Rozgrzewanie silnika 1.4 160km

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
sidhe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 343
Rejestracja: 11 maja 2009, 16:47
Numer GG: 2507685

Rozgrzewanie silnika 1.4 160km

Post autor: sidhe »

Witam,

Moja dziewczyna ostatnio kupiła ibizke 1.4 16v i zauwazylem ze jak jedziemy gdzies razem ona doslownie po paru chwilach juz smiga bo jej wskazowka od temperatury pokazuje 90 stopni.
U mnie trzeba poczekac jeszcze pare minut zeby temperatura dobila do 90. Do tego czasu jezdze bardzo spokojnie przyspieszam delikatnie a obroty to ciagne tak do 2k maksymalnie. Zastanawiam sie czy troche za dlugo sie nie rozgrzewa. Ile rozgrzewaja sie wasze 1.4 160km przy takiej temperaturze jak jest teraz po staniu cala noc ? Jak dzisiaj rusze swoje sciro to zmierze czas mniej wiecej :D

Zastanawiam sie bo zbliza sie przeglad i chce im wymienic wszystkie usterki ...
Awatar użytkownika
w.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 295
Rejestracja: 24 lut 2009, 21:49
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Rozgrzewanie silnika 1.4 160km

Post autor: w.mat »

Pytanie co jest pierwsze jej śmiganie czy rozgrzany silnik. U mnie jest to samo rozgrzewa sie bardzo długo szczególnie jak stoi czasem na zewnątrz przez noc jak w garażu to szybciej ale to chyba logiczne ;) Ale czasem mam tak że zaraz jak wyjadę rano sytuacja drogowa zmusza mnie żeby troszkę przycisnąć tzn tak do 3,5 i wtedy chwila moment jest rozgrzany.
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Odp: Rozgrzewanie silnika 1.4 160km

Post autor: leftfield »

Ja na zimnym jeżdżę baaardzo spokojnie, ale że zazwyczaj przy wyjeździe mam korek, więc się na jałowym biegu rozgrzewa... :)

Szczególnie wyczulony jestem po opisach wyskakującej kontroli EPC na zimnym silniku :)
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Awatar użytkownika
w.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 295
Rejestracja: 24 lut 2009, 21:49
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Rozgrzewanie silnika 1.4 160km

Post autor: w.mat »

Akurat u mnie problem z EPC był na \"ciepłym\" silniku wiec nie wiem czy jest to zależność.
Awatar użytkownika
szymon000
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 14 paź 2009, 08:34

Odp: Rozgrzewanie silnika 1.4 160km

Post autor: szymon000 »

Dzisiaj też sprawdziłem ile zajmuje mu rozgrzanie (2.0 DSG). Całą noc stał na dworzu i w drodze do pracy nie przekraczając 90 km/h (temp. zewnetrzna -1,0) 90 stopni osiągnął po 6 km (jakieś 8 min). Jak dla mnie to trochę długo...
Awatar użytkownika
liroyek
Początkujący
Początkujący
Posty: 199
Rejestracja: 02 mar 2010, 11:50

Odp: Rozgrzewanie silnika 1.4 160km

Post autor: liroyek »

witam
odswieze troche temat :)

jezdzilem scirocco 1,4 160 km i zauwazyelm takie cos
po przejechaniu paru KM wskazowka na desce pokazuje 90 stopni, ale w komputerze jest tak opcja jak OIL i tam juz tak szybko nie rosnie, na desce mialem 90 a tam przez bardzo dlugi czas 80 stopni,, max co widzialem to chyba 89 stopni

czy to normalne ??

swojego odbieram w kweitniu wiec chcialbym wczesniej wiedziec co i jak ;)
Kakuś
Początkujący
Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 30 lip 2009, 23:18

Re: Rozgrzewanie silnika 1.4 160km

Post autor: Kakuś »

Też macie tak, że jak na zimnym odpalicie silnik (1.4 TSI) to przez paręnaście sekund auto bardzo nierówno pracuje, obroty utrzymują się trochę ponad 1 000, słychać to również z wydechu, a po upływie tych parunastu sekund wszystko się normuje i oboroty spadają do około 800 ?
Awatar użytkownika
w.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 295
Rejestracja: 24 lut 2009, 21:49
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozgrzewanie silnika 1.4 160km

Post autor: w.mat »

Mam to samo na zimnym trzeba delikatnie a jak się przesadzi to "przerywa" to chyba normalne bo kolega w Volvo S80 2.5T ma tak samo.
Kakuś
Początkujący
Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 30 lip 2009, 23:18

Re: Rozgrzewanie silnika 1.4 160km

Post autor: Kakuś »

Tzn. mnie chodzi konkretnie o to, że jak odpale auto na luzie, nic nie dotykam, silnik sobie pracuje sam bez gazu i czegokolwiek to wygląda to tak jak opisałem wyżej...
Awatar użytkownika
sidhe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 343
Rejestracja: 11 maja 2009, 16:47
Numer GG: 2507685

Re: Rozgrzewanie silnika 1.4 160km

Post autor: sidhe »

mojemu ta nierowna praca po odpaleniu tez jakos ostatnio minela :// kurde moze to dlatego ze zaczalem zalewac 98+ od pewnego momentu :D
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Re: Rozgrzewanie silnika 1.4 160km

Post autor: leftfield »

mechanikiem nie jestem i pewnie zaraz mnie ktoś objedzie, ale to nie jest zwykłe ssanie na początku przez kilkanaście sekund? :)

też tak mam, ale jakoś mi to nie przeszkadza :)
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Kakuś
Początkujący
Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 30 lip 2009, 23:18

Re: Rozgrzewanie silnika 1.4 160km

Post autor: Kakuś »

Na tym filmiku jest to przedstawione. W 48 sekundzie słychać jak się wszystko stabilizuje:
http://www.youtube.com/watch?v=LvIDvz9fhdg
Mnie również to nie przeszkadza, ale zwróciłem na to uwagę i nigdy nie ruszam autem dopóki się nie uspokoi...
Awatar użytkownika
szymon000
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 14 paź 2009, 08:34

Re: Rozgrzewanie silnika 1.4 160km

Post autor: szymon000 »

Czas trochę odświeżyć temat. Chodzi o silnik 2.0 TSI, a dokładnie tak jak jest w temacie o rozgrzewanie. Kiedy na dworzu robi się poniżej +10, oprócz tego, że auto dłużej się rozgrzewa co jest oczywiste to po nagrzaniu się do 90 stopni wskazówka po chwili opada na jakieś 80 stopni i po kilku minutach wraca na 90. Kiedy jest natomiast jeszcze chłodniej to już robi tak kilka razy. Czasami stabilizuje się dopiero po 25 km... Czasami też opada zanim osiągnie 90 stopni. Dodam, że auto stoi pod chmurką ale po nocce w garażu jest niewiele lepiej... Dzieje się tak oczywiście po dłuższym postoju. Wymieniony był już czujnik temperatury i termostat... Dlatego pytam się czy takie falowanie temperatury jest normalne?! Bo jakoś w żadnym innym aucie z takim czymś się nie spotkałem...
Lewart_waw
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 12 paź 2010, 17:57
Model: Scirocco III

Re: Rozgrzewanie silnika 1.4 160km

Post autor: Lewart_waw »

nie mam 2.0 tsi, ale wiem że tak nie powinno tak być.
jaki masz przebieg, i serwisowany regularnie ??
może masz zły płyn chłodzący lub może być coś z pompą wody lub coś z silnikiem
ale jestem powien
1.4 TSI 160KM
Awatar użytkownika
szymon000
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 14 paź 2009, 08:34

Re: Rozgrzewanie silnika 1.4 160km

Post autor: szymon000 »

Przebieg ok 45 tys km, rok 2009, oczywiście serwisowany w ASO VW, chociaż póki co był dopiero na jednym przeglądzie, bo podobno częściej nie trzeba... Płyn chłodzący na pewno dobry bo lany w ASO. Szczerze mówiąc mam już dość jeżdżenia do serwisu bo do najbliższego mam ok 100 km, a specjaliści z VW twierdzą, po wymianie czujnika temperatury i termostatu, że nie mają już pomysłu co by tu zrobić...
ODPOWIEDZ