Rozgrzewanie silnika 1.4 160km

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
liroyek
Początkujący
Początkujący
Posty: 199
Rejestracja: 02 mar 2010, 11:50

Re: Rozgrzewanie silnika 1.4 160km

Post autor: liroyek »

szymon000
ja mam podbnie ale opada jak wlacze ogrzewanie tzn
odpalam autko i jade z wylaczonym naweiwem - nie lubie jak zimny mi wieje ;)
jak wskazowka sie ruszy czasami to wlaczam grzanie czasami przymnie sobie w polowie dorgi do pracy to wlaczam
mam juz prawie 90 stopni wlacze ogrzewanie to spadnie i po jakim czasie sie podnosi na 90 zauwazylem ze wieksze wachania byly jak na climatornicu mialem 21 stopni :) teraz mam na 18 i jest ok, do pracy mam 17 km wiec i tak wiecej nie zdazy sie nagrzac a pozatym nie zdrowo wysiadac z upalu i na mroz :)
Awatar użytkownika
w.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 295
Rejestracja: 24 lut 2009, 21:49
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozgrzewanie silnika 1.4 160km

Post autor: w.mat »

U mnie taka sytuacja nie występuje, silnik bardzo długo się nagrzewa ale temperatura nie "skacze". Na nowym sofcie zauważyłem że nie ma sytuacji która bardzo mnie denerwowała wcześniej że na zimnym silniku odczuwałem wyraźnie mniejszą moc.

Co do nawiewu też ciekawą sytuacje zauważyłem po wgraniu nowego softu. Wcześniej jak auto było bardzo wychłodzone i nastawiłem np na 23 st. na "auto" to od razu nawiew chodził praktycznie na pełnej mocy, wiejąc zimnym powietrzem. Teraz gdy silnik jest zimny to nawiew w pozycji "auto" chodzi bardzo słabo, dopiero gdy wskazówka od temperatury ruszy o jedną kreskę w górę zaczyna mocno działać.
Awatar użytkownika
szymon000
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 14 paź 2009, 08:34

Re: Rozgrzewanie silnika 1.4 160km

Post autor: szymon000 »

Jak dla mnie to nie jest normalne. W samochodzie za tyle pieniędzy nie powinno się dziać coś takiego-do tego w silniku benzynowym. Ale poczekam do jutra, zadzwonię do serwisu i zobaczymy co wymyślili.

-- piątek, 10 gru 2010, 13:55 --

Otóż VW sugeruje wymianę wskaźników :) co według mnie nic nie da... Ale myślą jeszcze nad tym przypadkiem i mam dzwonić w przyszłym tygodniu.
Awatar użytkownika
pablo2,0
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 212
Rejestracja: 09 sty 2010, 17:02
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozgrzewanie silnika 1.4 160km

Post autor: pablo2,0 »

2,0 DSG nic takiego nie zauważyłem. Jak duży minus, to trudno przy spokojnej jeździe dociągnąć do 90 st. na komputerze, ale wtedy wystarczy trochę przycisnąć :side: Ewidentnie nie powinno być takiego falowania temperatury.
Scirocco III 2,0 TSI DSG Dark Maroon
www.scirocco-club.pl
Awatar użytkownika
szymon000
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 14 paź 2009, 08:34

Re: Rozgrzewanie silnika 1.4 160km

Post autor: szymon000 »

W jednym serwisie wahania temperatury cieczy chłodzącej tłumaczyli mieszaniem się płynu chłodniczego z małego i dużego obiegu... Ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć.
ODPOWIEDZ