wszystko o... CARAUDIO

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2763
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Re: wszystko o... CARAUDIO

Post autor: spirit »

Ma ktoś nie pociętą oryginalną wiązkę od radia ?, szukam informacji do którego pinu czarnej wtyczki idzie przewód w kolorze biało niebieskim ?.
Było: 91 GT II LC6V JH RIP
Jest: 90 GT II L90E 2.0 PB + BLOS
Jest: 82 1.8 ABS + BLOS

ObrazekObrazekObrazek
Amarock
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 29 lip 2019, 21:06
Model: Scirocco II

Re: wszystko o... CARAUDIO

Post autor: Amarock »

hejo, miałem spalony głośnik tył lewo i wymieniłem go na ESX HZ462. Resztę mam oryginalną. Nie chciałem ucinać wtyczek więc dorobiłem przejściówki na konektorach płaskich. Powiem szczerze.. gra ciszej (względem oryginalnego prawego). Niby specyfikacja pasuje (3ohm) i na pudełku nawet jest zaznaczone ze do scirocco. Mam gammę IV DSP. Moze uciąc wtyczki przylutować bo spadki na łączeniach? Co moze być powodem?
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: wszystko o... CARAUDIO

Post autor: obar »

Amarock pisze: 06 sie 2019, 22:05 hejo, miałem spalony głośnik tył lewo i wymieniłem go na ESX HZ462. Resztę mam oryginalną. Nie chciałem ucinać wtyczek więc dorobiłem przejściówki na konektorach płaskich. Powiem szczerze.. gra ciszej (względem oryginalnego prawego). Niby specyfikacja pasuje (3ohm) i na pudełku nawet jest zaznaczone ze do scirocco. Mam gammę IV DSP. Moze uciąc wtyczki przylutować bo spadki na łączeniach? Co moze być powodem?
Jaki model auta? Jaki model radia?
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Amarock
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 29 lip 2019, 21:06
Model: Scirocco II

Re: wszystko o... CARAUDIO

Post autor: Amarock »

Scirocco MK2 GTII '90 1,8 95KM a radio jak pisałem Gamma IV w wersji DSP. Wczoraj zrobiłem test, co prawda apką mierzącą decybele, ale daje to jakiś ogląd. Zapuściłem różowy szum i tak wartość średnia lewy nowy ESX 58db na konektorach, prawy oryginalny 68db oraz prawy oryginalny na konektorach wartosć średnia 67db. Oczywiście prawy na konektorach i bez różnicę 1db można zrzucić na błąd pomiaru.
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: wszystko o... CARAUDIO

Post autor: obar »

A faktycznie, przeoczyłem model radia.
Piszesz, że Masz ori głośniki i instalację. Oryginalne głośniki raczej nie miały 3 ohmów. Po drugie te radia mają znikomą moc nominalną, w okolicach 10W na kanał, po trzecie oryginalne głośniki miały ok 20-30W RMSu, więc zamieniając 20 na 70W rms nie ma opcji, żeby to grało z takim samym natężeniem dźwięku. Nie pomoże tu nawet 1 ohm mniej na kanale. Wzmacniacz w radiu tego nie uniesie. Do tego dochodzą oryginalne przewody, które są cieniuśkie i nie nadają się do mocniejszych przetworników...
Jeśli chcesz uniwersalny "napęd" do głośników, żeby móc je tylko ewentualnie zmieniać na inne to trzeba by wrzucić wzmacniacz, koło 30-40w RMS na kanał (z taką mocą da się wyhaczyć coś taniego i dobrze grającego). Zyskasz na dynamice i nie będzie takich ubytków w przypadku mocniejszych przetworników.
A co do połączeń to konektory są jak najbardziej ok, jeśli są dobrze zaprasowane. Według wszelkich prawideł nie powinno się lutować końcówek przewodów, a tylko zaprasować czystą miedź, żeby nie było spadków, ale z racji, że to samochód i występują mocno zmienne warunki typu temperatura i wilgoć to ja po zaprasowaniu i tak lutuję końcówki.
No i najważniejsze- nie wymienia się głośników pojedynczo, tak jak nie wymienia się opon po sztuce. Tylko parami. Każda para gra inaczej i z innym natężeniem, barwą i charakterystyką, więc nawet jak będzie grać tak samo "głośno" to raczej nie ma sensu. No chyba, że nie masz zbyt dobrego słuchu to wtedy da się :wink: /
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Amarock
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 29 lip 2019, 21:06
Model: Scirocco II

Re: wszystko o... CARAUDIO

Post autor: Amarock »

Dzięki za pomoc, no właśnie zdziwiło mnie bo szukałem po numerku na głośniku i gdzieś w necie mi pokazało 3ohm. Wiem że mają znikomą ale nie bardzo chcę się bawić w wzmacniacze w aucie bo chcę go trzymac w oryginałce na całości (w miarę). No chyba że tak jak sobie myślałem skoro radio jest DSP to dać ten wzmacniacz od NOKI. Dobry to pomysł? A zmieniłem jeden tylko i wyłacznie dla porównania :)
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: wszystko o... CARAUDIO

Post autor: obar »

Dorzucenie kilku kabli to jeszcze nie profanacja oryginału :wink: . Podejrzewam, że jakbyś wymienił choćby przewody od głośników to różnica powinna być słyszalna.
A co do wzmaka to są małe gabarytowo cyfrówki, które mają dobrą moc i naprawdę niewielkie rozmiary.
A jak nie chcesz się w to bawić to proponowałbym poszukać słabszych mocowo przetworników i będzie okej.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
resti
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 21 maja 2019, 14:11
Model: Scirocco II

Re: wszystko o... CARAUDIO

Post autor: resti »

Dokładnie, zawsze możesz w hurtowni podpytać, myślę, że nie powinno być większych problemów z dostępnością.

Plusem jest również to, że wiele hurtowni jest w stanie wysyłać towar za niewielkimi opłatami lub wręcz za free.
Tak więc mamy większy dostęp do części i są one zwykle tańsze niż w stacjonarnych odpowiednikach.
Awatar użytkownika
czarodziejka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 867
Rejestracja: 30 lis 2007, 14:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 2478779
Lokalizacja: Szczecinek

Re: wszystko o... CARAUDIO

Post autor: czarodziejka »

Siema!
Ma ktoś pomysł na poprawienie styku panel-radio ?
Po zapięciu panelu ciężko radio włączyć, czasem za trzecim razem, pomaga 'gibnięcie" panelem na boki. W czasie jazdy gubi podświetlenia albo zmienia kolory i znów trzeba 'gibać panelem na boki... Irytujące to trochę :/
Radyjko to Pioneer deh x9600 bt, fajne ale denerwujące w obsłudze przez tenże właśnie panel..
"Pasja - po to by realizować marzenia, nie po to by być lepszym od innych"
http://www.youtube.com/watch?v=xuuB8UAmO48
http://www.youtube.com/watch?v=mzAY8qrQcAY
Obrazek
Awatar użytkownika
Gółek
Maniak
Maniak
Posty: 1608
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:20
Model: Scirocco II
Numer GG: 4967939
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: wszystko o... CARAUDIO

Post autor: Gółek »

Oczyścić, podgiąć trochę styki łączące panel z radiem. Zazwyczaj pomaga.
Pozdrawiam Tomek
Tomek (vw@maniak)
Scirocco MK I 77' EG
Scirocco MK II 86'GTX 16V
Scirocco MK II 91' GT II-od 26 lat nieustannie w przydomowym garażu .
VW High UP!
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: wszystko o... CARAUDIO

Post autor: obar »

A są tylko styki, czy to jest automatyczny panel i jest też taśma?
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
czarodziejka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 867
Rejestracja: 30 lis 2007, 14:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 2478779
Lokalizacja: Szczecinek

Re: wszystko o... CARAUDIO

Post autor: czarodziejka »

Panel mechaniczny, bez taśmy. Styki ułożone tak że nie widzę możliwości ich odgięcia... Po prostu nie będą później się chować w swoje miejsca. Nie wiem jak by to lepiej wytłumaczyć... Może jakaś mniej drastyczna metoda? Fabryczna regulacja panelu ??
Obrazek
"Pasja - po to by realizować marzenia, nie po to by być lepszym od innych"
http://www.youtube.com/watch?v=xuuB8UAmO48
http://www.youtube.com/watch?v=mzAY8qrQcAY
Obrazek
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2439
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: wszystko o... CARAUDIO

Post autor: kostrzyk »

według mnie trzeba przeczyścić styki, skoro szaleje to widocznie gdzieś jest zwarcie miedzy stykami, może przez jakiś brud, paproch.
Styki wyglądają na proste, nie wpadło coś tam miedzy styki?
Obrazek
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: wszystko o... CARAUDIO

Post autor: obar »

Możliwe jest też, że się gdzieś przy gnieździe porobiły zimne luty i trzeba by to przelutować. Najlepiej i panel i radio. Styki wyglądają na ok.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
czarodziejka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 867
Rejestracja: 30 lis 2007, 14:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 2478779
Lokalizacja: Szczecinek

Re: wszystko o... CARAUDIO

Post autor: czarodziejka »

Jakoś nie specjalnie chcę grzebać w środku... Jeszcze pomyślę co z nim zrobić.
A może po prostu wymienić na coś innego :) ? Co polecacie ? Mam doświadczenia z deh p7900ub no i z deh x9600bt. Coś podobnej lub wyższej klasy, nowe lub niewiele używane... ?? Dodam że jakoś tak jest że lubię pioneer'a z windą :)
"Pasja - po to by realizować marzenia, nie po to by być lepszym od innych"
http://www.youtube.com/watch?v=xuuB8UAmO48
http://www.youtube.com/watch?v=mzAY8qrQcAY
Obrazek
ODPOWIEDZ