Układ paliwowy

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Jomin
Początkujący
Początkujący
Posty: 117
Rejestracja: 01 gru 2007, 08:00

Układ paliwowy

Post autor: Jomin »

Witam wszystkich.Posypały mi się takowe elementy w układzie paliwowym. Czy podejdzie coś z innych VW czy tylko oryginał?Jakieś sugestie, gdzie ewentualnie można szukać tych części w rozsądnych cenach?
Załączniki
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (70.06 KiB) Przejrzano 3054 razy
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2763
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Re: Układ paliwowy

Post autor: spirit »

Akumulator ciśnienia paliwa u ciebie zbędny , więc nr. 4 tak samo. Jak sama guma sparciała a oczka całe, to można zakuć nowe przewody. Nr. 19 można kupić nowy, ale cena trochę duża. W SLG ci dorobią z metalu, więc na wieki. Nr. 15 gdzieś widziałem też nowy, chyba że ci dorobią jak wcześniej.
Było: 91 GT II LC6V JH RIP
Jest: 90 GT II L90E 2.0 PB + BLOS
Jest: 82 1.8 ABS + BLOS

ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Jomin
Początkujący
Początkujący
Posty: 117
Rejestracja: 01 gru 2007, 08:00

Re: Układ paliwowy

Post autor: Jomin »

Radziu,czyli ten akumulator nic mi nie daje? To po co on tam siedzi? Ten przewód nr 4 jest cały skorodowany więc nic się już nie zakuje na nowo.
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2763
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Re: Układ paliwowy

Post autor: spirit »

On jest tylko potrzebny przy mechanicznym wtrysku gdzie jest wymagane wysokie ciśnienie paliwa, ma za zadanie stabilizowania czy też utrzymania wysokiego ciśnienia paliwa przy możliwych chwilowych wahaniach ciśnienia paliwa. U ciebie nie ma już mechanicznego wtrysku i ciśnienie paliwa jest wymagane o połowę niższe.
Było: 91 GT II LC6V JH RIP
Jest: 90 GT II L90E 2.0 PB + BLOS
Jest: 82 1.8 ABS + BLOS

ObrazekObrazekObrazek
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2439
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Układ paliwowy

Post autor: kostrzyk »

Ewentualnie zbiorniczek z toledo/golfa/Corrado tylko musisz dopasować go wymiarami, ja mam akurat z toledo z kr pod maską i ładnie się chowa pod próg.
Ewentualnie można kupić swirlpot https://fmic.pl/uklad-paliwowy/164004-s ... -1-3l.html tylko sprawdź czy się zmieści pod progiem, bo nie weryfikowalem. No i oczywiści pompę byś do tego potrzebował.

https://volkswagenclassicparts.pl/mobil ... LO-2/21973
Obrazek
ODPOWIEDZ