1.4 TSI vs 2.0 TSI

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Chimera
Początkujący
Początkujący
Posty: 112
Rejestracja: 28 paź 2009, 09:54
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Odp: 1.4 TSI vs 2.0 TSI

Post autor: Chimera »

Dzieki za opinie, wzielam w koncu 2.0 ale w manualu :)

Chodzilo mi o porownane zchipowanego 1.4 z 2.0, bo zalezalo mi, zeby autem jezdzilo sie tak przyjemnie jak 2.0 na testach, i zastanawialam sie czy 1.4 plus modyfikacja da mi podobne wrazenia za mniejsza cene. 2.0 podkrecac nie zamierzam ;)
Obrazek
2.0 TSI Viper green
http://scirocco-club.pl/
Awatar użytkownika
górnik
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 371
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:21
Model: Scirocco III
Numer GG: 4326976
Lokalizacja: Warszawa

Odp: 1.4 TSI vs 2.0 TSI

Post autor: górnik »

Chimera napisał:
Dzieki za opinie, wzielam w koncu 2.0 ale w manualu :)

Chodzilo mi o porownane zchipowanego 1.4 z 2.0, bo zalezalo mi, zeby autem jezdzilo sie tak przyjemnie jak 2.0 na testach, i zastanawialam sie czy 1.4 plus modyfikacja da mi podobne wrazenia za mniejsza cene. 2.0 podkrecac nie zamierzam ;)
jaki kolor ?
09 czy 010 ?
Kanar
Początkujący
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 01 lis 2009, 15:15

Odp: 1.4 TSI vs 2.0 TSI

Post autor: Kanar »

ja korzystam z zalet 2.0 i manuala.
spalanie ma sie tak:
trasa 130-160, delikatnie z gazem -> 7,5 l
mieszany - na autostradzie 130-160, po miescie delikatnie z gazem ->8,5 - 9 l (zalezy od korkow)
miasto(same korki) -> 10-11l
mieszany ale juz tak autostrada do 200km/h, po miescie dynamicznej ->12,2l
czysty fun(do dechy) - max 16 l
dane ktore podaje sa dosc wiarygodne bo regularnie przemierzam ta sama 50 km trase(troche miasta, 20 km autostrady, drogi pozamiejskie) generalnie na 5,5 k km mam srednie na poziomie 10,5l /100 km przy czym nie mam lekkiej nogi i lubie skorzystac z 200 KM.
pzdr

btw jakos nie potrafie sie przekonac do automatycznej skrzyni, jedzilem juz paroma wlacznie z dsg i niezbyt lubie jak cos mi miesza biegami, wole sam miec kontrole nad nimi. jak dla mnie to automat pasuje do s-classy a nie do auta o sportowym zacieciu - a scirocco raczej takowe posiada - (tak wiem ferrari, porsche itd generalnie samochody sportowe maja automaty i niby to jest dobre).
Awatar użytkownika
Paulus77
Początkujący
Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: 07 gru 2008, 11:17
Model: Scirocco III
Numer GG: 1827771

Odp: 1.4 TSI vs 2.0 TSI

Post autor: Paulus77 »

Kanar napisał:
btw jakos nie potrafie sie przekonac do automatycznej skrzyni, jedzilem juz paroma wlacznie z dsg i niezbyt lubie jak cos mi miesza biegami, wole sam miec kontrole nad nimi. jak dla mnie to automat pasuje do s-classy a nie do auta o sportowym zacieciu - a scirocco raczej takowe posiada - (tak wiem ferrari, porsche itd generalnie samochody sportowe maja automaty i niby to jest dobre).
Kwestia przyzwyczajenia na pewno. Na poczatku czulem sie dziwnie bo przyspieszanie, wychodzenie z zakretow z automatem jest inne niz z manualem ale po jakims czasie wszystko zaczelo sie ukladac :) Dzisiaj juz wiem, ze nie ma odwrotu choc jezdzilem w manualu 15 lat.
Co do wydajnosci DSG to juz napisano wszystko, nikt nie zmieni biegu w czasie ponizej 0,03 sek a od \"kontroli\" biegow sa manetki na kierownicy, ktorych uzywam tylko do redukcji biegow przy hamowaniu czy przed wejsciem w ciasny zakret jak jade dynamiczniej.
2.0 TSI @260KM/390Nm / DSG / DCC / Candy White
Awatar użytkownika
Chimera
Początkujący
Początkujący
Posty: 112
Rejestracja: 28 paź 2009, 09:54
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Odp: 1.4 TSI vs 2.0 TSI

Post autor: Chimera »

górnik napisał:
jaki kolor ?
09 czy 010 ?
Nad tym się akurat sekundy nie zastanawialam - zielony :D

010 - za 2-3 tygodnie mam sie spodziewac wyznaczenia tygodnia produkcyjnego. Mam nadzieje, ze nie bedzie jakiejs obsuwy, ale na razie wyglada, ze czas oczekiwania bardzo sie skrocil.
Obrazek
2.0 TSI Viper green
http://scirocco-club.pl/
Awatar użytkownika
górnik
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 371
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:21
Model: Scirocco III
Numer GG: 4326976
Lokalizacja: Warszawa

Odp: 1.4 TSI vs 2.0 TSI

Post autor: górnik »

no to będą już dwie sztuki 010 2.0 T w Wawie :)
moja czarna ;)
Kanar
Początkujący
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 01 lis 2009, 15:15

Odp: 1.4 TSI vs 2.0 TSI

Post autor: Kanar »

pytanie do uzytkownikow 2.0 jaki olej byl zalany seryjnie? Musze dolac a nie wiem jaki kupic. pzdr.
btw mial ktos problemy ze spryskiwaczami-przestaly mi dzialac i mysle ze nie chodzi o mroz bo mam plyn zimowy -22 z Bp ktory uzytkuje juz od paru lat i nigdy nie zamarzl. sprawa wyglada tak ze slychac pracujacą pompe, dysze nie sa zamarzniete(przymywalem je wrzatkiem na wszelki wypadek) auto stoi w ogrzewany garazu juz pare godzin i dalej nic nie dziala, ma ktos jakis pomysl co siadlo?
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Odp: 1.4 TSI vs 2.0 TSI

Post autor: AgaZaKa »

Na ramie drzwi, ponizej slupka srodkowego powinna byc naklejka z informacja jaki jest olej i kiedy bedzie nastepny przeglad.
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
rako
Początkujący
Początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 31 mar 2009, 19:55
Numer GG: 2020842

Odp: 1.4 TSI vs 2.0 TSI

Post autor: rako »

Kanar napisał:
pytanie do uzytkownikow 2.0 jaki olej byl zalany seryjnie? Musze dolac a nie wiem jaki kupic. pzdr.
btw mial ktos problemy ze spryskiwaczami-przestaly mi dzialac i mysle ze nie chodzi o mroz bo mam plyn zimowy -22 z Bp ktory uzytkuje juz od paru lat i nigdy nie zamarzl. sprawa wyglada tak ze slychac pracujacą pompe, dysze nie sa zamarzniete(przymywalem je wrzatkiem na wszelki wypadek) auto stoi w ogrzewany garazu juz pare godzin i dalej nic nie dziala, ma ktos jakis pomysl co siadlo?
Mi wczoraj przestal dzialac tylni spryskiwacz, ale najpierw poczekam az puszcza mrozy, a potem ew bede uderzal do serwisu.
Awatar użytkownika
w.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 295
Rejestracja: 24 lut 2009, 21:49
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Odp: 1.4 TSI vs 2.0 TSI

Post autor: w.mat »

U mnie tez tylni spryskiwacz nie działa ale to sie zrobiło w sobote w trasie i napewno od mrozu bo bylo tak zimno że płyn zimowy zamarzał ;/
Awatar użytkownika
sidhe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 343
Rejestracja: 11 maja 2009, 16:47
Numer GG: 2507685

Odp: 1.4 TSI vs 2.0 TSI

Post autor: sidhe »

nie kupujcie przypadkiem plynu na orlenie bo mimo ze na napisane do -22 stopni to zamarza juz przy -15 :D
Awatar użytkownika
w.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 295
Rejestracja: 24 lut 2009, 21:49
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Odp: 1.4 TSI vs 2.0 TSI

Post autor: w.mat »

no ja kupiłem na bp i tez zamarzł....
Awatar użytkownika
rako
Początkujący
Początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 31 mar 2009, 19:55
Numer GG: 2020842

Odp: 1.4 TSI vs 2.0 TSI

Post autor: rako »

Mi tez zdarzylo sie na trasie, aczkolwiek przod dziala wiec nie sadze ze w tym rzecz. Okaze sie gdy puszcza mrozy:)

Update 22/12 - dzis zrobilo sie cieplej i tak jak sie spodziewalem problem sam sie rozwiazal. Wszystko dziala jak nalezy :side:
Awatar użytkownika
górnik
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 371
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:21
Model: Scirocco III
Numer GG: 4326976
Lokalizacja: Warszawa

Odp: 1.4 TSI vs 2.0 TSI

Post autor: górnik »

a na oto moto pojawiła się już oferta Scirocco R :)

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11005965
Awatar użytkownika
w.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 295
Rejestracja: 24 lut 2009, 21:49
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Odp: 1.4 TSI vs 2.0 TSI

Post autor: w.mat »

:woohoo:
ODPOWIEDZ