Glosniki Scirocco 2008

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
witek
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 10 paź 2009, 14:07

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: witek »

Hmmm tak czytam czytam i odnosnie głośników jeśli ktoś się odważy i zmieni i straci gwarancję to:
Zestaw odseperowany np komplecik Helix dark blue 62.1 lub tez Hertz DSK 165.
Głośniczki cenowo wychodzą od 250-300zł komplecik(2x16,5 cm oraz 2 tweetery wysokotonowe +2x zwrotnice)
Osobiście posiadam owy komplecik ale w moim były aucie jakie bylo Renault megane coupe i powiem że na te głośniczki niema bata grają czysto a basik jaki sie wydobywa to paluszki lizac:woohoo:
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: obar »

witek napisał:
Hmmm tak czytam czytam i odnosnie głośników jeśli ktoś się odważy i zmieni i straci gwarancję to:
Zestaw odseperowany np komplecik Helix dark blue 62.1 lub tez Hertz DSK 165.
Głośniczki cenowo wychodzą od 250-300zł komplecik(2x16,5 cm oraz 2 tweetery wysokotonowe +2x zwrotnice)
Osobiście posiadam owy komplecik ale w moim były aucie jakie bylo Renault megane coupe i powiem że na te głośniczki niema bata grają czysto a basik jaki sie wydobywa to paluszki lizac:woohoo:
Hertze jak dla mnie mają zbyt krzykliwe tweety. Nie ma takiej naturalności jak w Helixach i tutaj już jest o niebo lepiej np. z brzmieniem instrumentów niż w Hertzach.

Mógłbym kilka zestawów polecić, ale to jak ktoś będzie zainteresowany, tylko trzeba powiedzieć jak to ma grać i jaką głównie muzykę.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
sidhe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 343
Rejestracja: 11 maja 2009, 16:47
Numer GG: 2507685

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: sidhe »

Myślicie, ze można w salonie VW zamontować Dynaudio excite do radia RCD310 nie tracąc gwarancji na plastiki ?
Po pewnym czasie można stwierdzić że rzeczywiscie standardowe glosniki nie daja rady :(
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: leftfield »

Sidhe,

Przyznam, że mam RCD510 i w ogóle nie mam prawa narzekać.

Słyszałem od Marasa - znajomego Siekiera, że jest znacząca różnica w odsłuchu między RCD310 i RCD510, nie wiem czy tu dynaudio pomoże.
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Awatar użytkownika
sidhe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 343
Rejestracja: 11 maja 2009, 16:47
Numer GG: 2507685

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: sidhe »

A mi sie zdawalo ze rcd 310 i 510 maja taka sama jakosc. Rcd 310 mozna kupic z dynaudio a raczej by tego nie proponowali gdyby radio bylo lipa
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: leftfield »

sidhe napisał:
A mi sie zdawalo ze rcd 310 i 510 maja taka sama jakosc.
tak jak mówiłem - słyszałem :) od osoby, która słyszała i 310 i 510 on stwierdził, że różnica jednak jest
Rcd 310 mozna kupic z dynaudio a raczej by tego nie proponowali gdyby radio bylo lipa
markjeting panie kolego, markjeting :)
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Awatar użytkownika
sidhe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 343
Rejestracja: 11 maja 2009, 16:47
Numer GG: 2507685

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: sidhe »

prosta sprawa trzeba porownac na zywo :D
Kanar
Początkujący
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 01 lis 2009, 15:15

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: Kanar »

Witam,
co do rcd510 jak dla mnie to porazka, gra to totalnie z dupy, charczy, skrzeczy powyzej 1/3 poziomu glosniosci wszystko sie zlewa w calosc generalnie tragedia.
Pytanie, czy dynaudio jest duzo lepsze od fabrycznego 510, ktos sie orientowal za ile zamontuja to w ASO?
Druga opcja jaką rozważam to wymiana samych głosnikow na alpine SPX-17pro i ewentualnie montaz wzmacniacza o ile nie wymaga to rozwalenia polowy auta(da sie to jakos malo inwazyjnie zamontowac)?
Czy wymiana kabli jest az tak konieczna, tzn czy bedzie zauwazalna roznica-nie wiem co tam za kable sa?
Widze ze sa tu bardziej zorientowani w temacie wiec nie bedzie problemow z jakas inna propozycja jesli chodzi o glosniki.
Pzdr.
Awatar użytkownika
sidhe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 343
Rejestracja: 11 maja 2009, 16:47
Numer GG: 2507685

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: sidhe »

Mi sie wydaje ze dynaudio to bedzie duzy wydatek i w tej cenie mozna by kupic cos duzo lepszego ;]]
Niestety nie wiadomo jak to jest z gwarancja trzeba popytac, ale na przyklad mojemu koledze w Oplu powiedzieli że pieczatka z serwisu w ktorym zakladal naglosnienie wystarczy zeby nie stracic gwarancji ... no idea ;/ trzeba sie zorientowac w vw
Kanar
Początkujący
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 01 lis 2009, 15:15

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: Kanar »

A co myslicie o samej wymianie glosnikow na te alpine\'y? Pomoze cos?
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: obar »

Kanar napisał:
A co myslicie o samej wymianie glosnikow na te alpine\'y? Pomoze cos?
No wiesz... to tak jakbyś próbował założyć xenony do malucha. Świeci ładnie, ale tak nie wygląda;).

Twój sprzet jest tak mocny jak mocne jest jego najłabsze ogniwo, więc trzeba usunąć przyczynę kiepskiego brzmienia.
Może się okazać, że po wymianie radia na dobrej klasy, fabryczne głosniki nadają się na smietnik bo nie potrafią dobrze grać.

Ja mam w tej chwili pioneera p80mp i dopiero po zmianie chińskiego sprzętu na wysoką klasę zauważyłem, że oprócz fajnych animacji nie ma to radio nic co by mnie urzekło. Nie potrafi zagrać mocniejszego wokalu, gra w średnich plastikowo.

Ciężko jest stwierdzić czy same alpiny są okej. Trzeba by je odsłuchać na dobrym sprzęcie. Być może jest to dobry element do dalszych modyfikacji CA.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
sidhe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 343
Rejestracja: 11 maja 2009, 16:47
Numer GG: 2507685

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: sidhe »

Mi sie zdaje ze radio czy to rcd 310 czy 510 nie ma akurat tutaj zadnego znaczenia. To chyba w miare dobry sprzet. Przy dynaudio radio zostaje to samo zmieniaja sie tyko wzmacniacze i glosniki. Te radia to chyba blaupunkt prawda ??
Awatar użytkownika
w.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 295
Rejestracja: 24 lut 2009, 21:49
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: w.mat »

Pytałem dzisiaj przy okazji o to dynaaudio do 310 i powiedzieli że sami nie wiedzą ale napewno drogo wyjdzie takie coś i że jak bym bardzo chciał to polecają kupic taki zestaw na np allegro ( wątpię żeby było) i zamontować u nich żeby gwarancji nie stracić. Tak samo jak chciałbym navi z 510.
Awatar użytkownika
w.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 295
Rejestracja: 24 lut 2009, 21:49
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: w.mat »

A jednak są tylko czy będą pasowały ???
http://www.allegro.pl/item831885843_zes ... at_b6.html
Awatar użytkownika
sidhe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 343
Rejestracja: 11 maja 2009, 16:47
Numer GG: 2507685

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: sidhe »

o ciekawe czy beda pasowaly bo jak tak to mozna by sprobowac ... ciekawe ile u nich wyniosl by montaz...
ODPOWIEDZ