Scirocco w ... fabryce

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
pablo2,0
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 212
Rejestracja: 09 sty 2010, 17:02
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco w ... fabryce

Post autor: pablo2,0 »

Zrobiliście to jakoś szybko, ja się kilka dni nie logowałem i tak jakoś wyszło. A żałuję bardzo.

Aha i chciałem coś napisac o spalaniu, było już wcześniej w tym wątku. Całkowite pozytywne zaskoczenie. Na automacie w mieście przy dojazdach do pracy praktycznie nie wychodzę z 9 litrów. Jak sieknę po zaworach (a już mogę :lol: ), to zwiększa się do 11 litrów!!!! Bajka. Samochód do jeżdżenia i do JEŻDŻENIA. O to właśnie chodziło.
Scirocco III 2,0 TSI DSG Dark Maroon
www.scirocco-club.pl
Awatar użytkownika
Chimera
Początkujący
Początkujący
Posty: 112
Rejestracja: 28 paź 2009, 09:54
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco w ... fabryce

Post autor: Chimera »

9 litrow.... tu manual zazrosci DSG ;) a duzo stoisz w korkach podczas tych dojazdow? chodzi mi o takie naprawde stojace korki: stoisz stoisz stoisz, brum 5 metrow, stoisz stoisz stoisz...
Obrazek
2.0 TSI Viper green
http://scirocco-club.pl/
Awatar użytkownika
górnik
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 371
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:21
Model: Scirocco III
Numer GG: 4326976
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco w ... fabryce

Post autor: górnik »

u mnie komputer przy mega lajcie w mieście pokazał ... 7,5 litra :D
Awatar użytkownika
olskar
Początkujący
Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 10 lis 2009, 11:46

Re: Scirocco w ... fabryce

Post autor: olskar »

Mi manual w mieście tj też przy korkach pali kolo 9-9,5 litra (tak komp pokazuje). Na baku robie 440-450 km - tylko że tankuje samochód jak wskaźnik zbliża się do rezerwy, a sama rezerwa nigdy mi sie jeszcze nie zapalila :D
Scirocco MK3 "White Candy" 2.o TSI 6G [docieranie silnika]
Awatar użytkownika
górnik
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 371
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:21
Model: Scirocco III
Numer GG: 4326976
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco w ... fabryce

Post autor: górnik »

no ja póki co zrobiłem 450 i jeszcze mam ze 2 kreski do początku rezerwy :) także, póki co od nowości męczę jeszcze jeden bak :mrgreen:
Awatar użytkownika
olskar
Początkujący
Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 10 lis 2009, 11:46

Re: Scirocco w ... fabryce

Post autor: olskar »

Ja dzisiaj zakończyłem 1 etap docierania :D Teraz do 1500 km i można testować :)
Obrazek
Scirocco MK3 "White Candy" 2.o TSI 6G [docieranie silnika]
Awatar użytkownika
pablo2,0
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 212
Rejestracja: 09 sty 2010, 17:02
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco w ... fabryce

Post autor: pablo2,0 »

Chimera pisze:9 litrow.... tu manual zazrosci DSG ;) a duzo stoisz w korkach podczas tych dojazdow? chodzi mi o takie naprawde stojace korki: stoisz stoisz stoisz, brum 5 metrow, stoisz stoisz stoisz...
Wracając stoję trochę na Wisłostradzie. Ważne wtedy, aby przełączyć na neutral, spalanie spada z 1,2 do 0,9. Przy wolnej jeździe 6 bieg mam już przy 70 km/h. Chwilowe spalanie nie przekracza wtedy 6 - 7 litrów.
No a jazda przy użyciu łopatek przy kierownicy! To się nie da opisać, trzeba spróbować :twisted:
Scirocco III 2,0 TSI DSG Dark Maroon
www.scirocco-club.pl
Awatar użytkownika
górnik
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 371
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:21
Model: Scirocco III
Numer GG: 4326976
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco w ... fabryce

Post autor: górnik »

a mnie wczoraj spotkała przykra niespodzianka :(

jechałem prymasa tysiąclecia od strony bemowa i wjeżdżając do tunelu, mój samochód został obsypany przez kamyki :| Po lewej stronie byli goście ze służb oczyszczania miasta wyposażenie w dmuchawę :(

wyjechałem z tunelu, obejrzałem samochód, jest mały odprysk na masce, ale jest. Zawróciłem stanąłem na przystanku i pobiegłem za goścmi bo już poszli sobie. Poinformowałem, że wzywam policję.

Przyjechali, spisali, mnie i kierownika tej firmy i jutro mam na oględziny pojechać. Jest mały odprysk i parę rysek, mało widocznych, ale jednak świadomość, że samochód ma 9 dni i już rysy na masce i to nie z mojej winy mnie przeraża :cry:
Awatar użytkownika
pablo2,0
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 212
Rejestracja: 09 sty 2010, 17:02
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco w ... fabryce

Post autor: pablo2,0 »

Masakra. Najgorsze jest to, że dookoła tyle bezmyślnych kreatur, na których postępowanie nie mamy wpływu, a skutki ich głupoty nas dosięgają. Odprysk jest do podkładu?
Scirocco III 2,0 TSI DSG Dark Maroon
www.scirocco-club.pl
Awatar użytkownika
górnik
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 371
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:21
Model: Scirocco III
Numer GG: 4326976
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco w ... fabryce

Post autor: górnik »

hmm nie wiem szczerze mówiąc... jest jakby dziurka, która jest biała... więc chyba podkład ?
Awatar użytkownika
pablo2,0
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 212
Rejestracja: 09 sty 2010, 17:02
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco w ... fabryce

Post autor: pablo2,0 »

No to pewnie podkład albo do żywej blachy. Lakiernik.
Scirocco III 2,0 TSI DSG Dark Maroon
www.scirocco-club.pl
Awatar użytkownika
górnik
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 371
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:21
Model: Scirocco III
Numer GG: 4326976
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco w ... fabryce

Post autor: górnik »

nie no do blachy to nie, bo to jest w sumie płytka dziurka

ciekawe czy ubezpieczyciel owej firmy uzna ich winę... :roll:

-- poniedziałek, 19 kwi 2010, 15:06 --

no więc tak: dzwoniłem dzisiaj do tej firmy, nie ma problemu, płacą za szkodę.

pojechałem do VW zrobili kosztorys ( 1776 zł z Vatem) - mała dziurka, dajmy na to: milimetr na milimetr, do podkładu

koleś z serwisu tą cenę co podał to jako lakierowanie od nowa maski i nowy znaczek...
poszedłem do sprzedawcy mojego samochodu, bo miałem sprawę i przy okazji skonsultować tą wycenę)
powiedział, że jak to mała dziurka to nie ma co lakierować całej maski, niech założą podkład i wypolerują, bo jak całą maskę polakierują to potem na mierniku lakieru może nie być za ciekawie... no i słusznie
zadzwoniłem do gościa z firmy, która uszkodziła mi samochód, przedstawiłem kwotę wyceny, umówiłem się na jutro na odbiór orzeczenia o szkodzie od nich, ale...

no właśnie, ale wygląda tak, że gość powiedział, że po naprawie przyjedzie i zapłaci kartą
czyli jak mam to rozumieć? zalóżmy, że wybieram lakierowanie całej maski... płaci 1776 zł (całość), a jeżeli wybiorę podkład + polerowanie, co rzeczywiście jest dla mnie lepszym rozwiązaniem, to co z resztą 1776 zł - (robocizna) ??
czy cała ta kwota mi się należy ?

rozmawiałem z sidhem i powiedział, że mam obowiązek dostać ten hajs, a nie mam obowiązku dokonywania naprawy.

co Wy o tym sądzicie? może macie jakieś podobne doświadczenia?

dziękuje za pomoc :)

ps: a i sorry, że tak chaotycznie pisze, ale robię to na szybko ;)
Awatar użytkownika
pablo2,0
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 212
Rejestracja: 09 sty 2010, 17:02
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco w ... fabryce

Post autor: pablo2,0 »

Na ile się orientuję, to jeśli zwraca to ich ubezpieczyciel, to zrobią to bezgotówkowo. Wtedy płacą na podstawie faktury serwisu. Jak zrobisz całość (co też odradzam), to zwrócą WARSZTATOWI całość. Jak tylko ubytek, to tylko za to będzie faktura i za to się rozliczą bezgotówkowo.
Scirocco III 2,0 TSI DSG Dark Maroon
www.scirocco-club.pl
Awatar użytkownika
liroyek
Początkujący
Początkujący
Posty: 199
Rejestracja: 02 mar 2010, 11:50

Re: Scirocco w ... fabryce

Post autor: liroyek »

nie martw sie, wez np idz do goscia i powiedz mu ze albo serwis i daj ekspertyze albo daje 500 pln i zapominasz o sprawie :)
ty jedziesz do vw kupujesz zaprawke za 30 zl bierzesz zone niech ci pomaluje bo jak malowanie panokci i tyle :)
ja jak bralem auto to mialo 1 kropke, zrobilem trase do niemiec 1060 km i juz mam 3 kropki :(
serio nie ma co przesadz bo sie nie da, musialbys cale auto folia okleic, a po co po to by odsprzedajac autko zrobic komus dobrze ??
trzeba dbac o lakier i tyle, odpryski po kamianiach to niestety czesc zycia i tyle ;)
Awatar użytkownika
pablo2,0
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 212
Rejestracja: 09 sty 2010, 17:02
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco w ... fabryce

Post autor: pablo2,0 »

liroyek pisze:nie martw sie, wez np idz do goscia i powiedz mu ze albo serwis i daj ekspertyze albo daje 500 pln i zapominasz o sprawie :)
ty jedziesz do vw kupujesz zaprawke za 30 zl bierzesz zone niech ci pomaluje bo jak malowanie panokci i tyle :)
ja jak bralem auto to mialo 1 kropke, zrobilem trase do niemiec 1060 km i juz mam 3 kropki :(
serio nie ma co przesadz bo sie nie da, musialbys cale auto folia okleic, a po co po to by odsprzedajac autko zrobic komus dobrze ??
trzeba dbac o lakier i tyle, odpryski po kamianiach to niestety czesc zycia i tyle ;)
Nic dodać, nic ująć. Weź te 500 PLN,minus koszt zaprawki 30 PLN, za resztę na zlocie stawiasz browara. :lol:
Scirocco III 2,0 TSI DSG Dark Maroon
www.scirocco-club.pl
ODPOWIEDZ