piski, pompa wodna + kompresor ????

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
sidhe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 343
Rejestracja: 11 maja 2009, 16:47
Numer GG: 2507685

Odp: piski, pompa wodna + kompresor ????

Post autor: sidhe »

U mnie niecale 8000 i pisków brak a na poczatku byla masakra ... byly tak glosne ze slyszalne nawet przy zamknietych oknach i wlaczonym radiu.
Awatar użytkownika
rako
Początkujący
Początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 31 mar 2009, 19:55
Numer GG: 2020842

Odp: piski, pompa wodna + kompresor ????

Post autor: rako »

U mnie pare razy odezwal sie ten caly \'pisk\', ale naprawde musialem sie postarac zeby cokolwiek uslyszec. Jak dla mnie to po prostu dzwiek pracy silnika i tyle. Jesli wszystkim na innych forach o to wlasnie chodzi to zupelnie nie rozumiem o co cala afera, aczkolwiek fakt faktem ww. przypadki mozna uznac za problem - tam wydaje sie to zbyt intensywne i dokuczliwe.

Zauwazylem tez nastepujaca zaleznosc:
1) jesli pisk w ogole wystepuje to tylko przy zmianie biegu z 2/3 i 3/4
2) tylko i wylacznie przy szybkim operowaniu wajcha i sprzeglem
3) jesli porzadnie dociskasz sprzeglo pisku nie uswiadczysz: >
4) tylko przy nierozgrzanym silniku

Ja osobiscie nie widze zadnego problemu, a cala paleta dzwiekow tego silnika to miod na moje uszy :side:
Awatar użytkownika
sidhe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 343
Rejestracja: 11 maja 2009, 16:47
Numer GG: 2507685

Odp: piski, pompa wodna + kompresor ????

Post autor: sidhe »

A widzisz u mnie na rozgrzanym silniku tez bylo slychac, poza tym dzwiek przebijal sie nawet przez srednio rozkrecona muzyke :D Jesli go malo slychac to raczej nie masz czym sie martwic
Pschemo
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 18 paź 2009, 20:53

Odp: piski, pompa wodna + kompresor ????

Post autor: Pschemo »

m.mat - rozwiń proszę kwestię uszczelek w drzwiach które jak piszesz wymieniłeś? Czy ci skrzypiały. U mnie (2.0 tsi DSG 2009 rok) drzwi kierowcy skrzypią jak szalone. Próbowałem uszczelkę smarować różnymi prebaratami, pomaga najwyżej na kilka dni.
Awatar użytkownika
w.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 295
Rejestracja: 24 lut 2009, 21:49
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Odp: piski, pompa wodna + kompresor ????

Post autor: w.mat »

Pschemo napisał:
m.mat - rozwiń proszę kwestię uszczelek w drzwiach które jak piszesz wymieniłeś? Czy ci skrzypiały. U mnie (2.0 tsi DSG 2009 rok) drzwi kierowcy skrzypią jak szalone. Próbowałem uszczelkę smarować różnymi prebaratami, pomaga najwyżej na kilka dni.
Ja wymieniałem uszczelki ale te od szyb bo ciekły. Generalnie troszke skrzypiały mi same drzwi a dokładniej poprostu boczek w drzwiach kierowcy. Niestety jak pojechałem z tym na serwis to nie skrzypiało wiec powiedzieli mi żeby poczekać aż będzie bardziej skrzypiało a oni wtedy wymienią na gwarancji cały boczek w drzwiach. Jednocześnie pan z serwisu doradził mi żeby nie trzymać łokcia na podszybiu ( czyli tzw zimny łokieć nawet w opcji z szybą zamkniętą ) pomimo że np dla mnie była to bardzo wygodna pozycja początkowo ale podobnież plastik jest tam bardzo miękki i szybko się wygina co może powodować piski i skrzypienie. Jeżeli skrzypienie Tobie przeszkadza to gwarancja obejmuje skrzypienie plastików więc poproś o wymianę całego boczku w drzwiach na gwarancji może pomoże.
Pschemo
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 18 paź 2009, 20:53

Odp: piski, pompa wodna + kompresor ????

Post autor: Pschemo »

w.mat - dzięki. U mnie uszczelka nie cieknie i wydaje mi się, że to nie boczek tylko uszczelka skrzypi (czasami nawet jakby strzela - podobnie jak plastiki). Na boczku łokcia nie trzymam, a więc nie może to być przyczyna. Strzelanie uszczelki słychać też jak w czasie postoju w cichym garażu przy zamkniętych drzwiach z zewnątrz naciśniesz rękami szybę. Dokładnie ten sam odgłoś co w czasie jazdy. Sprawdz w swoim aucie, może masz ten sam problem. Co do serwisu - wiem że na gwarancji powinni takie rzeczy zrobić, ale praktyka z teorią żadko chodzi w parze; mieszkam w 3mieście, a tutaj od serwisu coś wyegzekwować co wyczyn nie lada.
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Odp: piski, pompa wodna + kompresor ????

Post autor: leftfield »

ja użyłem silikonu w spreyi i wszystkie skrzypienia w uszczelkach w drzwiach ustąpiły

pamiętaj, że teraz już jest chłodno, jeśli trzymasz auto w garażu to masz lepiej
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Pschemo
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 18 paź 2009, 20:53

Odp: piski, pompa wodna + kompresor ????

Post autor: Pschemo »

Silikonu też użyłem - pomogło na dwa dni

Użyłem też teflonu w sprayu - pomogło na trzy dni:)

Najlepiej, bo na jakieś 4 dni, pomaga oryginalne mazidło do gum VW

Z tego co czytam wynika, że skrzypi prawie we wszytkich. Może jakaś akcja nawrotowa bedzie.

Samochóg istotnie trzymam w garażu, ale związku z temperaturą i wilgocią a skrzypieniem nie widzę.
Auto odebrałem w czerwcu i skrzypi od absolutnie pierwszej jazdy.
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Odp: piski, pompa wodna + kompresor ????

Post autor: leftfield »

związek ma, bo zakładam, że w garażu masz cieplej niż na dworze, więc uszczelki tak nie sztywnieją pod wpływem temperatury.

mi w każdym razie po jednorazowym użyciu silikonu skrzypienie ustało. teraz jak się cieplej zrobi - bo ponoć ma - posmaruję ponownie dla utrwalenia
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Pschemo
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 18 paź 2009, 20:53

Odp: piski, pompa wodna + kompresor ????

Post autor: Pschemo »

Chodziło mi o to, że w moim konkretnie przypdaku nie ma związku pomiedzy zmianami temperatury a skrzypieniem. Skrzypi tak samo. Zgadzam się natomiast z Tobą, że im zimniej tym samochody bardziej skrzypią.

Dziwię się, że w moim przypadku silikon nie pomaga, bo w wielu innych samochodach które miałem pomagał.
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Odp: piski, pompa wodna + kompresor ????

Post autor: AgaZaKa »

U mnie skrzypi uszczelka prawych drzwi (kierowcy) przy otwieraniu drzwi, kiedy szyba zjezdza na dol. Nie walczylam z tym, bo nie chce mi sie jechac do serwisu i nie kupilam zadnego mazidla z lenistwa.
Inna rzecz, ktora mnie denerwuje to plastiki po stronie lewej tuz za drzwiami. Skrzypia przerazliwie na nierownosciach i to moze mnie sklonic w koncu do wizyty w serwisie.
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
w.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 295
Rejestracja: 24 lut 2009, 21:49
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Odp: piski, pompa wodna + kompresor ????

Post autor: w.mat »

No narazie to moja sroka nie ma maski i chłodnicy i to jest podstawowy problem uszczelkami zajmę się kiedy indziej ;)
Awatar użytkownika
w.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 295
Rejestracja: 24 lut 2009, 21:49
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Odp: piski, pompa wodna + kompresor ????

Post autor: w.mat »

No narazie to moja sroka nie ma maski i chłodnicy i to jest podstawowy problem uszczelkami zajmę się kiedy indziej ;)
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Odp: piski, pompa wodna + kompresor ????

Post autor: leftfield »

AgaZaKa napisał:
nie chce mi sie jechac do serwisu i nie kupilam zadnego mazidla z lenistwa.
ja silikon kupiłem na stacji benzynowej, takie sprey kosztował chyba 12zł. w serwisie pewnie kosztuje 8 razy więcej :)
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Pschemo
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 18 paź 2009, 20:53

Odp: piski, pompa wodna + kompresor ????

Post autor: Pschemo »

AgaZaKa - w jednym z postów, chyba w wątku, \"Usterki\" napisałaś, że o skrzypiących uszczelkach i metodach zwalczania rozpisują się na angielskich forach. A możesz podać co tam piszą albo dać namiar?

A poza tym napisałaś \"Inna rzecz, ktora mnie denerwuje to plastiki po stronie lewej tuz za drzwiami. Skrzypia przerazliwie na nierownosciach i to moze mnie sklonic w koncu do wizyty w serwisie.\"

W wersji kontynentalnej to są drzwi kierowcy i w związku z tym mam te hałasy przy samym uchu. To rzeczywiśce brzmi jak skrzypienie plastików, ale w istocie to odgłoś skrzypienia szyby o uszczlkę i uszczelki o nadwozie (w moim tak jest). Spróbuj posmarować czymś uszczelkę, powinno pomóc.
W związku z tym skrzypieniem czuję, że popdam w obseję:woohoo: A może starą dobrą metodą trzeba poprostu zrobić głośniej radio.:laugh:
ODPOWIEDZ