Wybór felg

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
doktorek
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 08 kwie 2010, 11:43

Re: Wybór felg

Post autor: doktorek »

Ja niestety nie mam zbytnio wyboru, ponieważ już mam opony, a brak mi tylko felg, ale dzięki za podpowiedź :)
said2
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 18 lut 2011, 10:03

Re: Wybór felg

Post autor: said2 »

CZeść, jestem nowy ina początek chciałem się przywitać.
Jestem na etapie zmiany felg do pakietu Rieger. Zastanawiam się nad rozmiarem 18 czy 19? Jeżeli 19 to jakie ET i szerokość i czy zakładać dystanse?
W niedalekiej przyszłości pwnie będzie gwint.
Kolor auta srebrny meta,lik.
osobiście podoba mi się taki wzór http://allegro.pl/show_item.php?item=15 ... +raz+drugi.
Awatar użytkownika
pablo2,0
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 212
Rejestracja: 09 sty 2010, 17:02
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybór felg

Post autor: pablo2,0 »

Pytanie gdzie będziesz jeździł na tych 19 ach? I jak długo będą całe?
Scirocco III 2,0 TSI DSG Dark Maroon
www.scirocco-club.pl
plebs
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 28 gru 2010, 17:52

Re: Wybór felg

Post autor: plebs »

Niestety ale 18 i 19 to nie na polskie drogi...
said2
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 18 lut 2011, 10:03

Re: Wybór felg

Post autor: said2 »

pablo2,0 pisze:Pytanie gdzie będziesz jeździł na tych 19 ach? I jak długo będą całe?
przecież ja wszystko rozumiem i zdaje sobie sprawę z tego jakie są polskie drogi, jednak uważam że do pakietu Rieger 19 pasują idealnie, 18 to trochę mało..a na pytanie jak długo będą całe chyba nikt nie odpowie..
Lucas
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 22 wrz 2009, 10:49

Re: Wybór felg

Post autor: Lucas »

nie popadajmy w paranoje, jak ktos chce przelatywac przez torowisko z predkoscia 80 km/h to faktycznie i 17 to bedzie za duzo. Teraz wiele samochodw 18 ma w standardzie a sportowych 19 a nawet 20. Wszystko zalezy od uzytkownika, wystarczy bardziej uwazac a nic sie nie stanie. 19 dobry wybor, mnie jedynie do takich kol nie przekonuje ich waga i to ze opony sa o wiele drozsze.
said2
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 18 lut 2011, 10:03

Re: Wybór felg

Post autor: said2 »

A jak z ET, producent chyba przeiwdział 36-41 jeżeli dobrze pamiętam.może ktoś podpowie jak to wychodzi w praktyce jakie max i min Et?
Lucas
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 22 wrz 2009, 10:49

Re: Wybór felg

Post autor: Lucas »

Tak jak napisales dla scirocco ET to 41, wiekszego bym nie dawal bo juz felga zacznie sie chowac w nadkolu. Mysle ze max 38 i ta granica 38/41 bez stosowania dystansow bedzie odpowiednia.
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Re: Wybór felg

Post autor: leftfield »

ja jeżdżę na letnich 18" i nie odczuwam jakiegoś wielkiego problemu z tym związanego. do tego potenza II 235/35. faktem jest jedynie to, że wszystkie trzeszczenia, które na 17" nie są odczuwalne na 18" wychodzą od razu i przy nierównej nawierzchni komfort spada.

człowiek, który mi sprzedawał stwierdził, że ET38 to absolutny max, mimo że VW twierdzi, ze 41 też wejdzie.
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
neverenough88
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 05 lis 2010, 17:00

Re: Wybór felg

Post autor: neverenough88 »

Witam !

Co powiecie na taki komplecik 17stek + sprezyny obnizajace Eibach Pro Kit ?

Obrazek

Pzdr
said2
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 18 lut 2011, 10:03

Re: Wybór felg

Post autor: said2 »

felgi już założone, wybrałem http://www.mamfelgen.de/Seiten/de/ rozmiar 19"
Awatar użytkownika
Snajper23
Początkujący
Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 21 lip 2009, 16:22
Model: Scirocco III

Re: Wybór felg

Post autor: Snajper23 »

said2 pisze:CZeść, jestem nowy ina początek chciałem się przywitać.
Jestem na etapie zmiany felg do pakietu Rieger. Zastanawiam się nad rozmiarem 18 czy 19? Jeżeli 19 to jakie ET i szerokość i czy zakładać dystanse?
W niedalekiej przyszłości pwnie będzie gwint.
Kolor auta srebrny meta,lik.
osobiście podoba mi się taki wzór http://allegro.pl/show_item.php?item=15 ... +raz+drugi.
Mam pakiet RIEGERA-a i jeżdze na nim już od 2 lat i Ci powiem żebyś dobrze sobie wszystko wyliczył bo przedni zderzak ma 52 cm i jak na zimę zmieniam 19 na 17 to auto leży na ziemi mam regulowane KW i dopiero jak podnose da się jeżdzić a i tak jeżdze na prześwicie 7 cm na 19 w lecie!. Co do 19 na naszych drogach bez obrazy dla nikogo ,ale bez problemu da się jeżdzić jak się uważa w ciągu 2 sezonów nieznacznie prostowałem 1 felge. Oczywiscie wszystko zależy też od jakosci felg i zawieszenia.

POZDRAWIAM
BykuZPlastyku
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 16 wrz 2010, 22:44

Re: Wybór felg

Post autor: BykuZPlastyku »

Panowie byłem dziś w serwisie załatwiałem naprawę usterki , którą opisałem w oddzielnym temacie. Po naprawie postanowiłem umyć samochód gdy już dotarłem do felg to myślałem ,że serce mi stanie - zobaczyłem , że brakuje jednej śruby. Najwyraźniej wulkanizator nie dokręcił jej wystarczająco mocno albo zapomniał.
I teraz mam pytanie :
1. Jaką śrubę potrzebuje do 18 calowych felg interlagos?
2. Jaki jest ewentualnie koszt z nakładką antykradzieżową?

W poniedziałek zadzwonię do wulkanizatora i przedstawię mu całą sytuację i nie zamierzam tego odpuścić tym bardziej , że nie jest to jego pierwsza wpadka.
Awatar użytkownika
Snajper23
Początkujący
Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 21 lip 2009, 16:22
Model: Scirocco III

Re: Wybór felg

Post autor: Snajper23 »

Witaj

Co do punktu 1 potrzebujesz zwyczajnej śruby do alu felg, taka oryginalna śruba w ASO to jakieś 12-14 zł a u wulkanizatora 6-8 zł, co do punktu 2 śruby zabezpieczające to dobre 100 zł w górę za 4 szt. nie wiem czy sprzedają na sztuki ale wydaje mi sie że w ASO powinni.

Jak byś miał jakieś pytania jeszcze to służę pomoca

P.S. Zmień wulkanizatora żeby się to kiedyś gorzej nie skończyło!!!

POZDRAWIAM
BykuZPlastyku
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 16 wrz 2010, 22:44

Re: Wybór felg

Post autor: BykuZPlastyku »

Dziękuje za pomoc .Muszę powiedzieć , że byłem w strachu tym bardziej ,że ostatnio odbyłem trasę z Bielska-Białej do Wrocławia i z powrotem w dość żwawym tempie. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ