Glosniki Scirocco 2008

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
veyron
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 maja 2009, 22:39

Glosniki Scirocco 2008

Post autor: veyron »

Witam!

czy ktos z was rozkrecal juz boczki w scirocco mk3 ? planuje wymiane fabrycznych glosnikow na nowe i nie wiem jakich szukac. na angielskiej stronie pioneera podaja ze 17cm z odpowiednim adapterem wchodzi , ale i tak trzeba to sprawdzic. Anyone ?
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: obar »

Musisz niestety rozkręcić, lub zdjąć maskownice, jeśli takowe są. Na pewno nikt ze starszych użytkowników tego nie robił, a nowi myślę, że jeszcze się nie odważyli rozbrajać tapicerkę;).
Jak już się zdecydujesz, żeby to zrobić to daj znać, ewentualnie jakieś foto, jak drzwi są wytłumione itp.
W wyborze sprzętu pomożemy, nie ma problemu.
pozdro vw
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
veyron
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 maja 2009, 22:39

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: veyron »

dzieki , sam umiem wybrac sprzet. ok no to rozkrece i zrobie jakies zdjecia . tyle znalazlem w googlu : http://www.pioneer.eu/eur/products/car_ ... index.html . wiec pewnie wchodza 16,5
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: obar »

tam jest napisane, jeśli mnie wzrok nie myli, 17cm, a nie 16,5cm.
17cm to bardzo nietypowy rozmiar, tak jak zamiast 20cm jest 21, albo zamiast 30cm jest 31,5(patent czeskiej firmy).
Ciężko jest dostać dobrą \"nadwymiarówkę\".
Musisz zmierzyć faktyczną wewnętrzną średnicę montażową dystansu fabrycznego, a także szerokość jego pierścienia, wtedy będziesz na pewno wiedział jaki to rozmiar.
vw mógł założyć nietypowy rozmiar, wszystko możliwe.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
veyron
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 maja 2009, 22:39

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: veyron »

tam jest podany adapter..
Awatar użytkownika
tomek_vw
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 426
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:57
Model: Scirocco II
Numer GG: 1824196

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: tomek_vw »

pamietaj że kazda ingerencja w układ elektryczny poza serwisem powoduje utrate gwarancji ;)
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: obar »

tomek_vw napisał:
pamietaj że kazda ingerencja w układ elektryczny poza serwisem powoduje utrate gwarancji ;)
Więc jest tylko opcja wyboru głośników preferowanych przez VW. Myślę, że w innej mogą unieważnić gwarancję.

Niektóre modele hondy wychodziły bez radia fabrycznie, jak ktoś sobie nie życzył, ale gdyby sam sobie założył to traci gwarancję. Głupie moim zdaniem no ale takie wewnętrzne przepisy koncernów samochodowych.
Możliwe też, że jeśli nie zostanie sprzęt założony przez serwis to również mogą być problemy z gwarancją, bo już jest jakaś ingerencja w elektrykę.
tam jest podany adapter..
No tak, adapter numer 43P766,
Cokolwiek to oznacza ja tego nie rozszyfrowałem, nie jeżdżę mk3, a jego wymiary? Znowu czegoś nie doczytałem?:dry:
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
tomek_vw
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 426
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:57
Model: Scirocco II
Numer GG: 1824196

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: tomek_vw »

obar napisał:
tomek_vw napisał:
pamietaj że kazda ingerencja w układ elektryczny poza serwisem powoduje utrate gwarancji ;)
Więc jest tylko opcja wyboru głośników preferowanych przez VW. Myślę, że w innej mogą unieważnić gwarancję.

tam jest podany adapter..
No tak, adapter numer 43P766,
Cokolwiek to oznacza ja tego nie rozszyfrowałem, nie jeżdżę mk3, a jego wymiary? Znowu czegoś nie doczytałem?:dry:
nie dokońca tylko montaż musi być tak przeprowadzony żeby niczego nie uszkodzić a widziałem róże cuda. W starszych VW w silniku od szyb jest osobny sterownik do szyb,lusterek,centralnego koszt 600zł :)
Awatar użytkownika
w.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 295
Rejestracja: 24 lut 2009, 21:49
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: w.mat »

Ja też przymierzam sie do zrobienia czegos z audio, dowiadywałem sie w seriwisie jak to sie ma do gwarancji i sprawa jest taka ze jedyne co tracisz to gwarancje na to co wymieniasz( co jest raczej logiczne) wiec smialo mozna wymienic radio czy glosniki, problem jest tylko z plastikami jezeli zaczna skrzypiec w wyniku niedokladnego zamontowania to juz tego gwarancja nie obejmuje, nie ma czegos takiego jak gwarancja na całe auto tylko na poszczególne elementy. Daj znać co zrobisz ze swoim audio i jak to wyszło pozdr.
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: Ruszowy »

hyhy, no może i logiczne ale nie w POLSCE. Zmienisz radio, i po gwaraNCJI NA ELEKTRYKĘ. Tak miałem w sumie nic nie komentować tych głośników, ale może poprostu przyklejcie sobie jakąś fajną naklejkę na głośnik bo i tak suba nie zamontujesz bo będzie po gwarancji na elektrykę.
Sugeruję aby najpierw sprawdzić co jest pod plaskikiem niż napalać się na głośnik z jakiegoś serwisu caraudio, bo może się okazać że efekt będzie ten sam na oryginalnym radiu.
I tyle :)
Awatar użytkownika
voo
Pisarz
Pisarz
Posty: 1358
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:07
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: voo »

witam.

moim zdaniem fabryczne nagłośnienie w mk3 daje rade. chyba, że właściciel auta, w którym miałem okazję posiedzieć, miał specjalne wymagania jeśli chodzi o audio ale nie wspominał.

pozdravwiam.
365 dni obsesyjnie.
Awatar użytkownika
w.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 295
Rejestracja: 24 lut 2009, 21:49
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: w.mat »

No właśnie w POLSCE , tak twierdzi serwis wiec nie widze problemu żeby radio zmienić , powiedzieli zmieni pan radio traci pan gwarancje na stare radio no i tyle ale po co gwarancja na radio ktorego nie ma. A suba? hmmm ulepszenie caraudio to nie tylko sub i dudnienie , orginalne radio daje rade ale szału nie ma , niestety żeby zrobić coś sensownego trzeba zmienić nie tylko głośniki ale przede wszytskim okablowanie i wygłuszyć przynajmniej drzwi a to już jest konkretna robota i konkretny koszt, ja narazie szukuje sie do zastąpienia fabrycznego rcd 310 na pioneera AVIC-F900BT a co dalej zobaczymy.
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: obar »

w.mat napisał:
hmmm ulepszenie caraudio to nie tylko sub i dudnienie
A kto powiedział, że jak sub to od razu dudnienie?:)
Jeśli potrafisz zrobić dobrze skrzynię i dasz konkretny głośnik, a nie chińską tandetę to nie ma mowy o kiepskim basie czy jakimś dudnieniu.
(Może w przyszłym roku się spotkamy na międzynarodówce to zaprezentuję swój projekt.)
Ale trzeba tez pamiętać o bardzo ważnej rzeczy- każde auto ma inną charakterystykę akustyki i jeden subik w 10 różnych autach zagra za każdym razem inaczej.

Druga sprawa to jak ktoś z Was będzie już rozbierał boczki w drzwiach to prosiłbym o fotki dokładne, jak głośniki są osadzone itp. bo bardzo mnie to ciekawi.

A co do pioneera... mam nadzieję, że teraz robią lepsze sprzęty niż wcześniej, bo mam DEH-80MP jak na razie i po zmianie sprzętu na wyższą klasę już mnie to radio drażni.
Chciałem nakamichi, ale każde ma tylko 4 wyjścia RCA, więc czas przesiąść się na alpine.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: Ruszowy »

dobra, flaki mi się przewracają od fanów głośników w drzwiach. Szkoda klawiatury, z gówna bata nie ukrecisz, nawet zmieniając trzonek (czytaj radio)
Awatar użytkownika
w.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 295
Rejestracja: 24 lut 2009, 21:49
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Glosniki Scirocco 2008

Post autor: w.mat »

to co proponujesz ?
ODPOWIEDZ