spalanie

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

spalanie

Post autor: leftfield »

skoro się rzekło zakładam wątek spalania :)

właśnie sobie sprawdziłem: na stronie 1.4 160 ma palić 5,4 za miastem. nie mam pojęcia czym jeździli, ale poniżej 7,6 nie zszedłem

w mieście mam 10,5, a wg katalogu jest 8,7 - nie stojąc w korku zbliżyłem się do 9,5.

jak tam u was?
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Awatar użytkownika
w.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 295
Rejestracja: 24 lut 2009, 21:49
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Odp: spalanie

Post autor: w.mat »

W zasadzie identycznie, codzienna jazda po Warszawie daje średnie 10.50 , w trasie zszedlem do 7,2 ale to przy bardzo spokojnej jeździe, normalnie traska ok 8 , w miejscie jak nie ma korkow to 9,5 a jak korki to nawet i 13 . Nie wiem jak licza w katalogu bo to raczej nie realne jest.
Awatar użytkownika
Paulus77
Początkujący
Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: 07 gru 2008, 11:17
Model: Scirocco III
Numer GG: 1827771

Odp: spalanie

Post autor: Paulus77 »

2.0 TSI DSG / Superchips Mod / przejechane 7 tys.

Tak wiec do niedawna codziennie bywalem w Glwicach wiec tez codziennie pokonywalem trase Dabrowa Gornicza - Gliwice odcinkiem S1 potem zjazd na A4. Srednia spalania na miejscu w Glwicach jakies 7 - 7,5 spowrotem wliczajac stanie w korkach podobnie.
Jesli bym mial liczyc tylko odcinek A4 to spalanie w granicach 6,0 - 6,5. To wszystko po wgraniu programu superchips, ktory ma podobno oszczedzac paliwo przy spokojnej jezdzie i predkoscia na autostradzie ok. 100-110km/h przy sredniej powyzej 50km/h za cala trase. Na poczatku cisnalem po A4 ile wlezie ale jak zauwazylem, ze musze tankowac co 3 dni zaczalem oszczedzac :D
W miescie jak to w miescie. Czasami wyruszam z wyzerowanym kompem i po 15 minutach stania w korkach dojezdzam na miejsce ze srednia 18 ale tego sie nie da uniknac. Przy szalenstwach ostrych potrafi sie utrzymywac na poziomie 25-30 np. jak mnie poniesie na 15km odcinku z Katowic do Sosnowca i dalej do Dabrowy ale to mi sie zdaza kilka razy w tygodniu tylko i przewaznie pozno w nocy.

Jak juz pisalem wczesniej srednia od poczatku uzytkowania w tej chwili wynosi 9,3/100
2.0 TSI @260KM/390Nm / DSG / DCC / Candy White
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Odp: spalanie

Post autor: leftfield »

w.mat,

a masz 1.4 160?
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Awatar użytkownika
sidhe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 343
Rejestracja: 11 maja 2009, 16:47
Numer GG: 2507685

Odp: spalanie

Post autor: sidhe »

Ja przy 1.4 160KM mam spalanie w trasie miedzy 6 a 8 w miescie miedzy 10 a 13 :]

tak to wyglada ale ja jezdze jakos tak dynamicznie chyba ;/ w kazdym razie nie oszczedam :D
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Odp: spalanie

Post autor: leftfield »

no ja pobiłem swój rekord, udało mi się zejść do 6,7 w trasie jadąc 110 na tempomacie... do katalogowego 5,4 daleko jeszcze :)
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Awatar użytkownika
Siekier
Początkujący
Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 mar 2009, 22:47
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Poznan - Hannover

Odp: spalanie

Post autor: Siekier »

Witam,

jeszcze nie dostałem Scirocco, więc trudno mi się osobiście wypowiedzieć w powyższym temacie, jednakże jestem zaskoczony, ponieważ zdecydowałem się na 1,4 zamiast 2,0 ze względu na różnice w spalaniu. Kolega, który jeździ 2,0 twierdzi, iż dużej różnicy w spalaniu pomiędy wymienionymi silnikami nie ma, a róznica mocy jest odczuwalna. Dopiero w zeszłym miesiącu wprowadzono do sprzedaży 2,0TDi 170KM - Diesel jakoś nie pasuję do tego auta, jednakże miałem ten silnik w Golfie GT i byłem z niego bardzo zadowolony .
Teraz nastawiam sie na większe wydatki, tym bardziej, że przesiadam sie z Passata (ostanie wydanie 2,0 110KM). Tutaj dane fabryczne sie zgadzają. Na trasie nawet do 1200KM na 1 tankowaniu - oczywiście spokojna jazda + tempomat). Często jeżdzę na trasie Hannover - Poznań, więc informacja jest sprawdzona.

Sprawdzaliście koledzy, ile da sie przejechac 1,4 na 1 tankowaniu. Ma ktoś może doświadczenia z jazdy poza miastem - dłuższa trasa. Mam w planie jechać z kolegą (również 1,4) na wakacje na południe Europy, stąd pytanie ...

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
w.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 295
Rejestracja: 24 lut 2009, 21:49
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Odp: spalanie

Post autor: w.mat »

Jak na razie najwięcej to zrobiłem 440km za jednym zamachem i na to poszło 3/4 baku ale to była trasa w Polsce, auto załadowane po dach no i nie oszczędzałem więc palił ok 8,5.
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Odp: spalanie

Post autor: leftfield »

Siekier napisał:

Sprawdzaliście koledzy, ile da sie przejechac 1,4 na 1 tankowaniu. Ma ktoś może doświadczenia z jazdy poza miastem - dłuższa trasa. Mam w planie jechać z kolegą (również 1,4) na wakacje na południe Europy, stąd pytanie ...
Moim rekordem jest zrobienie 580km na jednym baku przy 1,4 160, ale dojechałem na stację na oparach, bo komp pokazywał, że zostało mi 10km do końca baku :)

Jechałem z Poznania do Jeleniej Góry i później po Dolnym Śląsku, więc czysta trasa.

Zaraz jadę do 3miasta. Mam w planach wrzucenie go na tempomat przy 100/110 bez szaleństw i testowanie ile mi weźmie przy spokojnej jeździe. Pytanie tylko jaki będzie ruch dzisiaj nad morze, bo z warszafki wuchta wiary się ewakuowała w tamtym kierunku :)
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Awatar użytkownika
Paulus77
Początkujący
Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: 07 gru 2008, 11:17
Model: Scirocco III
Numer GG: 1827771

Odp: spalanie

Post autor: Paulus77 »

Siekier napisał:
Kolega, który jeździ 2,0 twierdzi, iż dużej różnicy w spalaniu pomiędy wymienionymi silnikami nie ma, a róznica mocy jest odczuwalna.
W przypadku silnika 2.0 masz poprostu wiekszy zapas mocy a jadac 60km/h wykorzystujesz chyba tyle samo koni co przy 1.4, roznica jest jak depniesz pedal gazu wtedy ja wykorzystam ponad 200 i spalanie mi tez na pewno wzrosnie. Raz jeszcze podkresle, ze DSG jezdzi ekonomiczniej niz manual a poza tym duzo zalezy od kierowcy. Jesli ktos depta co chwile gaz i hamulec na przemian to spali wiecej, wiadomo.
Sprawdzaliście koledzy, ile da sie przejechac 1,4 na 1 tankowaniu. Ma ktoś może doświadczenia z jazdy poza miastem - dłuższa trasa. Mam w planie jechać z kolegą (również 1,4) na wakacje na południe Europy, stąd pytanie ...
Ja znow sie podepne z 2.0 :) Na baku bez problemu ponad 600 jak nie szaleje, rekord to jakies 650 i dodtankowane jakies 50l czyli 5 zostalo w baku.



Pozdrawiam[/quote]
2.0 TSI @260KM/390Nm / DSG / DCC / Candy White
Awatar użytkownika
w.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 295
Rejestracja: 24 lut 2009, 21:49
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Odp: spalanie

Post autor: w.mat »

No DSG robi robotę to niewątpliwe. Moim zdaniem kupowanie 1.4 dla spalania nie ma zbytnio sensu. Ale w zasadzie ile spalić na trasie 1.4 potrafi nie wiem bo z reguły cisne, za dużo przyjemności z jazdy daje to autko żeby jechać 110 na tempomacie ( jak dla mnie oczywiście)
Co do 2.0 TDI 170km świetny silnik, raz leciałem za passatem z takim silnikiem na trasie i ogólnie to nie wiem ile koni kolo generował z głowy ale nie miałem szans go zrobić, na prostych jak go dochodziłem to było z 220km/h. Także pomimo tego że pewnie wiele osób przeklina diesla w scirocco to ja bym sie nie obraził na taki silnik ;)
Awatar użytkownika
tomek_vw
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 426
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:57
Model: Scirocco II
Numer GG: 1824196

Odp: spalanie

Post autor: tomek_vw »

panowie nigdy maly silnik wysilony niebedzie ekonomicznym silnikiem :) taka prawda :)

1.4tdi pali podobnie jak 1.9tdi

1.2htp pali podobnie jak 1.6

taka prawda bardziej chodzi o zejście z emisja spalin i tyle ;)


tak na marginesie to sie cieszcie bo umnie spalanie jest na trasie przy bardzo spokojnej jeżdzie 7l a jak poszaleje po mieście to dochodzi nawet do 25l pozatym nikt niekupuje tego auta chyba żeby mało paliłoB)
Awatar użytkownika
Marocco
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 389
Rejestracja: 21 sty 2009, 16:19
Lokalizacja: z kątowni

Odp: spalanie

Post autor: Marocco »

tomek ale Ty w swoim 1.8T jeszcze motałeś to tez większe ssanie ma na paliwko . kumpel ma 1.9 TDI 130KM+chip na 170KM i mu ten dieselek pali jak rasowa benzynka :) w.mat ja bede miał diesla w Sciro MK II, wiocha wiochą ale ten moment i ekonomia robią swoje.:)
Awatar użytkownika
Siekier
Początkujący
Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 mar 2009, 22:47
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Poznan - Hannover

Odp: spalanie

Post autor: Siekier »

Dzięki wszystkim za informacje. Nie będę ukrywał, iż posłuchałem kolegę, który pracuje w lizbońskiej fabryce i nie wziąłem 2,0TSi, nie biorąc pod uwagę, iż kolega bardzo ostro jeździ, ale na pewno 1,4 też daje wielką przyjemność jazdy.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Odp: spalanie

Post autor: leftfield »

Dotarłem do 3miasta :D

Jechałem jak najwięcej na tempomacie... ale nie na 110 tylko na 120 :)

Oczywiście nie wytrzymałem jak jakiś koleżka chciał jakimś francuskim bullshitem c4 mnie pokroić i pokazałem z kim ma do czynienia, podobnie jak 4 panów z passata musiało uznać wyższość sciro.

Nie dałem za to rady jakiejś bmw 5 nówki na niemieckich blachach, ale mnie machnął w takim tempie, że dojść nie miałem najmniejszych szans, podobnie jak zobaczyć czy to czasem nie M.

Więc mimo paru rozpędzeń do 180-200 spalanie na 340km na poziomie 7,5. Źle nie jest.

ps. radość z jazdy na radiu i ciągłego odpowiadania co to za model, jak się jeździ, \"zajebisty kolor\", etc - bezcenna :)))
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
ODPOWIEDZ