piski, pompa wodna + kompresor ????

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Odp: piski, pompa wodna + kompresor ????

Post autor: AgaZaKa »

Na uszczelki na angielskich forach proponowali silikon w spraju. Oczywiscie nie planowalam jechac do serwisu kupic silikon tylko pojechac do serwisu, zeby posmarowali swoim ;) Kupic mialam przez net, ale jakos nigdy tego nie zrobilam.

Co do halasu przy drzwiach po lewej stronie to na 100% plastik, nie uszczelki. Szczerze mowiac nie wiem czy halasowalo to od poczaktu czy uaktywnilo sie dopiero jak pojechalam na urlop we wrzesniu. Jezdzilam wtedy po waskich drogach, ktore mialy \"oskubane\" i dziurawe pobocze/krawedzie.

Wedlug angielskiego forum przyczyna moga byc szyby ale i plastiki
http://www.sciroccocentral.co.uk/forum/ ... icon#p7564
(trzeba zarejestrowac sie na forum, zeby czytac)

Odwlekam wizyte w serwisie, bo nie jezdze samochodem do pracy i nie moge go zostawic po drodze w serwisie i odebrac wieczorem. Musialabym zostawic auto w serwisie jednego dnia, jechac pociagiem do pracy i odebrac dopiero nastepnego, bo nie mam szans obrocic w jednym dniu. Ewentualnie w sobote, a sobot to mi szkoda na wizyty w serwisie. Mam nadzieje, ze dociagne z tym do pierwszego przegladu, ktory bedzie za 2500km. W tym roku duzo juz nie bede jezdzic, glownie na lotniska ;)

BTW ktos ma ustawienia dlugiego serwisu co 2 lata? Sprzedawca mi powiedzial, ze moje auto ma, ale oczywiscie nie bylo to prawda. Jest ustawiony na przeglady co 15kkm i taki ma wpis w ksiazce serwisowej. Mysle, ze przy moim trybie jazdy serwis co 2 lata bylby adekwatny.
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
szymon000
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 14 paź 2009, 08:34

Odp: piski, pompa wodna + kompresor ????

Post autor: szymon000 »

U mnie sprzedawca mówił, że pierwszy przegląd jest za 15 tys km/1 rok lub 30 tys/2 lata - do wyboru jak będę chciał, a patrzę na słupku naklejka, że pierwszy jest po 15 tysiącach lub roku... :/ ponoć na drugiej stronie książki serwisowej (naklejka) jakiś symbol ma oznaczać co ile są przebiegi w aucie ale jakoś tego symbolu nie mogę znaleźć... Może komuś sie udało?
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Odp: piski, pompa wodna + kompresor ????

Post autor: leftfield »

AgaZaKa napisał:
BTW ktos ma ustawienia dlugiego serwisu co 2 lata? Sprzedawca mi powiedzial, ze moje auto ma, ale oczywiscie nie bylo to prawda. Jest ustawiony na przeglady co 15kkm i taki ma wpis w ksiazce serwisowej.
Mi mówił, że po 30k mam się pojawić, chyba że kontrolka pokaże mi wcześniej, dlatego że ponoć jest czujnik, który sprawdza stan oleju i ewentualnie wzywa do serwisu
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Odp: piski, pompa wodna + kompresor ????

Post autor: AgaZaKa »

Mozna sprawdzic za ile jest serwis. Trzeba nacisnac przycisk kasowania licznika i przytrzymac przy przekrecaniu kluczyka w stacyjce. (bez zapalania auta)
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
w.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 295
Rejestracja: 24 lut 2009, 21:49
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Odp: piski, pompa wodna + kompresor ????

Post autor: w.mat »

Generalnie chodzi o to że jest różnica w oleju jaki leją. jak leją olej long life to przeglądy są co 30 tys km. Mi jednak doradzili że jeżeli nie przejadę w ciągu roku 30 tys to żeby zrobić przegląd po roku. Ja z kolei dla własnego komfortu wymieniłem olej po ok 10tys.

BTW serwisy po prostu mnie rozbrajają dzisiaj się dowiedziałem że na maskę czekali 3 tygodnie i dopiero dotarła wiec dopiero jutro zaczną naprawiać auto i przy dobrych wiatrach skończą za tydzień w piątek a zastępczy oczywiście zabierają mi już jutro. Masakra po prostu. Pan powiedział że na świecie jest tylko jedna fabryka która robi scirocco i części do niego a popyt na te auta przerósł oczekiwania producenta dlatego tak długo sie czeka ;(
Awatar użytkownika
Siekier
Początkujący
Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 mar 2009, 22:47
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Poznan - Hannover

Odp: piski, pompa wodna + kompresor ????

Post autor: Siekier »

Krotko tylko dodam, ze w sprawie piskow w moim aucie serwis sie jeszcze nie zglosil. Zobaczymy ile potrzebuja czasu :)
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Odp: piski, pompa wodna + kompresor ????

Post autor: leftfield »

i po dwóch tygodniach coś Ci powiedzieli?
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
ODPOWIEDZ