Scirocco w ... fabryce

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Paulus77
Początkujący
Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: 07 gru 2008, 11:17
Model: Scirocco III
Numer GG: 1827771

Re: Scirocco w ... fabryce

Post autor: Paulus77 »

olskar pisze: Na ile u was starcza pełen bak w 2.0 TSI tzn. na ile kilometrów?
Roznie :) Jak sie chcesz pomeczyc i jezdzic z wylaczona klima, wylaczac silnik przy kazdym dluzszym niz 30 sek. postoju na swiatlach i zmieniac biegi przed 1800rpm to starcza na jakies 600-640km (z DSG). Komputer mi maks pokazywal po zatankowaniu jakies 700km ale nie czekalem do konca i trzeba przyznac, ze wtedy codziennie na autostradach jezdzilem. Tempomat na 95km/h i sie telepalem prawym pasem. Teraz srednio co 450 km tankuje. Na pocieszenie powiem, ze w pierwszy miesiac wyjezdzilem prawie 2,5 tys. zloty no ale wtedy sie tankowalo tylko V-Pover Racing i nie byla to ekonomiczna jazda na pewno :)
skladaczek0 pisze: Ja mam pytanie do osób które mają czujniki parkowania. Czy rzeczywiście są pomocne?
Jak dla mnie to niezbedna sprawa. Nie wyobrazam sobie parkowania bez tego, no chyba ze staje sie w miejscach gdzie masz po metr zapasu ale w dzisiejszych czasach, gdzie walczy sie o kazdy centymetr na drodze trzeba sie cisnac gdzie wlezie ;) Mnie ze 2 razy sie zdazylo, ze podczas cofania zaczelo pikac i dopiero po wyjsciu z auta zauwazalem jakis niski slupek czy murek. Tylna szyba pelni zdecydowanie role dekoracyjna :)
Co do instalacji to widzialem takie paski z folii przezroczystej, ktorej nie widac na zderzaku. Nic sie nie wierci jak w typowych czujkach tylko klei z tylu czy z przodu i przeprowadza jakos kabelki. Nie bedzie to pewnie zintegrowane z wyswietlaczem radia czy szybami (jak sie otworzy szybe to pika glosniej) ale zawsze.
2.0 TSI @260KM/390Nm / DSG / DCC / Candy White
Awatar użytkownika
w.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 295
Rejestracja: 24 lut 2009, 21:49
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco w ... fabryce

Post autor: w.mat »

Co do czujników też uważam że są niezbędne. Ja nie miałem w zamówieniu i dokładali je w serwisie. Nie będą zintegrowane z wyświetlaczem radia, mi zamontowali w serwisie taki wyświetlacz mały co widać go w lusterku wstecznym i pokazuje odległość do przeszkody i z której strony ona jest.
Awatar użytkownika
Chimera
Początkujący
Początkujący
Posty: 112
Rejestracja: 28 paź 2009, 09:54
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco w ... fabryce

Post autor: Chimera »

No, górnik, to na nastepny spot zawitasz juz autkiem :D
olskar pisze:A jak tam u was spalanie na docieraniu?
Ja mam nadzieje, że się poprawi :)
Niby jak jadę spokojnie po mieście to mi komputer pokazywal 9,4 l/100 km,
hmm to baaardzo malo... a w ogole, to gdzie zdjecia samochodu, bys sie pochwalil ;)
olskar pisze:potem po 2 godzinach korkow do 10,8 skoczylo.
widze ze "duzo pali", "malo pali" to bardzo wzgledne pojecia. Ja do tej pory jezdzilam dupowozem, ktory mi palil 15-16l/100 w miejskiej jezdzie, wiec po przesiadce do sciro, ktore ma 210 KM i jezdzi sie nim bajecznie, wyniki ok 11l/100 sa dla mnie szokujaco niskie. A Ty bluznisz pytajac czy sie poprawia ;) A odpowiadajac na pytanie, to na komputerze wyswietla mi sie srednia 10.7 z ostatnich 800 km (miasto), z czego polowa byla robiona jeszcze na dotarciu.
olskar pisze: We wszystkich poprzednich autach miałem tak, że po zatankowaniu paliwo na poziomie 1/1 było przez 100-150 km a dopiero później opadało, a tutaj odrazu "dąży do zera" :)
ja mialam odwrotnie, w moich autach wskazowka leciala na poczatku jak glupia, a potem dlugo trzymala sie tuz nad rezerwa, takze, to dla mnie normalne :)

Co do czujnikow, to bardzo sie przydaja, ja sobie szczegolnie chwale, jak info o odleglosci wyswietla sie na ekranie RCD510, masz narysowane ile w ktorym miejscu samochodu jest od przeszkody. Ale jak niefabryczne, to pewnie nie beda zintegrowane, i jeszcze dodatkowy minus to, ze nie sa lakierowane w kolorze auta. Ale lepsze to niz jakies wgniotki potem ;) O naklejonanej folii nie slyszalam, to moze byc niezly pomysl.
Obrazek
2.0 TSI Viper green
http://scirocco-club.pl/
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Re: Scirocco w ... fabryce

Post autor: leftfield »

nie ma możliwości parkować bez czujników równolegle tyłem :)
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Awatar użytkownika
pablo2,0
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 212
Rejestracja: 09 sty 2010, 17:02
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco w ... fabryce

Post autor: pablo2,0 »

leftfield pisze:nie ma możliwości parkować bez czujników równolegle tyłem :)
Sorki, ale się nie zgadzam. Parkuję tyłem na wszelkie sposoby, także równolegle i można. Może dlatego, że nigdy nie miałem w aucie czujników. Fakt, że trzeba na początku "rozgryźć" lusterka boczne, bo jakby pomniejszają odległości od przeszkód bocznych. Ale poza tym nie widzę większej różnicy niż przy poprzednich samochodach.
Scirocco III 2,0 TSI DSG Dark Maroon
www.scirocco-club.pl
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Re: Scirocco w ... fabryce

Post autor: AgaZaKa »

Dla mnie czujniki parkowania to bardzo dobra sprawa, chociazby dlatego, ze po garazu jezdze ze zloznymi lusterkami. Niestety miejsce parkingowe mam na tyle waskie (miedzy slupami), ze skladam lustra, jak rowniez brama jest dosc waska i tez musze je skladac, w zwiazku z tym jezdze troche na slepo po garazu, glownie patrzac w lusterko wsteczne i sugerujac sie wlasnie czujnikami parkowania.
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
RADZIU
Początkujący
Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 30 gru 2009, 07:17

Re: Scirocco w ... fabryce

Post autor: RADZIU »

Zamówiłem swoją sroczkę w grudniu i jeszcze nie wyjechała z fabryki !!!! :evil: Produkcja przewidziana była na 13 tydzień.

Termin deklarowany przez salon to:
optymistyczna wersja: koniec lutego
pesymistyczna wersja: koniec marca
termin dostawy z zamówienia: 30 marca

Ktoś dał pewnie ciała i nie wprowadził zamówienia na czas. Albo co gorsza spadła gdzieś z lawety i stoi w jakimś zakładzie blacharskim.
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Re: Scirocco w ... fabryce

Post autor: leftfield »

jeśli 13 tydzień to już pewnie się ruszyło auto, tylko zmiana statusu w SAPie dostępnym dla dealerów nie jest widoczna :)

spoko spoko
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Awatar użytkownika
górnik
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 371
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:21
Model: Scirocco III
Numer GG: 4326976
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco w ... fabryce

Post autor: górnik »

RADZIU, spoko loko ;) ja swoją zamówiłem 3 listopada i ... dzisiaj wyjechałem z salonu :mrgreen:

kurcze, ale się jaram !!! fotki może dzisiaj jakieś wrzucę po kumpel coś tam chce przy aparacie pomajstrować, więc może coś będzie ;)

a jak nie to po weekendzie, bo jutro lecę na zawody do Małopolski ;)
Awatar użytkownika
skladaczek0
Początkujący
Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:51
Model: Scirocco III

Re: Scirocco w ... fabryce

Post autor: skladaczek0 »

dziwne , ja miałem BW 12 i w salonie będzie w następnym tygodniu czyli pewnie już do odbioru.
Awatar użytkownika
pablo2,0
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 212
Rejestracja: 09 sty 2010, 17:02
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco w ... fabryce

Post autor: pablo2,0 »

[quote="górnik"]RADZIU, spoko loko ;) ja swoją zamówiłem 3 listopada i ... dzisiaj wyjechałem z salonu :mrgreen:

No Górnik, nareszcie. Ich gratuliere dich! Dawaj fotki jak najszybciej.
Scirocco III 2,0 TSI DSG Dark Maroon
www.scirocco-club.pl
Awatar użytkownika
Chimera
Początkujący
Początkujący
Posty: 112
Rejestracja: 28 paź 2009, 09:54
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco w ... fabryce

Post autor: Chimera »

wlasnie, wlasnie, nie ociagaj sie z fotkami! :twisted:
Obrazek
2.0 TSI Viper green
http://scirocco-club.pl/
Awatar użytkownika
górnik
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 371
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:21
Model: Scirocco III
Numer GG: 4326976
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco w ... fabryce

Post autor: górnik »

zrobiliśmy dzisiaj mały spontan (białe, czarne i czerwone) fotki pod pałacem ;) powinny wyjść spoko :)

wrzucę w tygodniu i może temat do "Naszych aut" ;)

-- niedziela, 11 kwi 2010, 16:15 --

fotki jednak nie wyszły spoko :P raptem jedna wygląda jako tako

Obrazek
Awatar użytkownika
pablo2,0
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 212
Rejestracja: 09 sty 2010, 17:02
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco w ... fabryce

Post autor: pablo2,0 »

No fotka taka sobie, ale za to samochodziki - miód :side:

Górnik przypomnij jaką masz konfigurację. Ja swoją dotarłem i zaczynam używać "sport" i sekwencje w DSG. I tak na prawdę dopiero teraz wiem co za samochód kupiłem. No po prostu odjazd.
Scirocco III 2,0 TSI DSG Dark Maroon
www.scirocco-club.pl
Awatar użytkownika
górnik
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 371
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:21
Model: Scirocco III
Numer GG: 4326976
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco w ... fabryce

Post autor: górnik »

2.0 TSI manual ;-)

kurde, miód poprostu... ten samochód błaga mnie, żeby depnąć i w sumie czasem mu ulegam... ale chciałbym być bardziej uległym :mrgreen: rakieta :)

pablo, czemu Cię na spocie nie było ?
ODPOWIEDZ