MK3 - montaz tempomatu

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Paulus77
Początkujący
Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: 07 gru 2008, 11:17
Model: Scirocco III
Numer GG: 1827771

MK3 - montaz tempomatu

Post autor: Paulus77 »

Po przejechaniu blisko 7 tys. kilometrow juz wiem, jakim bledem byla rezygnacja z fabrycznego tempomatu w sroce. Wbrew pozorom nawet u nas jest sporo miejsca na wykorzystanie tego ustrojstwa i nieraz juz bylem zmuszony do trzymania stopy w nienaturalnej pozycji przez kilkanascie minut.
Przechodzac do tematu, wiem ze tempomat da sie zamontowac po wyjechaniu z fabryki ale zaleznie od samochodu wymaga to roznych zabiegow. U mnie gaz jest sterowany elektronicznie, skrzynia DSG zintegrowana z komputerem pokladowym i byc moze wystarczy jakis mod programowy?
Orientuje sie ktos jak to moze wygladac?
2.0 TSI @260KM/390Nm / DSG / DCC / Candy White
Awatar użytkownika
Manek
Maniak
Maniak
Posty: 1769
Rejestracja: 17 paź 2007, 22:29
Model: Scirocco II
Numer GG: 1391160
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Odp: MK3 - montaz tempomatu

Post autor: Manek »

Nie wiem jak to jest rozwiazane w nowym Sciro, ale u nas w serwisie Skody, aby miec tempomat wystarczy wymienic sama drzwignie przelaczajaca kierunkowskazy (robione to glownie w Octavii II ). Na taka oczywiscie z tempomatem i nie trzeba nic zmieniac w sterownikach, ale jak do tej pory robione to bylo tylko w wersjach z manualna skrzynia. Koszt takiej dzwigni to okolo 250zl plus montaz.
Najlepiej jak podjedziesz sobie do serwisu i poprostu zapytasz doradce serwisowego.
Bylo: VW Scirocco MkII Scala '87r. 1,8 JH :) :(
Jest: VW Scirocco MkII GTX '87r. 1,8 JH :)
Awatar użytkownika
Paulus77
Początkujący
Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: 07 gru 2008, 11:17
Model: Scirocco III
Numer GG: 1827771

Odp: MK3 - montaz tempomatu

Post autor: Paulus77 »

Dzieki, dzwonilem do ASO i powiedzieli mi to samo, ze wystarczy zmienic dzignie. Na ebay`u niecale 300zl, ciekawe ile wezma za wymiane...
2.0 TSI @260KM/390Nm / DSG / DCC / Candy White
Awatar użytkownika
Manek
Maniak
Maniak
Posty: 1769
Rejestracja: 17 paź 2007, 22:29
Model: Scirocco II
Numer GG: 1391160
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Odp: MK3 - montaz tempomatu

Post autor: Manek »

Mysle ze koszt wymiany to okolo 100zl.
Sprawdze w poniedzialek ile kosztuje dzwignia tempomatu u nas w VW po ewentualnych moich kosztach zakupu i Ci napisze.
Bylo: VW Scirocco MkII Scala '87r. 1,8 JH :) :(
Jest: VW Scirocco MkII GTX '87r. 1,8 JH :)
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Odp: MK3 - montaz tempomatu

Post autor: leftfield »

rzeczywiście ciekawe ile Ci wezmą za montaż, bo fabryczny tempomat kosztował mnie 1,7K. może się okazać, że zrobisz na tym lepszy interes niż ja przy konfiguracji. daj znać

ale na A2 Pn-Wwa... niezastąpiony. jak już czekałem na srokę to mnie szlag właśnie na autostradzie trafiał, bo w polo nie miałem a trzymanie gazu przez 2h jest naprawdę nużące :)
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Awatar użytkownika
tomek_vw
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 426
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:57
Model: Scirocco II
Numer GG: 1824196

Odp: MK3 - montaz tempomatu

Post autor: tomek_vw »

Manek napisał:
Nie wiem jak to jest rozwiazane w nowym Sciro, ale u nas w serwisie Skody, aby miec tempomat wystarczy wymienic sama drzwignie przelaczajaca kierunkowskazy (robione to glownie w Octavii II ). Na taka oczywiscie z tempomatem i nie trzeba nic zmieniac w sterownikach, ale jak do tej pory robione to bylo tylko w wersjach z manualna skrzynia. Koszt takiej dzwigni to okolo 250zl plus montaz.
Najlepiej jak podjedziesz sobie do serwisu i poprostu zapytasz doradce serwisowego.
niedokońca prawda bo niektóre octavie II miały stary moduł konfortu który nie obsługiwał tempomatu i wtedy rosły juz prawie do około 1500zł :)

W sirocco niepowinno byc problemów ale trzeba sprawdzić czy standartowo obsługuje tempomat moduł konfortu ;) aha sama wymiana manetki nic nieda trzeba jeszcze VASem uruchomić funkcje tempomatu
Awatar użytkownika
Paulus77
Początkujący
Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: 07 gru 2008, 11:17
Model: Scirocco III
Numer GG: 1827771

Odp: MK3 - montaz tempomatu

Post autor: Paulus77 »

Manek napisał:
Mysle ze koszt wymiany to okolo 100zl.
Sprawdze w poniedzialek ile kosztuje dzwignia tempomatu u nas w VW po ewentualnych moich kosztach zakupu i Ci napisze.
Byloby swietnie :D W poniedzialek mam dostac informacje od mojego dilera o kosztach zakupu i wymiany manetki a biorac pod uwage fakt, ze za teflonowanie nadwozia wzieli ode mnie 300zl a w necie widzialem oferty w granicach 60zl z myciem nadwozia w cenie, to moze byc grubo :)
2.0 TSI @260KM/390Nm / DSG / DCC / Candy White
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Odp: MK3 - montaz tempomatu

Post autor: leftfield »

na ceny serwisów to osobny pokój by chyba trzeba założyć :)
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Awatar użytkownika
rako
Początkujący
Początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 31 mar 2009, 19:55
Numer GG: 2020842

Odp: MK3 - montaz tempomatu

Post autor: rako »

Rowniez gdzies czytalem ze jest to stosunkowo prosta sprawa w scierce i wystarczy wymienic dzwigienke wiec powinienes dac rade:) Daj znac jak ogarniesz.
Co daje teflonowanie nadwozia? Nigdy o tym nie slyszalem.
Awatar użytkownika
Paulus77
Początkujący
Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: 07 gru 2008, 11:17
Model: Scirocco III
Numer GG: 1827771

Odp: MK3 - montaz tempomatu

Post autor: Paulus77 »

rako napisał:
Rowniez gdzies czytalem ze jest to stosunkowo prosta sprawa w scierce i wystarczy wymienic dzwigienke wiec powinienes dac rade:) Daj znac jak ogarniesz.
Moj diler chcial 200zl wiecej niz konkurencyjny, 500m obok. Cała operacja powinna zamknąć sie w kwocie 750zl.
Co daje teflonowanie nadwozia? Nigdy o tym nie slyszalem.
To takie jakby mechaniczne nakładanie wosku, tyle że na gorąco i niby ma to dodatek teflonu. Auto ma połysk i szklistą powierzchnię co ułatwia mycie i powoduje skraplanie wody na powierzchni lakieru. Sęk w tym, ze po kilku myciach już nie ma po nim śladu a nie wolno tego za często robić :)
2.0 TSI @260KM/390Nm / DSG / DCC / Candy White
Awatar użytkownika
Manek
Maniak
Maniak
Posty: 1769
Rejestracja: 17 paź 2007, 22:29
Model: Scirocco II
Numer GG: 1391160
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Odp: MK3 - montaz tempomatu

Post autor: Manek »

tomek_vw napisał:
Manek napisał:
Nie wiem jak to jest rozwiazane w nowym Sciro, ale u nas w serwisie Skody, aby miec tempomat wystarczy wymienic sama drzwignie przelaczajaca kierunkowskazy (robione to glownie w Octavii II ). Na taka oczywiscie z tempomatem i nie trzeba nic zmieniac w sterownikach, ale jak do tej pory robione to bylo tylko w wersjach z manualna skrzynia. Koszt takiej dzwigni to okolo 250zl plus montaz.
Najlepiej jak podjedziesz sobie do serwisu i poprostu zapytasz doradce serwisowego.
niedokońca prawda bo niektóre octavie II miały stary moduł konfortu który nie obsługiwał tempomatu i wtedy rosły juz prawie do około 1500zł :)

W sirocco niepowinno byc problemów ale trzeba sprawdzić czy standartowo obsługuje tempomat moduł konfortu ;) aha sama wymiana manetki nic nieda trzeba jeszcze VASem uruchomić funkcje tempomatu
Masz racje Tomku, zapomnialem o tych starszych modułach, ale one byly chyba tylko w Octaviach II przed liftem, czyli przed 2006r.
No i oczywiscie trzeba to uruchomic Vas\'em

Sprawdzilem, manetka ma taki sam nr katalogowy jak w Ocatvi II, koszt ok 250zl plus montaz tez ok 250zl u nas w serwisie
Bylo: VW Scirocco MkII Scala '87r. 1,8 JH :) :(
Jest: VW Scirocco MkII GTX '87r. 1,8 JH :)
Awatar użytkownika
Paulus77
Początkujący
Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: 07 gru 2008, 11:17
Model: Scirocco III
Numer GG: 1827771

Odp: MK3 - montaz tempomatu

Post autor: Paulus77 »

No i wczoraj serwis w pewneym aso wymienil manetke i wiaza sie z tym dwie sprawy, dobra i zla :)

Dobra jesta taka, ze wymiana okazala sie tansza niz przypuszczalem i wraz z kosztem manetki zaplacilem 660zl brutto. Zla jest taka, ze nie udalo sie wgrac programu i funkcja tempomatu nie dziala :huh: Dodatkowo przy skladaniu panowie skrecili kierownice krzywo i musze lekko skrecic w lewo, zeby jechac prosto :S

Dzisiaj podejscie drugie, zobaczymy co wymysla.

Rankeim odkrylem dodatkowa atrakcje w postaci rysy po srubokrecie na pleksie przed zegarami.
Ja pierd... co za syfiarze, ale dzisiaj sie wyzyje na kims w tym burdelu.
2.0 TSI @260KM/390Nm / DSG / DCC / Candy White
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Odp: MK3 - montaz tempomatu

Post autor: leftfield »

Zaczynam się cieszyć, że mam fabryczny tempomat :)))
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Awatar użytkownika
Paulus77
Początkujący
Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: 07 gru 2008, 11:17
Model: Scirocco III
Numer GG: 1827771

Odp: MK3 - montaz tempomatu

Post autor: Paulus77 »

No coz, pan w serwisie sie przejal sytuacja ale nie da sie niestety wymienic samej pleksy wiec zgodzilem sie na wypolerowanie tej co jest. Rysa jest nieduza i ledwo pod palcem wyczuwalnaale wiec powinna zniknac ale sam fakt pozostawia niesmak.

Podobno juz wiadomo co bylo nie tak przy uruchamianiu tempomatu wiec maja tu odpalic jutro razem z korekcja polozenia kierownicy.

Potwierdza sie jedynie teza, ze co fabrycznie montowane to fabrycznie i wybilem sobie z glowy pomysly z montazem alternatywnych glosnikow w drzwiach.
2.0 TSI @260KM/390Nm / DSG / DCC / Candy White
Awatar użytkownika
tomek_vw
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 426
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:57
Model: Scirocco II
Numer GG: 1824196

Odp: MK3 - montaz tempomatu

Post autor: tomek_vw »

kierownicy sobie nie zaznaczyli i dlatego masz krzywo :)

co do tempomatu moze się okazac ze niebeda wsatnie uruchomić ;)
ODPOWIEDZ