ciśnienie paliwa do gaźnika

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
TOMEK
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 417
Rejestracja: 01 gru 2007, 18:39
Model: Scirocco II
Numer GG: 5086916

ciśnienie paliwa do gaźnika

Post autor: TOMEK »

witam, robie małego przeszczepa, na jh po kapitalce zarzuciłem głowice z G60, wałek z dx i gaźnik weber, jest sporo większy od tych pierburgów:) poskładane juz wszystko, ale musze jeszcze zasilić ten gaźnik, jak wiadomo w jh były dwie pompki elektryczne, mam zamiar zostawić tylko tą wstępna, i jakimiś przelewami itd wykalibrować odpowiednie ciśnienie, tylko zastanawiam sie jakie ono ma być:) wie ktoś jakie ciśnienie potrzebuje gaźnik?? Wiem ze jakieś malutkie, ale wolał bym znać konkretną liczbę:) Pozdro VW
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Odp: ciśnienie paliwa do gaźnika

Post autor: Mowad »

Liczby Ci nie podam ale proponuje zrobic taki bajer ze robisz dodatkowy zbiorniczek paliwa po drodze z dodatkowym kroccem i podlaczasz to tak: pompa podajaca do zbiorniczka, od zbiorniczka do drugiej pompy co daje male cisnienie do gaznika (http://www.allegro.pl/search.php?string ... &country=1)
Natomiast z dodatkowego krocca w tym zbiorniczku dajesz powrot do zbiornika paliwa. Mialem takie rozwiazanie w poziomych gaznikach (tyle ze druga pompa paliwa byla dobrana do poziomych gaznikow, bo te z allegro nie dawaly rady, ale to wychodzilo jakby na jeden garnek byl jeden gaznik wiec nieco inaczej niz u Ciebie) i przynajmniej odpadal problem ze na ostrych zakretach braknie paliwa przy malym stanie w zbiorniku.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
paul
Początkujący
Początkujący
Posty: 70
Rejestracja: 01 gru 2007, 08:24
Model: Scirocco II
Numer GG: 422804

Odp: ciśnienie paliwa do gaźnika

Post autor: paul »

Tomek, masz zdjęcie tego? Jestem ciekaw jak poszło Ci z tym Weberem...
Można patrzeć bez końca na: - Ogień, wodę i parkującą kobietę...
rav_scirocco
Początkujący
Początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 24 lut 2008, 21:23

Odp: ciśnienie paliwa do gaźnika

Post autor: rav_scirocco »

A więc, wiem że ciśnienie nie powinno być duże, a że sam potrzebuje takowej pompki (bo obecnie mam \"za mocną\")i gaźnik sie przelewa czasami podczas długiej trasy.
Dowiedziałem sie, że taka pompka jest w sam raz na gaźnik - bez zbiorniczka dodatkowego(choć dobry pomysł), itp.
Tu link: http://pompapaliwa.pl/?p=productsMore&i ... wa-Audi-80
Jak coś to dzwoń, pisz do nich...
Pozdro
Awatar użytkownika
TOMEK
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 417
Rejestracja: 01 gru 2007, 18:39
Model: Scirocco II
Numer GG: 5086916

Odp: ciśnienie paliwa do gaźnika

Post autor: TOMEK »

jak wszystko dopracuje to dam fotki:) narazie jeszcze bałagan jest, wczoraj odpaliłem go, tyle ze kroplówke mu zapodałem:) odrazu widac ze o wiele lepiej sie wkręca niź na gaźniku, odłącze tą główną pompe paliwwa i omine ją, a bedzie narazie na samej pompce wstępnej, zobacze jakie ona da cisnienie, moze nie bede musiał kupowac tego z allegro i bede próbował z obydwoma pomysłami:) dzięki za podpowiedzi. Pozdro
Awatar użytkownika
TOMEK
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 417
Rejestracja: 01 gru 2007, 18:39
Model: Scirocco II
Numer GG: 5086916

Odp: ciśnienie paliwa do gaźnika

Post autor: TOMEK »

ominąłem pompe tą główną, i zostaa sama wstępna, daje ona małe ciśnienei to narazie podłączyłęm to bez niczego do gaźnika, sroka śmiga bez problemu, o wieeelllee lepiej niż normalne jh, a dzwięk silnika jest świetny, nei wiedziałem ze za stosunkowo małe pieniądze mozna tak JH poprawic:D Pozdro VW
Awatar użytkownika
paul
Początkujący
Początkujący
Posty: 70
Rejestracja: 01 gru 2007, 08:24
Model: Scirocco II
Numer GG: 422804

Odp: ciśnienie paliwa do gaźnika

Post autor: paul »

Przyznaję,że sam często zastanawiałem się nad takim zasilaniem gaźnika z wykorzystaniem tej pompki. Fajnie, że to testujesz. Jak by co pisz jak to się dalej spisuje (bo na początku może być git a potem pojawiają się problemy, mam nadzieję że będzie wszystko dobrze).
Można patrzeć bez końca na: - Ogień, wodę i parkującą kobietę...
ODPOWIEDZ