Glosniki Scirocco 2008

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: Ruszowy »

proponuję nie zmienać wogóle. Żeby był efekt potrzeba większej ingerencji w układ audio. Ja wierzę że vw do sciro daje i tak dobry sprzęt (nie odsłuchowałem osobiście), więc te zmiany audio na sprzęt ze sklepu uważam że będą niezauważalne, a stracić można wiele.
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: leftfield »

w.mat napisał:
ja narazie szukuje sie do zastąpienia fabrycznego rcd 310 na pioneera AVIC-F900BT a co dalej zobaczymy.
przyznam, że moje rcd510 też szału nie robi, ale też nie rozkręcałem go mocniej niż do 3/4 mocy, bo już wtedy zaczyna charczeć.

ale z drugiej strony słuchając zazwyczaj w okolicach 1/3 dźwięk jest przyjemny, a nie inwazyjny. ciekawie się słucha jazzu, dobrze jest to wszystko zestrojone - każdy instrument idzie z innej strony, naprawdę przyjemnie.

biorąc pod uwagę, że przy 120kmh praktycznie nie słychać niczego poza toczeniem opon to wrażenie ogólne jest pozytywne
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Awatar użytkownika
w.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 295
Rejestracja: 24 lut 2009, 21:49
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: w.mat »

W zasadzie 310 tez daje rade dzwiek jest przede wszytskim dosyc czysty i nie zauwazylem żeby charczał nawet jak jest na maksa, jeden minus to to że strasznie słychać na zewnątrz nawet jak muzyka jest cicho ale to w zasadzie nie mój problem ;) chce zainstalowac pioneera nie dla muzyki tylko dlatego że ma navi, telefon, odtwarzacz dvd itp. w zasadzie wszystko co jest możliwe, ale dalej sie waham bo nie wiem jak to sie wpasuje na miejsce starego radia czy nie będzie zbyt dużych szpar itp. w zasadzie nowe RNS510 na allegro jest tańsze niz pioneer wiec zobaczymy.
Awatar użytkownika
sidhe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 343
Rejestracja: 11 maja 2009, 16:47
Numer GG: 2507685

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: sidhe »

fabryczne glosniki w 310 daja rade jednak w poprzednim aucie (Audi A3 8L) fabryczne glosniki graly jakos lepiej :/ moze dlatego za audi tyle sie doplaca heh
Awatar użytkownika
Paulus77
Początkujący
Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: 07 gru 2008, 11:17
Model: Scirocco III
Numer GG: 1827771

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: Paulus77 »

Akurat na punkcie dzwieku mialem swego czasu malego hopla, wiec zwracam na takie rzeczy uwage i fabryczny RCD510 z fabrycznymi glosnikami nadaje sie idealnie do sluchania wiadomosci w radiu i tyle. Nie moge odzalowac, ze moj diler nie poinformowal mnie o mozliwosci zainstalowania dynaudio bo teraz faktycznie trzeba pruc polowe auta, zeby cokolwiek poprawic.
Pierwsza sprawa to bezwzglednie wzmacniacz, sluchalem lepszych glosnikow podpietych do fabrycznego radia bez wzmaka i bas byl zauwazalnie lepszy ale dopiero przy wiekszym natezeniu dzwieku, przy nizszym poziomie glosnosci bez roznicy. Samochod mial wytlumione drzwi, wymienione kable i zmienione glosniki w drzwiach i gwizdki.
Zeby bylo wyraznie lepiej trzeba zamontowac minimum wzmacniacz a to juz jest spora ingerencja w aucie, sa wprawdzie miniaturowe wzmacniacze do ukrytego montazu, ktore mozna schowac w schowku czy gdzies pod kokpitem ale one niewiele daja.
W moim przypadku salon caraudio zaproponowal skrzynke do bagaznika, wymiane glosnikow wraz z okablowaniem, wytlumienie drzwi i wzmacniacz za oklo 3 200,- zł jeszcze bardziej niz cena boli mnie koniecznosc rozwalenia oslon drzwi i podlogi czego np. ASO nie bardzo chce sie tykac.
2.0 TSI @260KM/390Nm / DSG / DCC / Candy White
Awatar użytkownika
w.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 295
Rejestracja: 24 lut 2009, 21:49
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: w.mat »

Wg tego co usłyszałem w serwisie, przy takiej ingerencji tracisz gwarancje na \" skrzypienie plastików\" .
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: obar »

Ruszowy napisał:
dobra, flaki mi się przewracają od fanów głośników w drzwiach. Szkoda klawiatury, z gówna bata nie ukrecisz, nawet zmieniając trzonek (czytaj radio)
A co konkretnie masz na myśli?

Bo przy dobrze zrobionych drzwiach, dobrej instalce i głośnikach na próżno będziesz szukać skrzyni w bagażniku, taki jest efekt.


Głośniki z mocą od 50W rms polecam pchać już na wzmacniaczu. Dobrze zrobić drzwi, dobrze wysterować sprzęt i myślę, że będzie git.
Nie wypowiadam się na temat fabrycznej instalacji bo musiałbym to zobaczyć żeby ocenić.
instalacja i wytłumienie to 50% sukcesu, dobry sprzęt-30%, wysterowanie-20%.

Co do audi to faktycznie dobrze są drzwi zrobione, ale i tak trzeba się napocić, żeby uzyskać właściwy efekt.

Mini wzmaki odradzam, chyba, że bardzo dobrej firmy.

Paulus77 3200 za wzmacniacz? OMG:side: . Co oni Ci zaproponowali??

Jak macie chłopaki tyle kasy na audio to Wam mogę podobierać za maks 5000PLN taki sprzęt, że nie będziecie chcieli z auta wysiąść. Oczywiście w cenę nie wchodzi jednostka sterująca.
pozdro vw
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
Paulus77
Początkujący
Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: 07 gru 2008, 11:17
Model: Scirocco III
Numer GG: 1827771

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: Paulus77 »

obar napisał:
Ruszowy napisał:
Paulus77 3200 za wzmacniacz? OMG:side: . Co oni Ci zaproponowali??
3200 za calosc czyli wzmacniacz, glosniki z gwizdkami na przod plus skrzynia do bagaznika. W tym wymiana kabli, wytlumienie itd. Sam wzmacniacz jakies 1000zl.
2.0 TSI @260KM/390Nm / DSG / DCC / Candy White
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: obar »

No to teraz się wszystko zgadza. W takiej cenie można mieć bardzo dobry sprzęcik.
A możesz napisać jaki sprzęt Tobie zaoferowano?
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
GPS
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 815
Rejestracja: 01 gru 2007, 16:51
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: GPS »

też jestem ciekawy jaki sprzęcik Ci zaoferowali, bo ostatnio robiłem audio u siebie i mniej wiecej wiem co jest w dobrych cenach i co jak gra ;)
________________________
[|___|_|===vw===|_|___|]
Awatar użytkownika
Paulus77
Początkujący
Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: 07 gru 2008, 11:17
Model: Scirocco III
Numer GG: 1827771

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: Paulus77 »

Nie pamietam co tam konkretnie mialo byc, strona firmy http://www.caraudioteam.pl/
Wzmak jakis 4 kanalowy, glosnik basowy ze skrzynka budowana na wymiar a glosniki jakies 800zl za pare.
2.0 TSI @260KM/390Nm / DSG / DCC / Candy White
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: obar »

Za taką kasę średniaki to widzę AD jakieś włoskie, nie słuchałem tego. Może się chcą pozbyć tego, kto wie, ale nie twierdzę, że to nie gra dobrze.
A pytali Cię jakiej muzy słuchasz i jak sprzęt ma grać? Bo jak nie to dla mnie lipa fachowcy.
Siedzę w audio 8 lat i klient mówi, czego oczekuje od sprzętu i jaką kasę jest w stanie na to przeznaczyć, nie ważne czy na estradę, czy na halę sportową czy do auta. Nikt jeszcze z mojego garażu nie wyjechał bez banana na twarzy.
Ja korzystam z tej strony. Mają ogrom sprzętu i to naprawdę konkretnego:
http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2&kid=2
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
w.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 295
Rejestracja: 24 lut 2009, 21:49
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: w.mat »

W sumie to inny temat ale nie chcialem zaśmiecać nowymi. Montował ktoś zestaw głośnomówiący ? Trzeba w serwisie czy można gdzieś w car audio? i jeśli macie to jakie i jak sie sprawuje?
Awatar użytkownika
sidhe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 343
Rejestracja: 11 maja 2009, 16:47
Numer GG: 2507685

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: sidhe »

Dla posiadaczy iPhona napisze ze niedlugo wychodzi zestaw glosnomowiacy od TomTom dla tego telefonu. Bedize wzmacnial sygnal gps, ladowal telefon i bedzie aux wiec jesli macie go tez w podlokietniku bedziecie mogli sluchac muzyki i rozmawiac przez glosniki :)

http://iphone.tomtom.com

cena wraz z mapami to bedzie chyba okolo 600 zl. dla porownania za dobra nawigacje trzeba zaplacic ponad tysiaka ;/
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: leftfield »

filmik z grecji jeśli dobrze widzę - audio

http://www.youtube.com/watch?v=7z6Yy-f73bw
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
ODPOWIEDZ