wszystko o... CARAUDIO

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
klasykmaniak
Początkujący
Początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 07 gru 2007, 16:56
Model: Scirocco II
Numer GG: 4728652

wszystko o... CARAUDIO

Post autor: klasykmaniak »

witam kolegow. mam pytanie odnośnie montażu głośników w boczkach przy tylnej kanapie. chodzi mi mianowicie o jakieś fotki jak to wygląda.
Awatar użytkownika
sta44kr
Początkujący
Początkujący
Posty: 182
Rejestracja: 03 gru 2007, 16:19
Model: Scirocco II
Numer GG: 547942

Odp: caraudio

Post autor: sta44kr »

podaj mail to zrobie fotki i Ci prześleB)
klasykmaniak
Początkujący
Początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 07 gru 2007, 16:56
Model: Scirocco II
Numer GG: 4728652

Odp: caraudio

Post autor: klasykmaniak »

Awatar użytkownika
Rogii
Początkujący
Początkujący
Posty: 87
Rejestracja: 03 gru 2007, 08:23
Numer GG: 1119124

Odp: caraudio

Post autor: Rogii »

uważasz ze to dobre miejsce na głośniki??
po pierwsze boczki sa dalikatne i nei dadzą dobrego oparcia dla głosników a pod nimi jest pusto,nei ma wzmocnienia a pierwsza i ostatnia blach aw tej przestrzeni to blacha błotnika. musiałbyś to wszytsko porządnie wzmocnić i wyciszyć bo tak to:S
Awatar użytkownika
TOMEK
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 417
Rejestracja: 01 gru 2007, 18:39
Model: Scirocco II
Numer GG: 5086916

Odp: caraudio

Post autor: TOMEK »

no i aż szkoda kalecyć te boczki:( ja miałem przerobione boczki przednie jak kupiłem na jakies większe głosniki to wyglądało to okropnie, teraz mam oryginalne boczki, nawet głosników nie wstawiałem:P najlepsza muzyka to dzwiek silnika przeciez:D
klasykmaniak
Początkujący
Początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 07 gru 2007, 16:56
Model: Scirocco II
Numer GG: 4728652

Odp: caraudio

Post autor: klasykmaniak »

jak narazie zbieram informacje na ten temat, jednak prawdopodobnie zrealizuje ten projekt gdyż znacznie lepsza w ten sposób będzie scena muzyczna. to że będzie z tym sporo zabawy, by bylo dobrze to wiem o tym
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: caraudio

Post autor: obar »

Rogii napisał:
uważasz ze to dobre miejsce na głośniki??
po pierwsze boczki sa dalikatne i nei dadzą dobrego oparcia dla głosników a pod nimi jest pusto,nei ma wzmocnienia a pierwsza i ostatnia blach aw tej przestrzeni to blacha błotnika. musiałbyś to wszytsko porządnie wzmocnić i wyciszyć bo tak to:S
Wszystko się da zrobić, i wygłuszyć i wzmocnić:silly: .
jaro830719: jak narazie zbieram informacje na ten temat, jednak prawdopodobnie zrealizuje ten projekt gdyż znacznie lepsza w ten sposób będzie scena muzyczna. to że będzie z tym sporo zabawy, by bylo dobrze to wiem o tym
Są sroki co mają w tym miejscu oryginalne zaślepki na eliptyczne głośniki a w tych co nie ma- jest po prostu blacha, więc czekałaby Cię niezła cesarka;).

Co do montażu głośników w tym miejscu to jest bardzo kiepski pomysł, ponieważ będą grały w dosyć wytłumione słupki dachu a reszta dźwięku będzie się odbijała pod takim kątem, że mógłbyś posłuchać ich jedynie leżąc na tylnej kanapie;). Tak więc scena dźwiękowa żadna, a poza tym scenę dźwiękową tworzy się z przodu a z tyłu jest dopełnienie.
Ja mam z tyłu taką pół-półkę, w której tylne głośniki są skierowane w stronę kierowcy i pasażera, z przodu są zamontowane na laminacie głośniki 16cm a w środkowych słupkach zamiast haczyków na ubranie są gwizdki.
Wszystko odpowiednio wyskalowane na wzmakach tak, bym mógł tylko nieco skorygować zestawy z radia. W bagażniku oczywiście nie może zabraknąć suba lub dwóch w dobrze zmontowanej skrzyni, bo co to za muza bez choć odrobiny basu;).

Moja rada to nie pakuj się w tę rzeźbę w boczne półki. Jak chcesz mieć głośniki z tyłu to zamontuj w środkową półkę to dźwięk będzie się odbijał od szyby to będzie na pewno bardziej słyszalny (przetestowane w trzydrzwiowym passacie B1 z `78;) ).
Pozdro vw
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
klasykmaniak
Początkujący
Początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 07 gru 2007, 16:56
Model: Scirocco II
Numer GG: 4728652

Odp: caraudio

Post autor: klasykmaniak »

wszelkie uwagi mile widziane i te za i te przeciw. widziałem jeszcze jeden patent na głośniki z tyłu, a mianowicie w \"szybkich i wściekłych. tokio drift\" na samym początku viper miał umieszczone po środku oparcia tylniej kanapy. ciekawie to sie prezentowało wizualnie. ciekawe jaki efekt by dało takie umieszczenie głośników.
ps. obar masz jakieś fotki wnętrza swojej sroczki bo Twój opis brzmi ciekawie?
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: caraudio

Post autor: obar »

Tak to wyglądało w surowym stanie:
Obrazek

Teraz jest obite kocykiem, ale później i tak się zastanowię nad czymś innym... to na razie projekt przejściowy ta zabudowa bagaznika
Obrazek

Później będzie trochę powazniejsza inwestycja, bo będą 2 głośniki niskotonowe PowerBassa 25cm.
http://www.essa.com.pl/oferta/index.php ... 0&pid=1104
Potrafią zagrać w najniższych partiach w obudowie 20 litrów (w obudowie zamknietej) czyli w obudowie o połowę mniejszej niż to, co mam teraz:dry: (moje suby niestety mogą grać tylko w obudowie otwartej) , a te tandetne niebieskie głośniki zostaną zastąpione dwoma zestawami PB ES-6C
http://www.essa.com.pl/oferta/index.php ... 79&pid=945
Pozdro vw
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
klasykmaniak
Początkujący
Początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 07 gru 2007, 16:56
Model: Scirocco II
Numer GG: 4728652

Odp: caraudio

Post autor: klasykmaniak »

no Obar zabudowa prezentuje się ciekawie, nawet fajnie wyglądają te głośniczki. ja mam w bagażniku sporą butlę gazową co trochę komplikuję zabudowę, a dodatkowo chcę by jednak troszkę bagażnika było, by coś tam jeszcze możnabyło wrzucić
Awatar użytkownika
Asfalt
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 720
Rejestracja: 01 mar 2008, 09:54
Model: Scirocco II
Numer GG: 1825771

Odp: caraudio

Post autor: Asfalt »

Koledzy a jak zamontować w drzwiach głośniki 16cm? Ja zdjąłem plastikowe kieszonki i zrobiłem panel z MDFu z dziurą na głośnik, tylko problem jest taki, że panel jest przykręcony do tapicerki, a zwykle mocuje się głośnik przez dystanse do blachy drzwi i wtedy zaślepia wszystkie otwory w drzwiach tak żeby było szczelnie.
Jak uzyskać szczelność w moim przypadku, żeby dźwięk nie błądził między tapicerką a uszczelnionymi drzwiami?
Przykładowe zdjęcia rozwiązań tego problemu mile widziane.
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: caraudio

Post autor: obar »

w sroce jest o tyle do bani, że nie ma oryginalnych szesnastek jak w golfach czy innych. Jest oryginalne miejsce na 4x6 i to jeszcze panel jest tak zrobiony, ze nie ma za bardzo na 16\" miejsca po przeróbce...
Ja zrobiłem u siebie całą półkę zastępczą z laminatu i tylko tak będę potem to mocować do wygłuszonych drzwi razem z tapicerką.
Nie da rady zrobić dystansu, przymocować go do drzwi i zamontować głośnik, bo potem i tak trzeba by pociąć samą tapicerkę pod głośnik, a raczej nie wyglądałoby to ładnie.
No chyba, że ktoś ma pomysł jak to zrobić estetycznie, bo ja mam jeden ale to rzeźba i do tego kosztowna;).
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Odp: caraudio

Post autor: Ruszowy »

Przerabiałem w jednym aucie tani schemat. Zestaw 2 drożny rozłożony na porządne(wcale nie połyskujące niklem, ale koniecznie z membraną z włokna) niskotonówki w półce i gwizdki na konsoli kierowcy. Jestem wybredny ale to w zupełności wystarczyło. Tajemnica tkwi wporządnej zwrotnicy (nie kondensatorek za 4PLN), koniecznie membranowe gwizdki (piezoelektryczne tylko trzaskają), no i przynajmniej 16-20cm okrągłe głośniki na tył. Planuję powtórzyć ten schemat w sroce, dokładając na przedni kanał średniotonowe eliptyczne w boczki w drzwiach.
Awatar użytkownika
Turek GD
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 378
Rejestracja: 11 gru 2007, 08:59
Model: Scirocco II
Numer GG: 2565941

Odp: caraudio

Post autor: Turek GD »

a ja zrobiłem w ten sposób B)
przy półce tylnej w boczkach, oryginalnych miejscach głośniki średnio tonowe i przy kanapie piszczałki

VW SCIROCCO 2.8 VR6... power of dream :D
Awatar użytkownika
Turek GD
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 378
Rejestracja: 11 gru 2007, 08:59
Model: Scirocco II
Numer GG: 2565941

Odp: caraudio

Post autor: Turek GD »

Obrazek
VW SCIROCCO 2.8 VR6... power of dream :D
ODPOWIEDZ