Recall na skrzynie DSG - 6 biegowe.

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Recall na skrzynie DSG - 6 biegowe.

Post autor: AgaZaKa »

Troche stara wiadomosc, ale dzisiaj ja znalazlam.

Reference : R/2009/110
Manufacturer Ref : 37E8
Make: VW
Model : Jetta, Golf, EOS, Passat, Scirocco, Touran & Caddy (with direct shift 6 speed gearbox)
Launch Date : 14/12/2009
Numbers Involved : 3514
Build Start Date : 01/09/2008
Build End Date : 31/08/2009
Recall Details
Concern : CLUTCH MAY OPERATE INADVERTENTLY WITH UNEXPECTED LOSS OF DRIVE
Description : In rare cases an incorrect interpretation of the clutch temperature can occur which results in the clutch opening unexpectedly with loss of drive.
Remedial Action : Recall affected vehicles and update/reprogramme gearbox control unit.

Zdaje sie, ze robia to w serwisach przy okazji innych rzeczy. Jest to tylko update oprogramowania.

Na niemieckiej stronie mozna sprawdzic czy nasze scirocco bedzie wzywane:

Niemiecki serwis VW.

Ja sie lapie w okres produkcji, ale wynika z tego, ze nie beda mnie wzywali.
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Darkus77
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 20 mar 2010, 07:48
Model: Scirocco III
Numer GG: 6994866
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Recall na skrzynie DSG - 6 biegowe.

Post autor: Darkus77 »

Pytanie do ludzi użytkujących samochody z DSG.

Jak ruszam powoli to auto szybko zmienia biegi i wrzuca 6 bieg przy 55km/h i tu jest OK. Jak mocniej nacisnę gaz to zmienia je odpowiednio później i tu też jest OK. Ale czasami może raz na tydzień mi się zdarzy kiedy hamuję np. z 100km/h i mam zamiar skręcić samochód zrzuca biegi do drugiego i po wyjściu z zakrętu delikatnie naciskam gaz to auto bardzo szybko przyspiesza i ciągnie na dwójce tak do 50km/h (jakbym sie z kiś ścigał) a następnie w sekunde wrzuca 3,4,5,6 bieg. Może ktoś zauważył taką sytuację u siebie :?: Nie chcę jechać do serwisu bo jak widzę tych głąbów czekających tylko na moje kluczyki od auta to mnie krew zalewa i nie chcę usłyszeć po dwóch godzinach testów po mieście Katowice i wypaleniu pół baku paliwa "wszystko proszę pana jest OK my nic z kolegami nie zauważyliśmy" :evil:
Lucas
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 22 wrz 2009, 10:49

Re: Recall na skrzynie DSG - 6 biegowe.

Post autor: Lucas »

Darkus z tego co piszesz i jeśli dobrze zrozumialem nic takiego u siebie nie zaobserwowałem a zrobiłem już 20 tyś. W każdej sytuacji zależnie od tego jak bardzo wciśniesz pedał gazu auto będzie się odpowiednio wysoko kręciło.

Taka sytuacja ma miejsce tylko wtedy kiedy np przytrzymam mocniej gaz, samochód kreci się do 6 tys na 2 biegu, ja gazu odejme a predkość już będzie wysoka,to wtedy szybko zbija biegi odpowiednio do ilości wciskanego gazu.
Awatar użytkownika
Darkus77
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 20 mar 2010, 07:48
Model: Scirocco III
Numer GG: 6994866
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Recall na skrzynie DSG - 6 biegowe.

Post autor: Darkus77 »

Lucas jest tak jak piszesz, ale mi chodziło bardziej o to że trzymam gaz w jednym miejscu i to bardzo delikatnie a samochód jedzie jakbym wcisnął gdzieś do połowy :side: Może to wina paliwa bo ostatnio jeżdzę tylko na v-powerze :mrgreen:
Lucas
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 22 wrz 2009, 10:49

Re: Recall na skrzynie DSG - 6 biegowe.

Post autor: Lucas »

Paliwo w tym przypadku nie powinno mieć znaczenia. Ja cały czas jeżdze na V-power/V-power Racing i takiego objawu nie mam.
Może masz za dużo mocy ;)
Awatar użytkownika
liroyek
Początkujący
Początkujący
Posty: 199
Rejestracja: 02 mar 2010, 11:50

Re: Recall na skrzynie DSG - 6 biegowe.

Post autor: liroyek »

sorry za ot ;) ja tez sie przesiadlem na vpower :) autko naprawde lepiej na tym jezdi :)
Awatar użytkownika
pablo2,0
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 212
Rejestracja: 09 sty 2010, 17:02
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Re: Recall na skrzynie DSG - 6 biegowe.

Post autor: pablo2,0 »

Jest tak jak pisze Lucas. Musisz wyczuć DSG. Płynnie dostosowuje się do sposobu jazdy. Piszesz, że wciskasz gaz do pewnego momentu i potem trzymasz w tej pozycji. Jeśli ruszasz dwójki i dla tego biegu jest to "mocny gaz" to DSG pociągnie długo. Ale dalej nie zwiększasz nacisku na gaz i DSG "orientuje się", że nie będziesz dalej cisnął i szybko przerzuca biegi do 6. Norma, nic się nie dzieje, po prostu testuj różne sytuacje.
Scirocco III 2,0 TSI DSG Dark Maroon
www.scirocco-club.pl
ODPOWIEDZ