Działanie Launch Control i inne wątpliwości...

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
Kakuś
Początkujący
Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 30 lip 2009, 23:18

Działanie Launch Control i inne wątpliwości...

Post autor: Kakuś »

Witam Wszystkich. Jestem posiadaczem Scirocco od końca maja. Samochód stał w salonie około miesiąc. Czarna perła 1.4 TSI Manual. Mam pytanie co do Launch Control. Czy praktykujecie jego używanie? Jak wygląda sprawa z wpływem takie ruszania na sprzęgło i ewentualnie inne podzespoły? Poza tym chciałem zapytać, czy u Was również dość głośno słychać na postoju jak się przerzuca biegi, takie metaliczne dźwięki? Dodatkowo martwią mnie jeszcze dwie rzeczy. Nie wiem, czy to kwestia wyczucia, ale nie potrafię idealnie płynnie zmienić biegu szczególnie na wyższy. W żadnym innym aucie nie mam takiego problemu, a tu jednak... Sciro ma przejechane obecnie ponad 4000km. I ostatnie kwestia to bi-ksenony. Mam wrażenie jadać wieczorem, że światła tak trochę latają. Jakby miały jakiś luz, jest to widoczne na nierównościach i robi takie wrażenie jak np. często przejeżdżające TIRy, którym światła dosłownie latają. Oczywiście tu problem nie jest tak wielkiego kalibru, ale zastanawia mnie to i przypuszczam, tłumacze sobie, że powodem tego może być sztywne zawieszenie, ale pewny nie jestem...

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
w.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 295
Rejestracja: 24 lut 2009, 21:49
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Działanie Launch Control i inne wątpliwości...

Post autor: w.mat »

A Launch Control to nie jest opcja DSG ?? Skrzynią trzeba czasem mocniej szarpnąć ale już taka jest jak chcesz dynamicznie jechać to powinna być taka zbyt miękkiej nie wyczujesz, szczególnie czasem trzeba mocniej 3 bieg wbić. Też mnie to martwiło ale jeździłem golfem 6 z taką skrzynią i jest dokładnie to samo. Metaliczne dźwięki u mnie też występują.
Kakuś
Początkujący
Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 30 lip 2009, 23:18

Odp: Działanie Launch Control i inne wątpliwości...

Post autor: Kakuś »

No właśnie też mi się wydawało, że występuje to w DSG, ale u mnie jak na postoju nacisnę pełny gaz to obroty trzymają się 4tyś. więc przypuszczam, że również to ten system. Sprawdzę jeszcze w instrukcji jutro. Takie szarpnięcie tej skrzyni nie wpływają na jej żywotność, czy też sprzęgła? Wpadłem w taki głupi nawyk przez to, że nie puszczam już idealnie sprzęgła tylko żeby trochę to zniwelować gdzieś w 3/4 zwalniam jego puszczenie...
Awatar użytkownika
w.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 295
Rejestracja: 24 lut 2009, 21:49
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Działanie Launch Control i inne wątpliwości...

Post autor: w.mat »

Mi przy spokojnej jeździe nie szarpie wiec nie mam problemu ale troche mi zajęło wyczucie go dokładnie
Awatar użytkownika
Paulus77
Początkujący
Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: 07 gru 2008, 11:17
Model: Scirocco III
Numer GG: 1827771

Odp: Działanie Launch Control i inne wątpliwości...

Post autor: Paulus77 »

Launch Control jest tylko w DSG i to nie w kazdym :D Nie ma tam kontroli sprzegla wiec nie ma jak z niego \"strzelic\" po to chyba wymyslono ten system. W manualu wystarczy wcisnac sprzeglo, zaciagnac reczny wykrecic 3 tys. RPM teraz lekko popuszczajac sprzeglo wyczuc moment kiedy auto sie zaczyna \"podnosic\" i wtedy spuscic reczny jednoczesnie puszczajac sprzeglo, tak dziala Launch Control.
Ksenony nie powinny sie telepac, moze faktycznie system pozycjonowania swiatel ma jakies luzy.
2.0 TSI @260KM/390Nm / DSG / DCC / Candy White
Awatar użytkownika
rako
Początkujący
Początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 31 mar 2009, 19:55
Numer GG: 2020842

Odp: Działanie Launch Control i inne wątpliwości...

Post autor: rako »

Tak jak mowi Paulus - launch control odnosi sie tylko do DSG.
Jesli masz manuala to Ciebie to nie dotyczy :)
Awatar użytkownika
sidhe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 343
Rejestracja: 11 maja 2009, 16:47
Numer GG: 2507685

Odp: Działanie Launch Control i inne wątpliwości...

Post autor: sidhe »

Ja tez mam te metaliczne dzwieki przy zmienie biegow... ale wydaje mi sie ze to normalne ...
Kakuś
Początkujący
Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 30 lip 2009, 23:18

Odp: Działanie Launch Control i inne wątpliwości...

Post autor: Kakuś »

Skoro Launch Control jest tylko z DSG to po co w takim razie jest taki ogranicznik obrotów do 4tyś. i jak on się nazywa ? ; )
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Odp: Działanie Launch Control i inne wątpliwości...

Post autor: leftfield »

sidhe napisał:
Ja tez mam te metaliczne dzwieki przy zmienie biegow... ale wydaje mi sie ze to normalne ...
przy spokojnej jeździe one nie występują
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Awatar użytkownika
sidhe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 343
Rejestracja: 11 maja 2009, 16:47
Numer GG: 2507685

Odp: Działanie Launch Control i inne wątpliwości...

Post autor: sidhe »

Hmmm u mnie slychac takie metaliczne \"klikanie\" nawet jak wciskam sprzeglo i odpuszczam :| u was tez to jest ?? Najlepiej otworzyc szybe i sprawdzac na postoju.
ODPOWIEDZ