoli do przodu, najważniejsze segregować śrubeczki i może go jakoś poskładam ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podłoga zdrowiutka, śrubokręt nie przeszedł na wylot nigdzie, poszukuje wzmocnienie zderzaka przedniego i zderzaka, kiedyś auto miało delikatne gugu, pas jest zagięty z prawej strony a zderzak wisiał na wkrętach od spodu czego wcześniej nie zauważyłem, brakuje prawie wszystkich uchwytów.....
+ poszukuje przedniej szyby jakby ktoś wiedział to śmiało!

Będe na bieżąco teraz opisywał co w aucie ogarnięte! :)
Awatar użytkownika
Maniuusssss
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 540
Rejestracja: 12 lut 2008, 17:52
Numer GG: 10251551
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Scirocco do zabawy. #Stawiar.

Post autor: Maniuusssss »

Plan zacny, wytrwalosci zycze :wink: tez chcialbym byc juz na twoim miejscu... ja z garazem moze na wiosne rusze :roll: a co do gratow w poniedzialek bede u kumpla zobacze co tam ma :)
VW Scirocco Scala 1988 - było...
VW Corrado 2.0 16V 1992 - było..
VW Scirocco 1.8 GT II 1990 - było...ale wciżż żyje na forum...
VW Corrado 2.0 8V było..
VW Corrado 1.8 G60 było...
Scirocco GT II było…
wesyl
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 656
Rejestracja: 09 paź 2011, 08:04
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: Scirocco do zabawy. #Stawiar.

Post autor: wesyl »

Plan ciekawy, wrzucaj duzo zdjec bo mnie zaciekawiłes, A garaz hm szkoda ze bez kanału ale wielkościowo naprawde fajny.
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Scirocco do zabawy. #Stawiar.

Post autor: atosss007 »

Witaj. Wydaje mi się że kroi się kolejny ciekawy projekt na tym forum. Mam nadzieję że nie stracisz zapału po pierwszej zimie, auta nie sprzedasz a garażu nie przekwalifikujesz na graciarnię :wink:
Powodzenia i wytrwałości. No oczywiście wrzucaj dużo zdjęć :wink:
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
Rezi
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 626
Rejestracja: 18 gru 2008, 17:19
Model: Scirocco II
Numer GG: 1084101
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Scirocco do zabawy. #Stawiar.

Post autor: Rezi »

Przemyślałeś dokładnie kwestię vr5? Jak zamierzasz to podpiąć do sciro? Nie bardzo rozumiem Twoją wizję na to auto, bo wg mnie ono nie będzie dobrze jechać :-) ale będzie lepiej niż 1.6 Co do przedniej szyby to w są jeszcze dostępne "splintexy" ale tylko z paskiem, wymieniałem w te wakacje u siebie. Podpytaj u szybiarzy.
Stawiar
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 06 cze 2013, 19:22

Re: Scirocco do zabawy. #Stawiar.

Post autor: Stawiar »

Ten VR to byłą pierwsza myśl... Jednakże ostatnio się z tego najprościej wycofuje i na dzień dzisiejszy reanimuje ori 90KM... Właściwie to jutro się za niego zabieram bo nie pracuje na benzynie, a jak już zacznie pracować to kicha i wyrzuca ją przez wydech... Podstawy leża już w daily i czekają aż pojade jutro na garaż(świece, przedowy, kopułka i palec). W aucie nie będzie podtleku w ogóle wiec jak uda się jutro ogarnąć żeby pracował od razu wyciągne z niego wszystko co z instalacją związane.... ;)

Dzięki za info z szybą, podzwonie po hurtowniach i po szybiarzach we wtorek, może coś mi sprowadzą ;)
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Scirocco do zabawy. #Stawiar.

Post autor: atosss007 »

Mowiac szczerze to chyba nie inwestowalbym w 8V, bo jesli dobrze rozumiem to piszesz o silniku EX. Jesli juz chciales sie bawic w VRa to moze nie rezygnuj calkiem z mocniejszego silnika i wsadz przynajmniej 16V. Moim zdaniem szkoda kasy na zwykla osmiozaworowke.
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
lehu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 869
Rejestracja: 27 kwie 2012, 19:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 526724
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Pruszków

Re: Scirocco do zabawy. #Stawiar.

Post autor: lehu »

Zgadzam się z atossem, z 8v mocy nie będzie, lepiej zainwestujw 16V, VR wcale nie jest dużo bardziej rozwojowy od KR/ABF. Żeby przekroczyć granicę 200KM w VR też trzeba wydać taczkę kasy, a efekt i tak jest średni bo swoje to musi spalić (minimum te 10l/100 w trasie), duża masa silnika zredukuje osiągi i zepsuty rozkład masy. Nawet korek z VR się gorzej prowadzi niż z KR, a co dopiero sroka.
Obrazek
mój srok http://scirocco.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=10&t=65753
VW Scirocoo BLOS 16V KR
Ford Mondeo MK3 2.2 TDCI
Opel Corsa B 1.5 TD
Awatar użytkownika
Gółek
Maniak
Maniak
Posty: 1608
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:20
Model: Scirocco II
Numer GG: 4967939
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Scirocco do zabawy. #Stawiar.

Post autor: Gółek »

EG szukaj :)
Genialne 8 v,16 v juz powoli nudne sie robi :)
Pozdrawiam i wytrwałości zycze.
Tomek (vw@maniak)
Scirocco MK I 77' EG
Scirocco MK II 86'GTX 16V
Scirocco MK II 91' GT II-od 26 lat nieustannie w przydomowym garażu .
VW High UP!
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Scirocco do zabawy. #Stawiar.

Post autor: atosss007 »

Gółek pisze:EG szukaj :)
Genialne 8 v.
z tego co pamiętam arka1 ma do sprzedania taki motorek i to chyba kompletny z wiązka :wink:
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Scirocco do zabawy. #Stawiar.

Post autor: Mowad »

Jak mozna cos poradzic - ja tez kiedys budowalem auto do zabawy, najpierw dalem 1.6 8v na podwojnych gaznikach - zadowolony bylem moze przez tydzien, bo zaczalem zalowac ze nie wsadzilem 2.0 8v, skoro wchodzilo bez problemu. Wsadzilem te 2.0 8v na podwojnych gaznikach - starczylo na tyle dlugo, zeby zaczac myslec ze przecioez 2.0 16v tez tam wejdzie bez specjalnych przerobek i juz wyjsciowo bedzie kilkadziesiat KM wiecej. I mozna powiedziec ze 2.0 16v mi wystarczylo juz na dosc dlugo, bo kolejnym krokiem bylo by albo turbo, albo abf ale koszty hamowaly moje zapedy. Wniosek z tego taki ze przeplacilem cala robote ze 3 razy, narobilem sie tez 3 razy wiecej niz to bylo konieczne i gdybym od poczatku dazyl do jakiegos z gory obranego celu to bym go szybciej osiagnal i mniejszym nakladem (choc nauki z tego wszystkiego wyciagnalem sporo i to byl plus tej sytuacji ;)).
Wiec moja rada taka - wsadzaj tam odrazu silnik jaki chodzi Ci po glowie uwzgledniajac koszty jakie jestes w stanie poniesc, bo jak zaczniejsz dlubac te 90KM to wydasz worek kasy, a efekt Cie nie zadowoli na dluzsza mete. Zwlaszcza skoro samochod ma byc do zabawy wiec moze stac i nie musi wyjezdzac na codzien zeby Cie zawiesc np do pracy.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
ODPOWIEDZ