spalanie

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
rako
Początkujący
Początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 31 mar 2009, 19:55
Numer GG: 2020842

Odp: spalanie

Post autor: rako »

AgaZaKa napisał:
Angielscy dealerzy masowo wyprzedaja modele z poczatku promocji, ale 90% jest w kolorze szarym, pozostale 10% to ewentualnie bialy lub zielony. Mi najbardziej pasuje raising blue. Coz trzeba poczekac dalej.

Aga
Z tego co wiem w Anglii to ciezko nawet pokazowy w salonie uswiadczyc. Ponoc zuzyli juz przydzialy na ten rok a fabryka wcale nie zwieksza produkcji (wtf?)
O znizkach ktore na poczatku roku wynosily 10% nie ma mowy a czas oczekiwania obecnie wynosi ponad 5 miesiecy z dostawa w 2010 :ohmy:
O tyle dobrze ze przy 2.0 TSI masz dobry spec ze skora i paroma innymi bajerami do ktorych w PL trzeba doplacac, ale dla mnie samochod w RHD to nie samochod. To profanacja :P

A wracajac do spalania to moj sie juz troche poukladal i po miescie jesli jezdze wiecej niz 10KM (w sensie dystansu;) wychodzi nawet 8.5-9L srednia. Sweeet!B)
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Odp: spalanie

Post autor: AgaZaKa »

Skora nie jest w standardzie, kosztuje 1500 funtow. Tyle, ze wiekszosc ex-demo ja ma. Ale mi akurat za bardzo nie zalezy na skorze. Moze byc zwykla tapicerka. Ex-demo na sprzedaz jest na dzien dzisiejszy 120 sztuk, z czego ok 60 z DSG. Sprawdzalam wlasnie przed chwila :)

Ja myslalam o tym egzemplarzu http://www.volkswagen.co.uk/used/search ... 8&alertId=
Jest najtanszy i najlepiej wyposazony w stosunku do innych. Ale nie widzialam go osobiscie. Wlasnie sie zastanawiam czy nie pojechac teraz po pracy zobaczyc ten szary kolor. Nawet na necie nie ma zdjec tego koloru za wiele. Ale nie chce tez zawracac glowy ludziom w salonie dopoki nie bede miala poparcia drugiej polowy ;)

Jazda po lewej zupelnie mi nie przeszkadza. Wlasciwie to teraz jezdze po obu stronach bez problemu tak dlugo jak kierownica jest po wlasciwiej stronie dla danego kraju.

Aga

I sama zrobilam off-topa jako admin ;)
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
w.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 295
Rejestracja: 24 lut 2009, 21:49
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Odp: spalanie

Post autor: w.mat »

to nie szary tylko srebrny ja taki posiadam wiec jak co to moge kilka fotek podeslac. Mi sie podoba w srebrnym brdzo, oczywiscie bialy najlepszy ale balem sie ze bedzie caly czas brudny, wszystkie ciemne dla mnie odpadaly bo autko jak dla mnie wyglada na male i slabo widac linie nadwozia, ale to oczywiscie kwestia gustu ;)
Awatar użytkownika
rako
Początkujący
Początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 31 mar 2009, 19:55
Numer GG: 2020842

Odp: spalanie

Post autor: rako »

Aga - cos mi sie porypalo z ta skora - sorry :S
Btw: gratulacje co do nowego zakupu!

Srebrny imo jest bardzo fajny i najmniej widac na nim brud. Gdyby nie doplata do koloru to chetnie bym sie na niego skusil.
Z bialym wbrew pozorom i moim obawom wcale nie jest zle, a na pewno duzo lepiej niz z ciemnymi kolorami ktore z kolei wg mnie za bardzo kryja linie nadwozia.
Bez zastanowienia wzialbym bialy 2 raz.

PS: straszny offtop sie zrobil. Mozna to jakos przenies do innego nowego tematu?
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Odp: spalanie

Post autor: AgaZaKa »

Tutaj jest nowy temat:
http://www.scirocco.pl/component/option ... 0/catid,9/

A dla zachowawania tematu w sobote przetestuje spalanie :-) Skasuje wskazania kompa i zobacze co mi pokaze. Bede miala trase ok 160km po autostradzie, mam nadzieje, ze bez korkow. Ale z automatem korki nie sa mi juz straszne.

Aga
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Kakuś
Początkujący
Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 30 lip 2009, 23:18

Odp: spalanie

Post autor: Kakuś »

Przez pierwsze 2500km średnie spalanie wynosiły 8,3 l/100km przy dość mieszanej jeździe z większą przewagą miasta. Rekord to na odcinku 50km średnie spalanie 5,5 l/100km. Połowa trasy autostradą, a zwykłą drogą. Zdarzało się też 5,7 oraz ponad 10. Silnik 1.4 TSI 160KM
Awatar użytkownika
rako
Początkujący
Początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 31 mar 2009, 19:55
Numer GG: 2020842

Odp: spalanie

Post autor: rako »

To ladnie:| Nie wiem jak to robisz, ale u mnie komputer wzgledem sredniego nie jest w stanie wyswietlic zadnej liczby ponizej 7.0 chocbym nie wiem jak kombinowal :P
Awatar użytkownika
Siekier
Początkujący
Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 mar 2009, 22:47
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Poznan - Hannover

Odp: spalanie

Post autor: Siekier »

Wlasnie jestem w podrozy Scirro po Europie i nie da sie ukryc, iz autko trzeba w miare czesto tankowac, ale to juz bylo z gory zalozone. przed wyjazdem mialem okazje jezdzic 2.0TSi i 2,0 Tdi. Oczywiscie diesel jest oszczedniejszy jednakze jakos nie pasuje do Scirocco - warty uwagi jest jednak silnik 170PS.
Jezdzilem dieslem z felgami 19\" i DSG - zdecydowanie za glosna wersja.

Podczas w miare spokojnej jazdy moje 1.4 alo na trasie ok.8 l - miasto 12-13l. Powyzej 140 km/h zauwaza sie znaczny wzrost spalania. Przekonuje sie w dodatku po podrozowaniu po Europie, iz ceny benzyny ksztaltuja sie roznie, w roznych krajach. Najwiecej placilem w Italii - Bibione 1,38Euro za litr. Lepiej jest w Chorwacji 7,5 Kuny -ok.1 Euro. Srednio na trasie tankuje, co 500 km. Postaram sie zdac pozniej relacje z podrozy + jakies zdjecia.

Odebralem samochod 26 lipca - dzis jest 31.07. a na liczniku prawie 7000 km. Ale tym autem po prostu przyjemnie sie jezdzi!!!

Pozdrawiam z Bratyslawy
Awatar użytkownika
w.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 295
Rejestracja: 24 lut 2009, 21:49
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Odp: spalanie

Post autor: w.mat »

Kurde az mnie w sercu ściska jak tak czytam jak sobie śmigasz. Mi traska poprostu sie marzy ale niestety raczej sie nie zapowiada :( Obecnie robie po 60km dziennie do pracy ta samą trasą i ide raczej w skracanie czasu a nie zmniejszanie spalania wiec mam średnie 8.7. Raz widzialem jakiś czs temu średnie na trasie 6.8 przez chwile ale to była bardzo spokojna jazda z uwagi na mojego pasażera :)
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Odp: spalanie

Post autor: leftfield »

no mój rekord na trasie 6,8 i ani grama mniej, przy absolutnie spokojnej jeździe tj. 100-110 bez przyspieszeń i wyprzedzania, z hamowaniem silnikiem i tym podobnymi zasadami eco drivingu... no mega męcząca taka jazda! :)
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Kakuś
Początkujący
Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 30 lip 2009, 23:18

Odp: spalanie

Post autor: Kakuś »

ja te 5,5 osiągnąłem jadąc z reguły 80km/h. zdarzyło się na autostradzie 110 ale chyba tylko raz, no i potem zwykłą drogą (około20km) też w granicach 80km/h, ale muszę też zaznaczyć, że stałem potem w mieście ze trzy, cztery razy na światłach... najgorzej było na autostradzie ; )
ale to i tak pikuś... swojego czasu przejechałem odcinek 126km (100km autostradą) Passatem W8 ze spalaniem 7,7... Więc taniej niż co niektórzy z Was, a różnica pojemności to 2,6l :P

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
w.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 295
Rejestracja: 24 lut 2009, 21:49
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Odp: spalanie

Post autor: w.mat »

Pytanie tylko jaki sens jest w posiadaniu pasata W8 czy 160 lub 200 konnego scirocco i jeżdżenie tym 80 km/h ?
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Odp: spalanie

Post autor: leftfield »

w.mat... na cargo się przecież czasami jedzie 20kmh... cel jaki jest każdy wie, podobnie jak przy launch control.
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Awatar użytkownika
w.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 295
Rejestracja: 24 lut 2009, 21:49
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Odp: spalanie

Post autor: w.mat »

Ja tam nie wiem na cargo sciro jescze nie zabieralem, jak jechaliśmy to czymś mocniejszym żeby sie pościgać. Ja tam uwielbiam sciro za radość jaką daje z jazdy w trasie jak moge troche poszaleć. Na światłach( szczególnie na warszawskich ulicach) nie trudno o kogoś kto mnie objedzie więc nie bawie się w takie rzeczy. Teraz siedze na pomorzu i przezabawne są dla mnie reakcje wielu osób w starych golfach albo a3 które za wszelką cene chcą mnie wyprzedzić i najfajniej jest jak dojdziesz takiego gościa on sie spina jak może a Ty patrzysz sie na niego przez szybe redukujesz i dzida koleś znika w tylnym lusterku. Kiedyś na siekierkach zrobiła mi tak jedna laska w M3 z tym że ja ponad 200km/h spinałem a ona podjechała z prawej strony popatrzyła i dzida jej nie było ;) Sie człowiekowi smutno aż robi ;)
Awatar użytkownika
Siekier
Początkujący
Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 mar 2009, 22:47
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Poznan - Hannover

Odp: spalanie

Post autor: Siekier »

w.mat tak jak pisałem postaram się coś wiecej napisac o mojej podróży Scirro. Polecam taką jazde wszystkim - poza tym jestem zaskoczony ogromnym zainteresowaniem samochodem - w Hannoverze jeżdzi ich wiecej stąd to małem zaskoczenie. Dziś przyjechalem do Poznania. Na trasie spotkałem tylko jedno Scirocco i to MK3 w Chorwacji. Moglem jechac innym autem (Tramperem - niektórzy znają :) ) ale Podróż Scirocco to czysta przyjemność.

Co do spalania, to faktycznie \"wirnik\" załacza się tak od 160 km/h, ale o tym chyba sami sie przekonaliście. Jak sie ciągnie 180 km/h po autostradzie to automatycznie wizyty na stacji sa częstsze. Na pewno cięzko się jeżdzi autem po Polsce. Trasa Bratysława - Poznań kompletnie mnie wykończyła a jutro trzeba jechac jeszcze do Niemiec. Nie starczylo czasu na np. VW Manię :)

Ale mimo spalania podóżowanie Scirocco to prawdziwa przygoda :)
ODPOWIEDZ