1.4 TSI vs 2.0 TSI

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
w.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 295
Rejestracja: 24 lut 2009, 21:49
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Odp: 1.4 TSI vs 2.0 TSI

Post autor: w.mat »

A mi tam to już przeszło z chipem w codziennych warszawskich realiach nawet to 160 km rzadko kiedy można wykorzystać.
Awatar użytkownika
Paulus77
Początkujący
Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: 07 gru 2008, 11:17
Model: Scirocco III
Numer GG: 1827771

Odp: 1.4 TSI vs 2.0 TSI

Post autor: Paulus77 »

sidhe napisał:
A Paulus caly czas tylko nakreca wszystkich posiadaczy 1.4 na chiptuning :D:D:D
Bo to fajna sprawa :) Nie chodzi o konie tylko moment obrotowy, auto staje sie o niebo elastyczniejsze i z 40km/h do setki przyspiesza tak, ze flaki chce wyrwac. Bezpieczniej sie wyprzedza i takie tam ;)
2.0 TSI @260KM/390Nm / DSG / DCC / Candy White
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Odp: 1.4 TSI vs 2.0 TSI

Post autor: AgaZaKa »

Paulus77 ile kolega bedzie czekal na Scirocco R?
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Chimera
Początkujący
Początkujący
Posty: 112
Rejestracja: 28 paź 2009, 09:54
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Odp: 1.4 TSI vs 2.0 TSI

Post autor: Chimera »

Witam wszystkich, bo jeszcze nie udzielalam sie na forum.

Czy ktos mial moze okazje porownac 1.4 160 ze zmienionym programem (bluefin czy cos dajacego podobne wyniki) z 2.0 TSI?

Wlasnie stoje przed dylematem 1.4 (ktory jest juz u dealera zamowiony) vs 2.0. Na jezdzie probnej jezdzilam 2.0 i zrobil na mnie ogromne wrazenie, ale ekonomika podpowiedziala mi by wybrac jednak 1.4, zreszta wszedzie czytalam, ze niczego mu nie brakuje i tez jest genialny. Dzis przejechalam sie tym 1.4 i... spore rozczarowanie, roznica pomiedzy tymi silnikami jest jednak ogromna.

Kurcze, to bardzo zdesperowany mail, ale musze sie zdecydowac na JUTRO ktory wziac, bo wysylaja moje zamowienie do fabryki.
Obrazek
2.0 TSI Viper green
http://scirocco-club.pl/
Kanar
Początkujący
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 01 lis 2009, 15:15

Odp: 1.4 TSI vs 2.0 TSI

Post autor: Kanar »

Tez mialem ten problem i wzialem 2.0, rzeczywiscie pali wiecej, ale jest tego warty(tak jak wspomniales osiagi sa nieporownywalne - wiem ze na papierze wyglada to podobnie) i przy rozsadnej jezdzie jest to roznica 1 litra.
Awatar użytkownika
sidhe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 343
Rejestracja: 11 maja 2009, 16:47
Numer GG: 2507685

Odp: 1.4 TSI vs 2.0 TSI

Post autor: sidhe »

:) patrzac na to w ten sposob wolalbym 2.0 ktory podobno po modach dorwnuje erce (slyszalem ze wycisneli tyle juz z golfa vi 2.0). Jak mozesz bierz 2.0 moim zdaniem
Awatar użytkownika
górnik
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 371
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:21
Model: Scirocco III
Numer GG: 4326976
Lokalizacja: Warszawa

Odp: 1.4 TSI vs 2.0 TSI

Post autor: górnik »

jeżeli mowa o silniku 2.0 i modyfikacjach to te poczynione w Black Rocco znacznie przewyżają moc Scirocco R ;)

370KM i 519Nm z silnika 2.0 TSI :)

tutaj więcej info: http://autofoto.pl/blogs/ash/archive/20 ... esign.aspx
Awatar użytkownika
w.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 295
Rejestracja: 24 lut 2009, 21:49
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Odp: 1.4 TSI vs 2.0 TSI

Post autor: w.mat »

Chimera napisał:
Witam wszystkich, bo jeszcze nie udzielalam sie na forum.

Czy ktos mial moze okazje porownac 1.4 160 ze zmienionym programem (bluefin czy cos dajacego podobne wyniki) z 2.0 TSI?

Wlasnie stoje przed dylematem 1.4 (ktory jest juz u dealera zamowiony) vs 2.0. Na jezdzie probnej jezdzilam 2.0 i zrobil na mnie ogromne wrazenie, ale ekonomika podpowiedziala mi by wybrac jednak 1.4, zreszta wszedzie czytalam, ze niczego mu nie brakuje i tez jest genialny. Dzis przejechalam sie tym 1.4 i... spore rozczarowanie, roznica pomiedzy tymi silnikami jest jednak ogromna.

Kurcze, to bardzo zdesperowany mail, ale musze sie zdecydowac na JUTRO ktory wziac, bo wysylaja moje zamowienie do fabryki.
Myśle że najlepsza opcja to 2.0 na DSG. Ja mam 1.4 jeździłem kilka razy 2.0 i jest zdecydowanie szybsze w dsg fajnie \"pierdzi\" przy zmianie biegów :) Jednak 1.4 dzięki kompresorze i turbinie ma bardzo fajną charakterystykę pracy.
Awatar użytkownika
Paulus77
Początkujący
Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: 07 gru 2008, 11:17
Model: Scirocco III
Numer GG: 1827771

Odp: 1.4 TSI vs 2.0 TSI

Post autor: Paulus77 »

AgaZaKa napisał:
Paulus77 ile kolega bedzie czekal na Scirocco R?
To narazie jest wielka niewiadoma. Zamowienia z VW Polska do producenta maja wyjsc 14.12.2009 ale nie ma narazie zadnych informacji na temat jakis opoznien wiec planowo ma trafic w jego lapy w marcu.

Co do porownania R-ki i 2.0 po modyfikacji to na papierze wyglada, ze R-ka ma przyciety moment obrotowy do 350Nm, pewnie ze wzgledu na bezpieczenstwo DSG, natomiast Superchips ustawia silnik na blisko 400Nm. Oczywiscie w R jest dodatkowo blokada mechanizmu roznicowego (XDS) czy np. obnizone o 10mm zawieszenie co daje lepsza przyczepnosc i w praktyce lepsze osiagi podczas ostrej jazdy ;)

2.0 z DSG spali na 100% mniej niz 1.4 w manualu bo 99,9% ludzi nie potrafi lub nie chce im sie jezdzic ekonomicznie. DSG miesza biegami jak szalone, zawsze jedzie na mozliwie najkorzystniejszym przelozeniu i nie ma mowy, zeby sie \"zapomnialo\" i przeciagnelo za wysoko obroty powodujac wieksze spalanie chocby przez chwile.
2.0 TSI @260KM/390Nm / DSG / DCC / Candy White
Awatar użytkownika
sidhe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 343
Rejestracja: 11 maja 2009, 16:47
Numer GG: 2507685

Odp: 1.4 TSI vs 2.0 TSI

Post autor: sidhe »

ten matowy lakier na sciro wyglada pieknie :D
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Odp: 1.4 TSI vs 2.0 TSI

Post autor: leftfield »

Paulus77 napisał:

2.0 z DSG spali na 100% mniej niz 1.4 w manualu bo 99,9% ludzi nie potrafi lub nie chce im sie jezdzic ekonomicznie. DSG miesza biegami jak szalone, zawsze jedzie na mozliwie najkorzystniejszym przelozeniu i nie ma mowy, zeby sie \"zapomnialo\" i przeciagnelo za wysoko obroty powodujac wieksze spalanie chocby przez chwile.
to jest bezsprzeczne rzeczywiście. ciekawy jestem czy ktoś z nas jeździ 2.0 w manualu, bo tego nie pamiętam, i jak wtedy wygląda spalanie.

z chipem jednak się wstrzymam, coś mi dwa razy stuknęło przy wydechu i puścił sobie niezłego bąka. więcej w osobnym temacie.
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Awatar użytkownika
górnik
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 371
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:21
Model: Scirocco III
Numer GG: 4326976
Lokalizacja: Warszawa

Odp: 1.4 TSI vs 2.0 TSI

Post autor: górnik »

sidhe napisał:
ten matowy lakier na sciro wyglada pieknie :D
w rzeczy samej B)

leftfield napisał:

to jest bezsprzeczne rzeczywiście. ciekawy jestem czy ktoś z nas jeździ 2.0 w manualu, bo tego nie pamiętam, i jak wtedy wygląda spalanie.
ja będę miał 2.0 210 KM właśnie w manualu więc dam znać ;)
Awatar użytkownika
górnik
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 371
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:21
Model: Scirocco III
Numer GG: 4326976
Lokalizacja: Warszawa

Odp: 1.4 TSI vs 2.0 TSI

Post autor: górnik »

ale syf... kontaktowałem się dzisiaj ze sprzedawcą, chcąc spytać o termin zakończenia produkcji mojego Scirocco i uzyskałem info, że produkcja rozpoczyna się w 2010... :|

Noż kurde, to nie można rozpocząc w 09, a skończyć 010 ?? :(
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Odp: 1.4 TSI vs 2.0 TSI

Post autor: leftfield »

górnik,

pytaj o konkretny tydzień produkcji, co ci powie, że wtedy będziesz miał finalny montaż samochodu. w danym tygodniu w systemie zmieni się status samochodu na \"fabryka\".

później jakieś 4 tygodnie na transport i pewnie odbierzesz

jeśli do teraz tobie nie powiedzą tygodnia to w najbliższym miesiącu nie będzie składany czyli nie będziesz go miał wcześniej niż za 2 miesiące :)
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Awatar użytkownika
górnik
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 371
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:21
Model: Scirocco III
Numer GG: 4326976
Lokalizacja: Warszawa

Odp: 1.4 TSI vs 2.0 TSI

Post autor: górnik »

dzięki ;) ponowię w takim razie zapytanie
ODPOWIEDZ