Dodatkowe wyposażenie

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
homer
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 10 kwie 2010, 16:35
Model: Scirocco III
Numer GG: 7928911
Lokalizacja: Płock

Dodatkowe wyposażenie

Post autor: homer »

Witajcie, bracia i siostry. Jako, że najprawdopodobniej dziś wybieram się do dealera, aby ostatecznie dogadać się co do auta i w końcu je zamówić, a nie znalazłem zbyt wielu opinii na interesujący mnie temat, pozwoliłem sobie założyć ten topic :side: Dobra, do rzeczy - wyposażenie opcjonalne już wybrałem - Viper Green, ksenony, Interlagosy (bo niestety Mallory są dostępne tylko w połączeniu z pakietem R-Line :evil: ) i inne pierdoły, ale wciąż zastanawiam się nad audio. Pytanie do użytkujących systemy Dynaudio: czy to ustrojstwo jest warte dopłaty? Przy okazji już się przywitam, a więc hello, wszyscy :wink:
I'm counting UFOs
I signal them with my lighter
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: leftfield »

słyszałem na żywo, sam nie mam. wg mnie nie ma sensu
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Awatar użytkownika
sidhe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 343
Rejestracja: 11 maja 2009, 16:47
Numer GG: 2507685

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: sidhe »

Mysle ze to fajna sprawa bo fabryczne glosniki sa slabe... Ale w 1szej kolejnosci bym wolal dcc;p
Awatar użytkownika
Chimera
Początkujący
Początkujący
Posty: 112
Rejestracja: 28 paź 2009, 09:54
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: Chimera »

Moim zdaniem warto!
W ogole z opcji najwazniejsze dla mnie bylo DCC, Dynaudio i ksenony, nad reszta sie zastanawialam i robilam rozne roszady. Jesli muzyka w samochodzie jest dla ciebie wazna, to bym brala... pozniej zmiana na cos lepszego, to rozkrecanie pol samochodu do tego za wieksze pieniadze....

Tu jest jakas dluzsza dyskusja o glosnikach http://scirocco.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=24&t=40864
Obrazek
2.0 TSI Viper green
http://scirocco-club.pl/
homer
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 10 kwie 2010, 16:35
Model: Scirocco III
Numer GG: 7928911
Lokalizacja: Płock

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: homer »

Muzyka w aucie (tak jak w domu czy "na wynos") jest dla mnie bardzo ważna. Chodzi jednak o prawdziwą jakość - o klarowność, separację instrumentów, mówiąc kolokwialnie "żeby było czysto". Nie zależy mi na dudniącym basie, od którego podsufitka podskakuje, ale oczekuję, że te niskie pasma faktycznie zejdą nisko i bez buczenia pokażą mi, w którą strunę właśnie uderzył basista :side: Nie wiem czy Dynaudio mi to zaoferuje, ale pytanie jest proste - czy jest zauważalna różnica na jego korzyść względem serii, czy lepiej olać to, bo to wciąż tylko pierdziawki nadające się do słuchania radia w drodze do pracy?
I'm counting UFOs
I signal them with my lighter
Awatar użytkownika
górnik
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 371
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:21
Model: Scirocco III
Numer GG: 4326976
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: górnik »

nie mam dynaudio u siebie, ale powiem szczerze, że pokazałem samochod kumplowi który ogarnia car audio... no i oczywiście chciał posłuchać jak to gra :) Pierwsze pytanie: Czy było już coś dłubane i czy jest standardowe nagłośnienie. Ja jazdy samochodem bez muzyki sobie nie wyobrażam. Seria gra wyśmienicie, Dynaudio niestety jeszcze nie "przesłuchiwałem". Stestuję u Kasi na następnej ustawce ;)
Awatar użytkownika
Chimera
Początkujący
Początkujący
Posty: 112
Rejestracja: 28 paź 2009, 09:54
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: Chimera »

czysto to i seria gra, z tego co chwilke sluchalam. Na pewno w dynaudio dobrze slychac basiste :) wlasnie w niskich tonach slychac roznice, dzwiek jest pelniejszy. Ja mam osobiscie najwiecej funu podkrecajac glosno rockowe kawalki i naglosnienie spelnia tu moje oczekiwania, ale audiofilem nie jestem, wiec nie wiem jak tam z separacja instrumentow, dla mnie sa odseparowane ;) Ale czy dla ciebie roznica jest warta ceny, to musialbys sam porownac, dla mnie jest.

gornik, zapraszam ;)
Obrazek
2.0 TSI Viper green
http://scirocco-club.pl/
Awatar użytkownika
sidhe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 343
Rejestracja: 11 maja 2009, 16:47
Numer GG: 2507685

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: sidhe »

No wlasnie Kasiu, czemu sie nie pochwalilas dynaudio na spocie ?? :roll: Przy nastepnej okazji tez chetnie stestuje :)
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: leftfield »

tylko chimera... auto masz miesiąc, nie przeżyło zimy i niskich temperatur.

jak wczoraj mówiłem - pod biuro podjechał kolega z dynaudio samochodem z maja 2009, w czasie zimy i temp. -10

wszystko pierdziało, plastiki przy głośnikach trzeszczały. to samo miałem przy niskich temperaturach w swoim bez dynaudio. wywalić 7k na coś, co pierdzi bez sensu.

odpowiednie ustawienie normalnego rcd510 też pozwala osiągnąć niezły efekt. mam ustawione 30:70 przód:tył i mam wrażenie, że te tylne głośniki są zdecydowanie lepiej przystosowane do niskich tonów, choć ani specjalistą nie jestem w tym zakresie, ani audiofilem :)
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Awatar użytkownika
pablo2,0
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 212
Rejestracja: 09 sty 2010, 17:02
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: pablo2,0 »

Pisałem już na ten temat. Koniecznie 2,0, koniecznie DSG i poza tym .... nic więcej. Radia nie słucham, bo słucham silnika. Jak słucham, to to co jest wystarcza. Albo jesteś audiofilem i masz do odsłuchu fajny sprzęt w chacie, albo szkoda kasy. Może do listy dodałbym rzeczywiście DCC, bo w mieście się przyda. To jest fantastyczny samochód do jazdy, z naciskiem na jazdę.
Scirocco III 2,0 TSI DSG Dark Maroon
www.scirocco-club.pl
Awatar użytkownika
Chimera
Początkujący
Początkujący
Posty: 112
Rejestracja: 28 paź 2009, 09:54
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: Chimera »

leftfield, jakby to kosztowalo 7k to bym sie rzeczywiscie dziesiec razy zastanowlila.
Dynaudio kosztuje teraz 2800 zl (tyle doplaca sie do RCD 310), natomiast RCD 510 z Dynaudio kosztuje 4k.

Jak odebralam samochod to przez 2 tyg bywalo jeszcze bardzo mrozno, ale fakt, nic mi nie trzeszczalo jeszcze... a moze juz sie VW poprawil w tym temacie? zobaczymy. Poza tym idac tym tropem, nie warto inwestowac w naglosnienie w scirocco w ogole, bo plastiki zawsze beda te same.

sidhe, chwalilam sie w roznych innych miejscach, sie nie ogarnales ;)
Obrazek
2.0 TSI Viper green
http://scirocco-club.pl/
Awatar użytkownika
sidhe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 343
Rejestracja: 11 maja 2009, 16:47
Numer GG: 2507685

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: sidhe »

kurde :/ ja to nigdy nie ogarne ;/ tak to bym sie podlaczyl pod aux i bysmy sprawdzili czy trzeszczy :D
Awatar użytkownika
Chimera
Początkujący
Początkujący
Posty: 112
Rejestracja: 28 paź 2009, 09:54
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: Chimera »

spoko, nic straconego ;)

pablo, przyczepie sie do tego, co piszesz ;) zgadzam sie, ze to jest super samochod do jazdy i tez najbardziej lubie nim jezdzic. Ale zycie jest takie, ze podczas codziennych dojazdow wiekszosc czasu stoje w korku i wtedy doceniam inne rzeczy, z dobrym naglosnieniem na czele :)
Obrazek
2.0 TSI Viper green
http://scirocco-club.pl/
homer
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 10 kwie 2010, 16:35
Model: Scirocco III
Numer GG: 7928911
Lokalizacja: Płock

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: homer »

Moi drodzy, nieoficjalnie, tzn. oficjalnie od jutra, albo soboty pewnie Dynaudio 510 z pakietem Shark (o którym dowiecie się u najbliższego dealera ;) ) to koszt jedynie 1800zł. I tutaj pytanie "czy warto" nabiera nowego sensu.
I'm counting UFOs
I signal them with my lighter
Awatar użytkownika
kulig88
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2010, 10:20
Lokalizacja: Łódź

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: kulig88 »

Dynaudio 510 za 1800 zł, brzmi ciekawie :D . Co będzie wchodziło w skład tgo pakietu? Tylko radio i głosniki, tak?
ODPOWIEDZ