Szara Sroczka OEM+

Pochwal się swoim Scirocco.
brosvw
Początkujący
Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 23 maja 2019, 08:05
Model: Scirocco III

Re: Szara Sroczka OEM+

Post autor: brosvw »

kostrzyk pisze: 15 lip 2019, 12:26 Powoli dochodzę do wniosku, że bardziej by ci się opłacało kupić nową r-ke niż grzebać w tym aucie :D
Hehe, zależy co rozumiemy pod pojęciem "opłacało" :P

Rozumiem, że chodzi CI o to, że by mnie to taniej wyszło - pewnie tak :P chociaż nie każda Rka jest dobrze wyposażona, a za taka "wypasioną" też trzeba wyłożyć z 70 tysięcy i to za przedlifta, o poliftowej już nie wspomnę, bo praktycznie ich nie ma, a jak są to ceny totalnie poza moim zasięgiem :-P

Z drugiej strony traktuję to jak hobby i nieporównywalnie większą satysfakcję daję użytkowanie ze świadomością że samemu coś się zmajstrowało niż jedynie użytkowanie :D

Także co kto lubi :-P

Jak to potrzeba człowiekowi odpowiedniej motywacji, żeby te zakupione fanty zamontować :)
Po zmianie radia kierownica raziła już bardzo, bądź co bądź mimo, że grubsza i ścięta to wzór tej kierownicy pamięta jeszcze rok 2000. Wczoraj się zmotywowałem i zmieniłem kierownice, gałkę i moduł kolumny, a poniżej efekt:

Przed:
Obrazek

Po:
Obrazek

Żeby nie było tak łatwo to mimo wcześniejszych założeń okazało się, że na module 1K0****** nie da się odpalić podświetlenia, więc trzebabyło troszke "przyrzeźbić, w związku z tym małe fotostory:

1. Zmiana modułu
Obrazek
Obrazek


2. Po kodowaniu z niedziałającym podświetleniem
Obrazek

3. Przeróbeczka
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

4. Efekt finalny :)
Obrazek


No i jak juz tak szedłem jak dziki, to chcialem od razu ramke środkową przyciąć, żeby pasowała do poliftowego panelu klimy, a tu ZONK - pokrętła w polifcie są mniejsze :D. Niestety do Sciro 137 polift to ciezki temat - to poliftowy środek a przedliftowa deska (138 to ostatni lift, deska zmieniona, reflektory zmienione, caly tyl zmieniony) - nie pozostało mi nic innego jak zamówić nową taka ramke - czekamy na dostawę ;)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2019, 09:02 przez brosvw, łącznie zmieniany 1 raz.
brosvw
Początkujący
Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 23 maja 2019, 08:05
Model: Scirocco III

Re: Szara Sroczka OEM+

Post autor: brosvw »

Pamiętacie jak miałem dylematy co zrobić z tyłem? - no to teraz już ich nie mam :) - wpadł kompletny tył polift Rline, a wydech R już wpadł dawno temu - jak OEM+ to OEM+


1. Klapa tylna z wiązka i klamka, idealny stan, bez szyby i lotki (lotke juz mam, szybę wyczarujemy :D)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

2. Tylne lampy NOWE :)
Obrazek
Obrazek

3. Zderzak Rline kompletny :)
Obrazek
Obrazek

4. Slizgi juz nagrane ;)
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2019, 09:12 przez brosvw, łącznie zmieniany 1 raz.
mskostek
Początkujący
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 08 lis 2016, 09:08

Re: Szara Sroczka OEM+

Post autor: mskostek »

Tak to jest już choroba 😁
brosvw
Początkujący
Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 23 maja 2019, 08:05
Model: Scirocco III

Re: Szara Sroczka OEM+

Post autor: brosvw »

mskostek pisze: 19 lip 2019, 06:33 Tak to jest już choroba 😁
zgadzam się :D

W związku z powyższym w dzisiejszym odcinku serii "auto pozostaje bez zmian" będzie o:

1. Zawartości tajemniczego pudła nr 1;
Obrazek


2. Pudle nr 2 z tajemnicza zawartością :D
Obrazek

Prosimy nie oddalać się od radioodbiorników, ciąg dalszy już po krótkiej przerwie XD...








A już tak poważnie :D

Z fantów dostarczonych w tym tygodniu bardzo się cieszę. Powoli, ale konsekwentnie domykają one pewien etap - mianowicie można od zakupów przechodzić do działania, zwłaszcza że koniec tego etapu zgrywa się z początkiem urlopu :cool::cool:

Ad 1. Z tej paczuszki bardzo się cieszę :D :D pewnie osobiście nigdy tego nie użyję, ale auto jest mojej partnerki i ona jest z tego zakupu, a będzie z tego tuningu, na pewno bardziej zadowolona niż ja :D

Brakujący element układanki pt. "po liftowy tył" - komplet ślizgów - sztuk 3 ;)
Obrazek

A pod ślizgami siateczka z kompletnym PLA 2.0 wymontowanym z Scirocco RM 2017 :) (brakuje jedynie wiązki na przód, przednich czujników i bocznych gniazd)
Obrazek
Obrazek

Sterownik obsługujący 12 czujników + kamerę cofania
Obrazek

Przyciski
Obrazek

Ad 2. Z tej paczuszki również bardzo się ciesze :) (w sumie jak z każdej :D )

Kamera cofania high - oryginał Scirocco:
Obrazek
Obrazek

I przedłużacz:
Obrazek

A pod spodem:
Kompletny lewy ksenon przed lift - zatem mamy komplet! :D
Obrazek

A z takich tematów pobocznych, które to dzieją się w tzw. "międzyczasie":

1. Moduły skrętu, które z tego co wiem powinny współpracować z Bordnetzem i obsłużą po liftowy bixenon
Obrazek

2. Przetwornica do po liftowego ksenonu
Obrazek

3. Włącznik świateł pod czujnik zmierzchu
Obrazek

4. Podłokietnik z USB i media-in - kontynuacja uruchomienia Car-App w Composition Media
Obrazek

5. Licznik wymontowany i oba wysłane na wgranie IMMO
Obrazek

Jako, że Sirocco to taki "Szary projekt" to zastosowałem do niego podejście jak do każdego z moich projektów, więc po dopracowaniu, już niebawem pokażę plan prac do wykonania w najbliższej przyszłości ;) a na chwilę obecną czekamy jeszcze na kolejną dostawę części z serwisu (dzisiaj dzwoniłem, ponoć paczka jest gotowa do odbioru).

Stay Tuned!


Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2019, 09:23 przez brosvw, łącznie zmieniany 1 raz.
brosvw
Początkujący
Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 23 maja 2019, 08:05
Model: Scirocco III

Re: Szara Sroczka OEM+

Post autor: brosvw »

Dzisiaj rano, tuż po montażu poniższego mowie do siebie "no! prawda jest taka, że wnętrze jest skończone" - nie minęło 3 godziny i mam już nowy pomysł - ale to melodia przyszłości ;)

Tadaaaam:
Obrazek
Obrazek
Obrazek


1. Licznik Premium golf 6 GTI + wskazówki mk7 + tuby sroka ostatni lift 2015+ // ZDALNE dogranie Immo, grafika Scirocco, język PL by Łukasz Soboń / 1 6 D / VAG MODS - kolejny licznik zrobiony tego dżentelmena, szczerze polecam, ogarnięte na wysyłkę, w weekend, także auto było unieruchomione tylko jeden dzień roboczy 

https://youtu.be/qDSNULLqd2Y

Było
Obrazek

W trakcie:
Obrazek

Adapter 32 -> 36 pin
Obrazek

Jest:
Obrazek
Obrazek



2. Panel klimatyzacji ostatni lift 2015+ + ramka Rline nowa
Przed:
Obrazek
W trakcie:
Obrazek
Po:
Obrazek

Jako, że w paczce powrotnej dostałem licznik i dwie nowe pastylki pozostało mi je zmienić:

W trakcie
Obrazek

I po
Obrazek

A tutaj półeczka z wymienionymi juz fantami ;)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2019, 09:51 przez brosvw, łącznie zmieniany 1 raz.
brosvw
Początkujący
Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 23 maja 2019, 08:05
Model: Scirocco III

Re: Szara Sroczka OEM+

Post autor: brosvw »

Apropos tych nowych pomysłów - dzisiejszy zakup :D :
Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2019, 09:53 przez brosvw, łącznie zmieniany 1 raz.
brosvw
Początkujący
Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 23 maja 2019, 08:05
Model: Scirocco III

Re: Szara Sroczka OEM+

Post autor: brosvw »

Chwila przymusowej przerwy na okoliczność (troszkę przydługiego) urlopu, ale tak się składa że wczoraj, całkiem przypadkowo sobie coś przywiozłem :)

Zanim jednak zdradzę sekret to pozwolę sobie przypomnieć konfigurację, która z grubsza jest z zgodzie z wizją jaką mam na Sciro mojej narzeczonej :)
Obrazek
Obrazek

Wycieczka (i niech mi ktoś powie ze hOpel jest zły :D - wg mnie idealnie nadaje się do transportu części do wszystkich audi, vw a nawet bmw :D):
Obrazek

KUPIŁEM VW LUGANO 8j19 ET 41 + Pirelli PZero 235/35/19 ;)
Obrazek

Obowiązkowa inspekcja:
Obrazek

Trochę o zakupie - jak na powyżej załączonym widać - felgi są czarne, a miały być srebrne... Jako, że koła są w stanie "do renowacji" to kolor nie grał roli, a dodatkowo czarny kolor miał pomóc podjąć decyzję, czy srebrne felgi będą idealne ;) - no niestety nie pomógł....

...bo przymierzyłem... efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wg mnie w tym setupie z czarną listwą na boku w połysku czarne felgi pasują idealnie... Trzeba pamiętać jednak o tym, że mam w garażu kpl progów i one będą w kolorze nadwozia...

No i są teraz kolejne dylematy - czarne (trochę tuningowo, ale nadal OEM) czy srebrne (bardzo OEMowo)? - pomóżcie przyjaciele!! :)

Miałem pisać jeszcze update o nowych tuningach, które zaszły/zachodzą, i kolejnych, już praktycznie wszystkich fantach potrzebnych do spełnienia wizji finalnej, ale tak mnie te felgi zaszokowały że cała reszta przestała być ważna i zrobię to przy najbliższej okazji :D

Stay Tuned!
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2019, 10:00 przez brosvw, łącznie zmieniany 1 raz.
brosvw
Początkujący
Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 23 maja 2019, 08:05
Model: Scirocco III

Re: Szara Sroczka OEM+

Post autor: brosvw »

Na okoliczność "długiego weekendu" kilka kolejnych modów wpadło do auta ;)
1. Olej MOTUL, filtr oleju i powietrza K&N, odgrzybianie klimatyzacji i wymiana filtra pylkowego
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Po zabiegu (założyłem któregoś pięknego popołudnia obudowę na akumulator i proszę nie komentować czystości pod maska :P - przyjdzie jeszcze na to czas ;) )

Obrazek

Przebieg
Obrazek


2. Manetki MQB (tak! można i w aucie z modułem kolumny pod kierownicą, nie zintegrowanym z taśma ;) - dla bardzo chcącego nic trudnego :D )

Po:
Obrazek

Przed:
Obrazek

3. Obudowa kierownicy do kiery mk7
Przed:
Obrazek
Po:
Obrazek

Może to troszkę nieskromne ale naprawdę bardzo przyjemnie się już obsługuje centrum dowodzenia ;)
Obrazek

4. Złącze USB Car Play - HURA! obsluguje Androida, Iphone'a - teraz Composition Media jest naprawde suuuuuper! :)

Prawidłowe, niezbędne gniazdo USB:
Obrazek

Iphone CarPlay:
Obrazek

Android Auto:
Obrazek


Stay tuned! :D
Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2019, 10:17 przez brosvw, łącznie zmieniany 1 raz.
brosvw
Początkujący
Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 23 maja 2019, 08:05
Model: Scirocco III

Re: Szara Sroczka OEM+

Post autor: brosvw »

"nie ma to jak długi weekend" ;)

USB ogarnięte, przy okazji rozbiórki zamontowałem tunel z zasuwanym schowkiem, podłokietnik w skórze, wiązkę od lusterka fotochrom i czujnika zmierzchu/deszczu i mikrofon - wreszcie zainstalowany hardware pozwala wykorzystać 100% potencjały Composition Media ;)

Po
Obrazek

Przed
Obrazek

Mikrofon zainstalowany
Obrazek

Popękane wygłuszenie wymienione na nowe
Obrazek

Uchwyt na kubki (lub zapachy california scents :D)dla pasażerów tylnej kanapy (będzie służył jako uchwyt na California Scents ;) )Obrazek

Szaberek wiązki
Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2019, 10:22 przez brosvw, łącznie zmieniany 1 raz.
brosvw
Początkujący
Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 23 maja 2019, 08:05
Model: Scirocco III

Re: Szara Sroczka OEM+

Post autor: brosvw »

Prawda jest taka, ze wnętrze jest prawie skończone :-D ❤❤
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2019, 10:24 przez brosvw, łącznie zmieniany 1 raz.
brosvw
Początkujący
Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 23 maja 2019, 08:05
Model: Scirocco III

Re: Szara Sroczka OEM+

Post autor: brosvw »

Felgi ze Skody poszły w świat - będą jęździły tam gdzie powinny - na Skodzie Octavii II RS - nowy właściciel mial takie same felgi tylko w 17 calach, które będą na zimę - powiem szczerze, że "powiało prestiżem" :D
Od razu przepraszam za jakość zdjęcia - mam nadzieję ze i tak widać jak pasuje koło projektowane do konkretnego auta ;) no i kolor felg - w szarym aucie chromshadow ginął :)
Obrazek

Miałem założyć zimówki, ale przypomniało mi się ze w swoim składziku mam całkiem ******ste SPORTECI MONO 8,5j19 et 35 z najlepiej wyglądającymi oponami na 8,5 - Achilles 225/35, które złożyłem sobie do projektu 8P Q :P - mówię "co się będą opony starzały. Przymierzymy, popatrzymy i trochę pojeździmy" :D (w czym mnie te felgi utwierdziły, to że do tego konkretnego koloru w jakim jest Scirocco felgi muszą być czarne lub srebrne :P)

W oczekiwaniu na Lugano:
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2019, 10:32 przez brosvw, łącznie zmieniany 1 raz.
mskostek
Początkujący
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 08 lis 2016, 09:08

Re: Szara Sroczka OEM+

Post autor: mskostek »

Na tych kołach wygląda dużo lepiej
mskostek
Początkujący
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 08 lis 2016, 09:08

Re: Szara Sroczka OEM+

Post autor: mskostek »

Co tu taka cisza . Czyżby wiecej nie dało się dołożyć?😁
brosvw
Początkujący
Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 23 maja 2019, 08:05
Model: Scirocco III

Re: Szara Sroczka OEM+

Post autor: brosvw »

mskostek pisze: 02 wrz 2019, 17:11 Co tu taka cisza . Czyżby wiecej nie dało się dołożyć?😁
Wertując internety można znaleźć takich kotów, ze ja przy nich to taki mały kotek-Filemonek -także odpowiadając na pytanie - można dołozyć jeszcze bardzo duuuuuzo :P ale nie mam na to czasu - mody ktore robie mają słuzyć zwiekszeniu przyjemności uzytkowania auta i satysfakcji z jego posiadania ;) wszystko w duchu szkoly OEM+

Generalnie zauwazyłem, ze znikają mi fotki z początku i troche mnie to zdemotywało, ale cały czas coś się dzieje :)

Cały czas coś się dzieje, a z nowości to:
1. Wpadły dekory od Rki - taki dyskusyjny temacik, zobaczymy jak to się zgra z czarnym dekorem wokół radia, narazie mam mieszane uczucia ;)
Obrazek
Obrazek

2. Wgrałem sobie charakterystykę wspomagania z TTRS - polecam każdemu - stojąc i do małej prędkości kręci się leciutko kierownicą, a wraz ze wzrostem prędkości wspomaganie działa coraz słabiej, od pewnej prędkości mam wrażenie, że wspomaganie wręcz "trzyma" kierownicę w pozycji równowagi - zajebista sprawa!

3. Kolejny krok w stronę realizacji wizji finalnej na auto ;)

Nowe felgi (w tym sezonie juz 4ty wzór :D ) VW Lugano - oryginalna felga R/Rline do VW Scirocco.
8j19 et 41 OEM srebrny kolor :)

Opony przód 235/35/19 Pirelli Pzero
Opony tyl 225/35/19 Bridgestone Potenza

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Był dylemat, czy srebrne, czy czarne kolo, ale szefowa powiedziała, że maja być srebrne no to ma srebrne :)

Jestem z efektu mega zadowolony - kolejny raz potwierdza się, że jednak najlepiej pasują felgi projektowane pod dane auto...
mskostek pisze: 20 sie 2019, 16:14 Na tych kołach wygląda dużo lepiej
A nowe jak?

Stay tuned!
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2019, 10:35 przez brosvw, łącznie zmieniany 1 raz.
brosvw
Początkujący
Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 23 maja 2019, 08:05
Model: Scirocco III

Re: Szara Sroczka OEM+

Post autor: brosvw »

No! Wczoraj była niedziela i jak to czasem w niedziele, udało się troszkę podziałać więc jestem bardzo zadowolony :)

1. Oświetlenie nóg - tym samym pakiet Ambient Light wnętrza został skończony - oczywiście od PROLUMO (z możliwościa swiecenia na czerwono, kabelki są rozprowadzone, ale jeszcze się zastanawiam nad podłączeniem...
2. Ramka środkowa i dekory drzwi czarny połysk - nareszcie dekory R ładnie pasują i nie gryzą się ze sobą dwa odcienie srebra
3. Poliftowe przełączniki - jako, że sama ramka w piano to było zbyt mało, postanowiłem jeszcze okleić dekory drzwi, a jak boczki były zdjęte to grzechem byłoby nie zmienić przycisków ;)

Efekt finalny
Obrazek

Przyciski drzwi lewe
Obrazek

Porównanie lewe vs. prawe drzwi
Obrazek

Widok od strony pasażera
Obrazek

Dekor drzwi lewych i poliftowy przełącznik
Obrazek

Zdjęcie przedstawiające różnicę przed/po

Obrazek
ODPOWIEDZ