SCIROCCO 1.8 GTX > G60 > 2E :-)

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
czarodziejka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 867
Rejestracja: 30 lis 2007, 14:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 2478779
Lokalizacja: Szczecinek

Re: SCIROCCO G60 - prace ku końcowi ...

Post autor: czarodziejka »

wczoraj pod garażem zrobiłem małą sesyjkę porównawczą swojego G i irka 16v :wink: który "motur" ładniejszy ? :wink:
Obrazek

a dzisiaj dotarła paczka z kolejnym gadżetem do G-rocco :mrgreen:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 sty 2016, 11:46 przez czarodziejka, łącznie zmieniany 1 raz.
"Pasja - po to by realizować marzenia, nie po to by być lepszym od innych"
http://www.youtube.com/watch?v=xuuB8UAmO48
http://www.youtube.com/watch?v=mzAY8qrQcAY
Obrazek
Awatar użytkownika
wróżka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 414
Rejestracja: 01 gru 2007, 15:50
Model: Scirocco II
Numer GG: 9084901
Lokalizacja: Szczecinek

Re: SCIROCCO G60 - prace ku końcowi ...

Post autor: wróżka »

No ty to masz pomysły ... :D "który ładniejszy" ... nie lepiej by było "który lepiej ciągnie" ? ale co do tego nie ma wiekszych wątpliwości :wink: chociaż zrobimy kiedyś jakąs próbe jak sie dotrzesz :mrgreen: zobacze jak daleko zostanę z tyłu ........ :mrgreen:
herbiasty
Pisarz
Pisarz
Posty: 1408
Rejestracja: 25 wrz 2009, 13:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 1219647
Lokalizacja: Przemyśl

Re: SCIROCCO G60 - prace ku końcowi ...

Post autor: herbiasty »

aaAAaaa.. marudzicie :D dajcie mi oba to przygarne :D
Awatar użytkownika
Hans
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 327
Rejestracja: 10 gru 2007, 16:14
Model: Scirocco II
Numer GG: 6119826

Re: SCIROCCO G60 - prace ku końcowi ...

Post autor: Hans »

DAREK>>> KIEDY W KOŃCU DRZWI ZROBISZ :-)... bo to pomału profanacja przy tym silniku zalatuje :-)
Awatar użytkownika
czarodziejka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 867
Rejestracja: 30 lis 2007, 14:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 2478779
Lokalizacja: Szczecinek

Re: SCIROCCO G60 - prace ku końcowi ...

Post autor: czarodziejka »

KIEDY W KOŃCU DRZWI ZROBISZ
w to lato będzie buda dokończona , obiecuję i przyrzekam poprawę :wink: bo faktycznie jakoś te drzwi to wiochą zalatują i niedbalstwem a to poprostu brak czasu ...
"Pasja - po to by realizować marzenia, nie po to by być lepszym od innych"
http://www.youtube.com/watch?v=xuuB8UAmO48
http://www.youtube.com/watch?v=mzAY8qrQcAY
Obrazek
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: SCIROCCO G60 - prace ku końcowi ...

Post autor: obar »

No wiesz Darek... ja tam do tych drzwi nic nie mam, bo gdyby nie te wgniotki to całkiem fajny radiowóz :mrgreen: :wink: .
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
czarodziejka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 867
Rejestracja: 30 lis 2007, 14:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 2478779
Lokalizacja: Szczecinek

Re: SCIROCCO G60 - prace ku końcowi ...

Post autor: czarodziejka »

przez ten gips na ręce temacik mi coś podupadł , bo i za wiele się nie działo ...

teraz już jest lepiej - witka oswobodzona , cieplej na dworzu , pomału prace ruszają do przodu :D

na pierwszy ogień poszły łożyska kół tylnych , bo już chroboliły strasznie , przy okazji zamontowałem też osłony tylnych tarcz i mały przegląd zacisków zrobiłem ( w lewym ręczny nie wracał :? ) . we wnętrzu pojawiła się nowa/używana kierownica - 33cm zamiast 36 w poprzedniej :
Obrazek

woltomierz spadł pod radio a wskaźnik ciśnienia doczekał się obudowy :wink:

całkiem przypadkowo wpadły też do sroki fotele przednie z corrado g60 kolegi GTH z forum corra :mrgreen: przypadkowo , bo miały wylądować u Irka ale straszecznie jakoś podpasiła mi tapicerka na nich ( współgra z nadwoziem moim zdaniem ) i dlatego są teraz w G-rocco :mrgreen:
Obrazek
materiał na tylną kanapę już jest ugadany , taki sam , pozostaje kwestia oddania kanapy w ręce tapicera :wink:

aha , żeby nie było to drzwi lewe też mam zdjęte ze ściany i przygotowuję je do malowania powoli :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 17 sty 2016, 11:49 przez czarodziejka, łącznie zmieniany 1 raz.
"Pasja - po to by realizować marzenia, nie po to by być lepszym od innych"
http://www.youtube.com/watch?v=xuuB8UAmO48
http://www.youtube.com/watch?v=mzAY8qrQcAY
Obrazek
Awatar użytkownika
Rurzowy_Rzufff
Pisarz
Pisarz
Posty: 1051
Rejestracja: 03 mar 2009, 18:14
Model: Scirocco II
Numer GG: 3295589
Lokalizacja: tam, gdzie rdza się rodzi.. - Nowa Ruda
Kontakt:

Re: SCIROCCO G60 - prace ku końcowi ...

Post autor: Rurzowy_Rzufff »

czarodziejka 2 pytania odnośnie zegarów, bo mnie zastanawia pare rzeczy.

raz - jak to jest z tym obrotomierzem? bo widze ze zegary z 16v czyli obrotek do 8k a z tego co patrzylem po zdjeciach corrado to oryginalnie obrotomierz na g60 jest do 7k. nie przekłamuje Ci to? czy po prostu wskazówka nie dochodzi do samego konca? i w ogole trzeba bylo przerabiac wtyczki od zegarow czy masz standardowe czarna i biala?

i pytanie dwa, odnosnie zegarow dodatkowych - nie lepiej bylo wywalic popielniczke i dac tam 3 zegary - woltomierz, to costam jeszcze i ten gajger od doladowania? czy zalezalo Ci zeby doladowanie miec w zasiegu wzroku?

i tak jeszcze zauwazylem teraz...mocowanie gasnicy masz wkręcone w próg/podłogę? bo nawet fajnie to wyglada :wink:
Nie próbuj wyginać wzrokiem łyżeczki - bo to niemożliwe..po prostu uświadom sobie prawdę - ta łyżka nie istnieje..a łyżka na to: NIEMOŻLIWE
Obrazek
Awatar użytkownika
czarodziejka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 867
Rejestracja: 30 lis 2007, 14:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 2478779
Lokalizacja: Szczecinek

Re: SCIROCCO G60 - prace ku końcowi ...

Post autor: czarodziejka »

1" -zegary są z golfa 2 16v na dwie wtyki i wszystko śmiga elegansio a wskazówka dochodzi tam gdzie powinna :mrgreen:
2" -nie lepiej bo popioła jest mi potrzebna :wink: a boost też lepiej kontrolować jak jest u góry według mnie
3" -gaśnica jest przykręcona do progu 8)
"Pasja - po to by realizować marzenia, nie po to by być lepszym od innych"
http://www.youtube.com/watch?v=xuuB8UAmO48
http://www.youtube.com/watch?v=mzAY8qrQcAY
Obrazek
Awatar użytkownika
Asfalt
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 720
Rejestracja: 01 mar 2008, 09:54
Model: Scirocco II
Numer GG: 1825771

Re: SCIROCCO G60 - prace ku końcowi ...

Post autor: Asfalt »

Ja sobie trochę ponarzekam :) Dodatkowe zegary porozstrzeliwane jakby ze śrutówki strzelił. Bardziej pasowały ori fotele, te nie mają w sobie nic co by usprawiedliwiało ten swap. Na pocieszenie dodam, że techniczne sprawy oceniam na plus :D
Awatar użytkownika
czarodziejka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 867
Rejestracja: 30 lis 2007, 14:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 2478779
Lokalizacja: Szczecinek

Re: SCIROCCO G60 - prace ku końcowi ...

Post autor: czarodziejka »

dodatkowe zegary rozrzucone faktycznie , miejsce na woltomierz też jakoś do końca mi nie pasi i kombinuję gdzie go upchać . jak pisałem wcześniej - popiołka jest mi potrzebna , więc nie ma mowy o zegarach w tym miejscu , na słupku poprostu mi się nie podobają przyczepione zegary a kokpitu też nie chcę dziurawić gdzieś na środku żeby je przykręcić . więc bądź tu mądry i pisz wiersze ...

fotele natomiast mają znaczący plus jak dla mnie - niżej się siedzi na nich :twisted: są deko twardsze i mniej roztelepane , no i tapicerka mi się spodobała , ponura taka jak całe moje sciro :mrgreen:
"Pasja - po to by realizować marzenia, nie po to by być lepszym od innych"
http://www.youtube.com/watch?v=xuuB8UAmO48
http://www.youtube.com/watch?v=mzAY8qrQcAY
Obrazek
Awatar użytkownika
Rurzowy_Rzufff
Pisarz
Pisarz
Posty: 1051
Rejestracja: 03 mar 2009, 18:14
Model: Scirocco II
Numer GG: 3295589
Lokalizacja: tam, gdzie rdza się rodzi.. - Nowa Ruda
Kontakt:

Re: SCIROCCO G60 - prace ku końcowi ...

Post autor: Rurzowy_Rzufff »

jeszcze raz się podczepię odnośnie tej samej kwestii - zegary z 16V...wiec wnioskuje logicznie [ze tak jak w sroce] masz inny indeks prędkosci na predkosciomierzu? ale nic chyba nie regulowales ze sprezynkami itp jak to lion_rapid [bodajze?] polecal w swoim temacie o zegarach? pytam bo tez zalatwilem zegary z 16v i nie wiem czy cos z tym kombinowac czy nie. poczatkowo myslalem ze tak ale przeciez corrado itp maja oryginalnie zegary do 240 czy 260 wiec powinno chyba chodzic jak trzeba, mimo innego indeksu predkosci na predkosciomierzu. sprawdzales moze pomiar z nawigacja czy cos?

jeszcze takie pytanko: sam rozkminiałeś elektrykę silnika czy podpinałeś po prostu tak jak było w tym z czego silnik wziąłeś? bo mam przynajmniej 2 miejsca na wtyczki w które nie jest nic wpięte i muszę się skonsultować z kimś :roll:
Nie próbuj wyginać wzrokiem łyżeczki - bo to niemożliwe..po prostu uświadom sobie prawdę - ta łyżka nie istnieje..a łyżka na to: NIEMOŻLIWE
Obrazek
Awatar użytkownika
Lazer
Pisarz
Pisarz
Posty: 1110
Rejestracja: 30 lis 2007, 18:14
Model: Scirocco II
Numer GG: 2282913
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Re: SCIROCCO G60 - prace ku końcowi ...

Post autor: Lazer »

Ja zalozylem zegary od 16V i jak przy zegarach od 8V mialem przeklamanie o 10km/h to w zegarach od 16V nie mam zadnego przeklamania nawet o 1km/h
Sprawdzalem z GPSem do 220km/h i przy kazdej predkosci nie ma zadnego przeklamania.

VW Scirocco GTII 1.8 8V '92 LA7U


VW Corrado VR5
VW Scirocco GT2 G60
VW Golf I GTI 16V KR
VW Scirocco GT2 16V KR+9A
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: SCIROCCO G60 - prace ku końcowi ...

Post autor: Kamil »

a skrzynie rzuffiu masz z corrado (nie sadze) czy z scirocco? jesli ze scirocco, to silnik jest niewazny, bo predkosciomierz jest polaczony linka ze skrzynia biegow, a zatem do tego dostosowuj licznik. w scirocco byl chyba tylko jeden indeks predkosci dla predkosciomierzy europejskich (950, bo nizsze byly dla 1,3 chyba) i jeden dla amerykanskich (1040 czy cos w ten desen, no ale tam sa mile, ja sie w ogole nie lapie jak to sie ma do europejskiego indeksu). niewazne do ilu wyskalowany jest licznik, niewazne z czego masz silnik, wazne od czego skrzynia i zeby sie zgadzal jej indeks predkosci z zegarami.
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
Rurzowy_Rzufff
Pisarz
Pisarz
Posty: 1051
Rejestracja: 03 mar 2009, 18:14
Model: Scirocco II
Numer GG: 3295589
Lokalizacja: tam, gdzie rdza się rodzi.. - Nowa Ruda
Kontakt:

Re: SCIROCCO G60 - prace ku końcowi ...

Post autor: Rurzowy_Rzufff »

skrzynie mam z g60, z tego co wiem16v[te do 260] maja inny indeks niż w standardowym 8V. ja chce wlozyc wlasnie wspomniane przez CIebie 16v ale usa czyli do 240km/h+ [140mp/h] z indeksem 1540. ps na JH mialem zegary do 190+ [120mph] i indeks był ten sam i raczej to nie kłamało ale nie weryfikowałem :P
Nie próbuj wyginać wzrokiem łyżeczki - bo to niemożliwe..po prostu uświadom sobie prawdę - ta łyżka nie istnieje..a łyżka na to: NIEMOŻLIWE
Obrazek
ODPOWIEDZ