spalanie

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
Kakuś
Początkujący
Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 30 lip 2009, 23:18

Odp: spalanie

Post autor: Kakuś »

w.mat napisał:
Pytanie tylko jaki sens jest w posiadaniu pasata W8 czy 160 lub 200 konnego scirocco i jeżdżenie tym 80 km/h ?
Kolego tu nie chodzi o to żeby jeździć non-stop 80km/h, ale o tak jakby sprawdzenie z czystej ciekawości... Poza tym miło jest czasem popatrzeć na komputer, który wskazuje zamiast regularnych 13l, poniżej 8...
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Odp: spalanie

Post autor: AgaZaKa »

Mi w pierwszej trasie wyszlo wczoraj 7,5l, tempomat 115km/h (limit 70mil/h na autostradzie). Pare raze pobawilam sie, ale reszta jazdy spokojna, bo padal deszcz. Wskazanie z komputera, bo nie tankowalam po dojechaniu do domu. Zobaczymy na ile wystarczy mi bak. Corolla spalalam mi tez ok 7,5l srednio (trasa i miasto 30%), wiec mysle, ze nie jest zle :-) No, ale ja nie przejmuje sie do konca spalaniem, bo malo jezdze i tak, wiec nie zrujnuje mnie to raczej. Sprawdzam raczej z czystej ciekawosci.
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Odp: spalanie

Post autor: AgaZaKa »

Jestem mistrzem niskiego spalania, ale w sumie zawsze tak bylo. Dzisiaj trasa 95% autostrada i wyszlo 6.9l/100km.
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Odp: spalanie

Post autor: leftfield »

lepszy!

6,2! :)
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Odp: spalanie

Post autor: AgaZaKa »

Po pierwszym tankowaniu 8l/100km, to niezly wynik przy silniku 2.0. 80% trasa, reszta miasto, korek.
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Pschemo
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 18 paź 2009, 20:53

Odp: spalanie

Post autor: Pschemo »

Moja sroka 2.0 tsi DSG o dziwo przy spokojnej jeździe w mieście mieści się w tym co piszą w katalogu, czyli 10.6L. Zaskoczyło mnie to, myślałem że będzie gorzej. Trochę bardziej dynamicznie i jest 12L. Super pałowanie i będzie 18 L i więcej.

natomiast za miastem absolutnie nierealne jest osiągnięcie tego co pisza w prospekcie czyli 5,9 L. To chyba trzeba by jeździć góra 80km/h i wystrzegać się jak ognia dotykania gazu. To po prostu bzdura.
Na trasie moja sroka pali 8,5 - 9,0. Genralnie jeżdze 120-140, chwilami tylko szyciej. Nawet jadąc bardzo spokojnie w przedziale 90-100 km/h osiągnąłem tylko 7 - 7,5 L. Mniej się nie da.

Czyli w sumie 1.4 i 2.0 spalają mniej więcej tyle samo.
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Odp: spalanie

Post autor: AgaZaKa »

Moge dopisac swoje dalsze obserwacje: srednia ze wszystkich tankowan waha sie miedzy 8.1-8.2l/100km. Jak jezdze po miescie to pokazuje mi na kompie 9-10l/100k, zalezy od tego jak dluga jest trasa i czy udaje mi sie zbic srednia na odcinkach bez swiatel lub hamowania.

Srednie spalanie satysfakcjonuje mnie :-)
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Odp: spalanie

Post autor: leftfield »

Pschemo napisał:

Czyli w sumie 1.4 i 2.0 spalają mniej więcej tyle samo.
Dokładnie tak. Mój teraz jak się chłodniej zrobiło pali nieziemskie ilości. Mam na aktualnym baku przejechane jakieś 250km i nie mam prawie połowy baku
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Awatar użytkownika
sidhe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 343
Rejestracja: 11 maja 2009, 16:47
Numer GG: 2507685

Odp: spalanie

Post autor: sidhe »

Hmm to ja mniej wiecej tak mam caly czas ... tylko ze ja non stop miasto :)
Awatar użytkownika
Siekier
Początkujący
Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 mar 2009, 22:47
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Poznan - Hannover

Odp: spalanie

Post autor: Siekier »

Wyjechałem specjalnie w niedziele w nocy ok.2 ze względu na ruch ... Było pusto wiec gaz do dechy. Od Berlina oprócz zwężeń do Braunschweigu 180-200 (czas miałem rewelacja, później zamknęli A2 - wypadek)... spalanie mnie załamało (ok. przy 180 pali każde auto sporo, jednak TSi do oszczędnych nie należy). Wirnik zaczyna się od 140, w mieście sami wiecie jak jest ...
Najmniejsze spalanie jak jadę w piątki przy największym ruchu :)
Ostatnio jak jechałem razem z Marasem okazało się, ze DSG faktycznie mniej pali. U mnie było 8.1l s u Marasa 7.6l (katalogowa różnica:))...
Pschemo
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 18 paź 2009, 20:53

Odp: spalanie

Post autor: Pschemo »

Ja dziś byłem na Mazurach i postanowiłem zabawić się na dobrze mi znanej trasie Olsztyn-Szczytno. Dystans około 50 km. I duuuuuuuuuuuuużo zakrętów. Tu raczej nie chodzi o V-max ale o zasuwanie po zakrętach. Masymalnie późne hamowanie i masymalnie wczesne i mocne przyspieszenie + expresowe wyprzedzanie powolnych lokalasów jadących za PKSem. Czyli generalnie 2 i 3 bieg i pełna dzida. Wyższe biegi głównie wtedy jak nie da się wyprzedzić bo jadą z przodu. Efekt? Około 12L. Czyli nie tak źle. Więcej spali jadąc równo bez gawałtownych przyspieczeń, ale powyżej 140-150 km/h.

Aha, jechałem 2.0 tsi DSG.
Jak piszecie o spalaniu to podawajcie proszę jaki silnik i jaka skrzynia.:)
Awatar użytkownika
Siekier
Początkujący
Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 mar 2009, 22:47
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Poznan - Hannover

Odp: spalanie

Post autor: Siekier »

Sorry .. jechałem 1.4, mój kolega Maras 1.4 DSG

Muszę wspomnieć o tym, iż kilka miesięcy temu dostałem na dwa dni 2.0TSi i 2.0Tdi 140PS. Faktycznie TSi 1.4 i 2.0 nie ma dużej różnicy ... Nie wiem czy teraz ze względu na to ile kilometrów robię nie wziąłbym TDi - a raczej nawet musiał. Z Tdi najlepsze rozwiązanie 170PS. Ja wcześniej pisałem jeździłem Golfem GT - miałem okazje kilka razy jechać na dłuższej trasie Octavią RS z tym silnikiem - naprawdę dobry. Pamiętam, że oba paliły w okolicach 6.5l i bynajmniej nie była to jazda 100km/h.
Scirroo 140PS trochę małe odejście ale auto jest ekonomiczne ... Z 700km na trasie by się zrobiło ..

Czy ktoś w ogóle jeździ z forumowiczów 1.4 122PS? ... bo nie zauważyłem. Ciekawi mnie spalanie tego silnika ...

170PS zaczyna się cieszyć dużo popularnością. Próbowałem zamówić Scirro z tym silnikiem i najbliższy czas produkcji w konfiguracji z pakietem R, to maj 2010 + transport.
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Odp: spalanie

Post autor: leftfield »

Pschemo napisał:
Około 12L. Czyli nie tak źle. Więcej spali jadąc równo bez gawałtownych przyspieczeń, ale powyżej 140-150 km/h.
160ps mi na kulczykówce przy 160-170 pali ok. 10,5 a przy 140 9,3. 12,9 osiągnąłem jadąc przez całe 200km kulczykówki od strykowa do poznania na tempomacie 200
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Awatar użytkownika
Siekier
Początkujący
Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 mar 2009, 22:47
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Poznan - Hannover

Odp: spalanie

Post autor: Siekier »

Przy predkosci 180-200 km/h na wyswietlaczy aktualne spalanie oscyluje w granica 15l ...

Jaa jezdzilem dieslem (w sumie krotko) wynik byl w okolicach 7,2-7,5 w cyklu mieszanym, co pozwala przy 50 litrowym zbiorniku na osiägniecie powyzej 700km.

Przy 1.4 czasami mam problem pokonac mojä trase Hannover - Poznan (550 km). Tak wiec jak ktos duzo jezdzi polecam Diesla.

P.:S Letfield jakbym sie dzis zdecydowal na rajd przez korki do Poznania - dam znak - mozna sie gdzies spontanicznie spotkac.

P.S. Musze odszukac moje materialy odnosnie Scirocco Bluemotion Technology (pokazywali na IAA) .. ok. podejrzalem w konfiguracji:

1.4 TSi 90 kW


jazda mieszana 6,00 l/100km
miasto 7,60 l/100km
poza miastem 5,10 l/100km

Dane oczywiscie fabryczne ...
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Odp: spalanie

Post autor: AgaZaKa »

leftfield napisał:
160ps mi na kulczykówce przy 160-170 pali ok. 10,5 a przy 140 9,3. 12,9 osiągnąłem jadąc przez całe 200km kulczykówki od strykowa do poznania na tempomacie 200
Niezly wynik. Chcialabym moc przeprowadzic takie testy swoim, ale nie ma gdzie ;) Moze jak bede jechac kiedys do Polski to specjalnie przejade sie w nocy od granicy.
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ