1,8 JH GT2 92 od Szona

Pochwal się swoim Scirocco.
dex
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 05 wrz 2014, 19:52
Model: Scirocco II

Re: 1,8 JH GT2 92 od Szona

Post autor: dex »

Jaką temperaturę osiągał wtedy olej ? A jaką teraz ? Na jakim oleju śmigasz ? :)
Awatar użytkownika
szon85
Początkujący
Początkujący
Posty: 121
Rejestracja: 04 gru 2012, 00:01
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Jaworze, B-B coast;)

Re: 1,8 JH GT2 92 od Szona

Post autor: szon85 »

olej to Castrol Power1 4t 10w40 API Sj, ze dwa razy miałem tak że osiągnął 130 stopni przy grzaniu non stop na trasie z dużą prędkością, po założeniu tego ustrojstwa nawet jak wjeżdżam na dwupas z temperaturą 110 to od razu powyżej 80km/h zaczyna spadać do 98-100 i tyle trzyma nie ważne jak szybko później jade.
Awatar użytkownika
Gółek
Maniak
Maniak
Posty: 1608
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:20
Model: Scirocco II
Numer GG: 4967939
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: 1,8 JH GT2 92 od Szona

Post autor: Gółek »

To faktycznie sporo ja na JH.
Mi nawet jadąc z "nogą w podłodze" nie udało sie przekroczyć 105 st.
No ale grunt,ze opanowane.
Pozdrawiam.
Tomek (vw@maniak)
Scirocco MK I 77' EG
Scirocco MK II 86'GTX 16V
Scirocco MK II 91' GT II-od 26 lat nieustannie w przydomowym garażu .
VW High UP!
Awatar użytkownika
Sławek
Maniak
Maniak
Posty: 1552
Rejestracja: 30 lis 2007, 20:44
Model: Scirocco II
Numer GG: 6229661
Lokalizacja: Kraśnik Lub.

Re: 1,8 JH GT2 92 od Szona

Post autor: Sławek »

Szkoda ze nie dołozyłes jeszcze wodnej chłodniczki, uwazaj na olej podczas postoju !
Obrazek
Awatar użytkownika
szon85
Początkujący
Początkujący
Posty: 121
Rejestracja: 04 gru 2012, 00:01
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Jaworze, B-B coast;)

Re: 1,8 JH GT2 92 od Szona

Post autor: szon85 »

No i wpadła pod maskę rozpórka kielichów. Panowie od Bensona robili na zamówienie do JH. Polecam bo bardzo solidnie wykonana. jedyne co, to że trzeba minimalnie przekręcić w tył zaworek na prawym kielichu i żeby dolać płynu do zbiorniczka wyrównawczego trzeba ją popuścić z jednej strony. Moja rozpórka była robiona jako pierwsza od Bensona do tego silnika więc podejrzewam że w następnych już to będzie poprawione. i uprzedzam pytania, tak logo jest na odwrót, rozpórka jest dobrze, inaczej się nie da. Pozdrawiam.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BossFazer
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 372
Rejestracja: 13 cze 2009, 01:41
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: 1,8 JH GT2 92 od Szona

Post autor: BossFazer »

aa gdzie jest osłona paska rozrządu ?! :P aa rozporka fajna, mozna znac wartosc ? :)
mówi mi wewnetrzny głos.. że tu nie chodzi o siłe, nie chodzi o moc...
Awatar użytkownika
szon85
Początkujący
Początkujący
Posty: 121
Rejestracja: 04 gru 2012, 00:01
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Jaworze, B-B coast;)

Re: 1,8 JH GT2 92 od Szona

Post autor: szon85 »

Przednia górna rozpórka 150zł.
strona i kontakt www.benson-pro.pl
Awatar użytkownika
szon85
Początkujący
Początkujący
Posty: 121
Rejestracja: 04 gru 2012, 00:01
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Jaworze, B-B coast;)

Re: 1,8 JH GT2 92 od Szona

Post autor: szon85 »

Witam, po jakimś tam czasie ;)
Sroka dzielnie służy cały czas oprócz sezonu zimowego (wtedy odpoczywa).
W czasie kiedy nic nie pisałem wymieniłem m.in tylne łożyska kół, uszczelki drzwi i jakieś tam inne pierdoły.
Udało mi się wykonać nową tapicerkę na szyber, ale nie jestem zbytnio zadowolony z tego wytworu i chyba to zdemontuje i poprawie w jakiś sposób.
Miałem też problem z pojawiającą się wodą po ulewnym deszczu pod drzwiami kierowcy (wewnątrz przy uszczelce drzwi, na dole w przedniej części). Okazało się że foliowa membrana na drzwiach pod tapicerką jest w jednym miejscu dziurawa (ktoś wcześniej ściągał ją chyba łomem), podkleiłem ją nową folią i jest ok.
Rzeczy które muszę zrobić może jeszcze przed sezonem to wymienić maglownicę z drążkami i łożyska kół z przodu.
dorzucę może jakieś foto ze zlotu w Oświęcimiu.
Pozdrawiam.
Załączniki
DSC_54871.jpg
(453.94 KiB) Nie pobierany
2016_06_12_volkswageny-101-1024x683.jpg
(110.31 KiB) Nie pobierany
BartusGT
Początkujący
Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:58
Model: Scirocco II

Re: 1,8 JH GT2 92 od Szona

Post autor: BartusGT »

Witam kolege z moich stron :) Poznaje te sroczke po tablicach, bo kilka razy ja na Bielsku widziałem ;) Kumple sie pytali czy to czasem nie ja bo też swoją dużo jeździłem przez lato, a teraz dalej stoi pod kocem i odpoczywa :)

Jeździsz gdzieś nią na zloty? :) Chętnie bym pogadał o paru rzeczach z kimś kto też ma Scirocco :)
Obecnie jest:
VW Scirocco GT
VW Scirocco GT2
Golf I
Awatar użytkownika
szon85
Początkujący
Początkujący
Posty: 121
Rejestracja: 04 gru 2012, 00:01
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Jaworze, B-B coast;)

Re: 1,8 JH GT2 92 od Szona

Post autor: szon85 »

Fajnie, już myślałem że nie ma innych "południowców" na tym forum ;). Co do zlotów to zdarza się, przeważnie jestem w Oświęcimiu (rok w rok), raz byłem w Raciborzu, raz w Zatorze ,raz w Krakowie i 2 razy we Wodzisławiu. W Bielsku byłem na Cars&Coffe w Nowym Mieście. I to tyle ze zlotów.
Pogadać możemy zawsze, ustawimy się gdzieś jak już będzie sezon :)
BartusGT
Początkujący
Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:58
Model: Scirocco II

Re: 1,8 JH GT2 92 od Szona

Post autor: BartusGT »

Ja tu działam aktywnie od dłuższego czasu na południu :D Zbieram graty, informacje, czasem też się na zlocie gdzieś pojawie, a jeździ u nas trochę Scirocco i pojawiły się nowe w okolicy ;) Co się jakiś pojawi to zaraz mnie informują o tym :D Mam nawet zdjęcia gdzie Cie uchwycili :P
Obrazek
Obrazek

A to moja Sroka, może rzuciała Ci się gdzieś w oczy bo 2 lata nią na codzień śmigałem lato czy zima cały czas :) Przyznam, że trochę ja zaniedbałem ale w tym roku się to zmieni ;) Teraz stoi pod kocem i czeka aż się nią zajme bo sezon tuż tuż ;) Jak zrobię przegląd, ogarnę co trzeba to chętnie bym się spotkał z Tobą gdzieś pogadać :)
Obrazek

Ja razem z kumplami tworzymy "Bielskie Klasyki Nocą" i tam najczęściej się pokazuje i jeżdżę z nimi na różne wydarzenia ;) Jak byłbyś zainteresowany to serdecznie zapraszam :) Podaję link do fanpage'a https://www.facebook.com/BKNBielsko/?fref=ts

Pozdrawiam :)
Obecnie jest:
VW Scirocco GT
VW Scirocco GT2
Golf I
Awatar użytkownika
szon85
Początkujący
Początkujący
Posty: 121
Rejestracja: 04 gru 2012, 00:01
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Jaworze, B-B coast;)

Re: 1,8 JH GT2 92 od Szona

Post autor: szon85 »

Heh, fajnie się ogląda fotki swojej sroki zrobione przez nieznajomego ;). Dobrze że w miarę równo zaparkowałem bo by siara była ;).
Twoją kiedyś widziałem ale nie zauważyłem że jest na tablicach SBI. Mówisz że pojawiły się nowe w okolicy, będzie cieplej to mam nadzieje że je gdzieś wypatrzę ;). A Bielskie Klasyki Nocą oczywiście zacznę bacznie obserwować, postaram się kiedyś pojawić na spotkaniu ;)
BartusGT
Początkujący
Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:58
Model: Scirocco II

Re: 1,8 JH GT2 92 od Szona

Post autor: BartusGT »

Fotki zrobione przez mojego kumpla założyciela BKN-u ;) Bo zaraz jak ktoś zobaczy sroke gdzieś to robi zdjęcia i mi przesyła to wiem o wszystkich :D A oprócz Twojej i mojej to są w okolicach jeszcze 3 jeżdżące i jedna co stoi :) Jak zrobie swoja to będę jeździł więcej na spoty żeby ją rozruszać ;)

P.S. Twoja czasem nie stała przez jakiś czas przy Statoilu naprzeciwko elektrociepłowni w BB? ;)
Obecnie jest:
VW Scirocco GT
VW Scirocco GT2
Golf I
Awatar użytkownika
szon85
Początkujący
Początkujący
Posty: 121
Rejestracja: 04 gru 2012, 00:01
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Jaworze, B-B coast;)

Re: 1,8 JH GT2 92 od Szona

Post autor: szon85 »

A to nie, to musiała być nie moja, nigdy tam nie parkowałem;). Ja wiem o jednej która stoi w mojej miejscowości, taka bez bodykit'a szara i druga która po Bielsku jeździ (jaskrawozielony kolor). W okolicach elektrociepłowni mogła być też widziana zielona GT2 (kobieta nią jeździ) na obcych blachach;). w Kętach znajomy widuje podobną do mojej, zawsze mnie pyta czy to ja jechałem ;). Także jest tego troche. A co ze swoją planujesz robić?
BartusGT
Początkujący
Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:58
Model: Scirocco II

Re: 1,8 JH GT2 92 od Szona

Post autor: BartusGT »

To musiała być jeszcze inna ;) Bo jeździ na starych białych blachach jeszcze z flagą Polski taka szarawa tylko stan taki sobie ;) Ta jaskrawozielona to też ja znam, wiem kto tym jeździ a ta zielona co nią kobieta jeździła na blachach KOL cos tam to już sprzedana i chyba jeździ teraz koło mnie, bo jest identyczna i na nowych blachach SBI :) W Kętach to się nigdy z żadną nie spotkałem ;) Sam dużo jeździłem po Kętach ale moja to całkiem inaczej wygląda niż Twoja :D

Co do mojej to trzeba zrobić przegląd bo wyszedł z w styczniu, zrobić cały wydech na nowo bo ten jest składak "made by ja", wymienić jeden amortyzator w przedzie, rozrząd no i jakieś ładne alufelgi klasyczne kupić z oponami :) Tyle na sezon :) No i jak będzie chwila to zrobić zaprawki bo wyszło pare purchelków za czasów jak jeszcze w zimie jeździł ;) A do pełni szczęści i kompletności to brakuje mi tylko foteli przednich ze sroki bo ja mam z golfa a że jestem dość wysoki to mam problemy z wsiadaniem i wysiadaniem :/ Nie wiesz gdzie można takie dorwać? Albo od jakiejś wersji golfa 2 były podobne taki półkubełki :)
Obecnie jest:
VW Scirocco GT
VW Scirocco GT2
Golf I
ODPOWIEDZ