Dodatkowe wyposażenie

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
homer
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 10 kwie 2010, 16:35
Model: Scirocco III
Numer GG: 7928911
Lokalizacja: Płock

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: homer »

Nie, nie, nie :twisted: Już Wam to obrazuję. Ponad tydzień temu dostałem od dealera nowe wytyczne i mieliśmy już podpisywac umowę, ale okazało się, że VW na chwilę wstrzymuje promocję, bo zapomniał udzielic jej na odchodzącego już Passata. Mam nadzieję, że jutro lub w poniedziałek będzie już "aktywna". Ceny kształtują się tak: 1.4TSI (160KM) z pkaietem Shark kosztuje 89 990zł. Pytacie co znajduje się w pakiecie, otóż: pakiet sportowy, czujniki parkowania, autoalarm (ten bardziej rozbudowany), pakiet "czujnik deszczu", kierownica multifunkcyjna, biksenony i RDC 510. To wszystko za 4 150zł względem ceny podstawowej, która teraz wynosi 85 840 i zawiera climatronic i podłokietnik. Z innych obniżek, to z tym pakietem Interlagos kosztują np tylko 630zł, Dynaudio 510 1800zł, kamera 850zł itd.
I'm counting UFOs
I signal them with my lighter
Awatar użytkownika
górnik
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 371
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:21
Model: Scirocco III
Numer GG: 4326976
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: górnik »

hmm muszę przyznać, że te nowe ceny to po konkrecie niskie... nic tylko brać :shock:
Awatar użytkownika
Darkus77
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 20 mar 2010, 07:48
Model: Scirocco III
Numer GG: 6994866
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: Darkus77 »

Kurcze jak ja zamawiałem samochód nie było takich promocji. Powiem tak: Ksenony, DCC i DSG to podstawa a co do Dynaudio to jest warte swojej ceny. Gra po prostu bardzo czysto wszystko słychać, bas schodzi nisko i jest szybki a plastiki nie trzeszczą przynajmniej u mnie (narazie). Jeszcze w tym pakiecie przy takiej cenie nie ma sie nad czym zastanawiac tylko brać.
homer
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 10 kwie 2010, 16:35
Model: Scirocco III
Numer GG: 7928911
Lokalizacja: Płock

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: homer »

Zapomniałem dodac, że teraz można dokupic XDS, tę elektroniczną "szperę" z Golfa GTI i Leona Cupra m.in. Kosztuje to ustrojstwo coś około 800zł. Ciekawe czy się sprawdza.
I'm counting UFOs
I signal them with my lighter
Awatar użytkownika
górnik
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 371
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:21
Model: Scirocco III
Numer GG: 4326976
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: górnik »

Darkus77 pisze:Kurcze jak ja zamawiałem samochód nie było takich promocji. Powiem tak: Ksenony, DCC i DSG to podstawa a co do Dynaudio to jest warte swojej ceny. Gra po prostu bardzo czysto wszystko słychać, bas schodzi nisko i jest szybki a plastiki nie trzeszczą przynajmniej u mnie (narazie). Jeszcze w tym pakiecie przy takiej cenie nie ma sie nad czym zastanawiac tylko brać.
wydaje mi się, że jest to dlatego, żeby podnieść atrakcyjność oferty bo:

albo zamawiasz pod koniec roku i masz w miarę na początku (ale bez takich fajnych pakietów za "grosze")
albo zamawiasz w połowie roku i masz go pod koniec roku (ale z pakietami)

ja też nie miałem takich "gratisów" do wyboru, mimo, że pierwsze sciro zamówiłem jeszcze we wrześniu, a to które w końcu mam w listopadzie. ale chciałem mieć rocznik 2010 i w miarę na początku i tak też jest :)
Awatar użytkownika
pablo2,0
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 212
Rejestracja: 09 sty 2010, 17:02
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: pablo2,0 »

Chimera, nie chodziło mi o to, aby oceniać czyjeś wybory. Jeśli tak zabrzmiało to sorki. Mi po prostu wystarczy, jak coś "brzęczy" w samochodzie - oby nie plastiki :D
Scirocco III 2,0 TSI DSG Dark Maroon
www.scirocco-club.pl
RADZIU
Początkujący
Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 30 gru 2009, 07:17

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: RADZIU »

Trochę mnie zdenerwowało to co napisał homar :evil: . Może dla osób które nie zakupiły tych bajerów to rybka, ale ja zakupiłem wszystko z tego pakietu i zapłaciłem za to ciężką kasę. Muszę jeszcze dodać, że nie odebrałem jeszcze samochodu, a zamówiłem go w grudniu.

Co teraz?

Jeżeli to prawda to spróbuje negocjować cenę. Najgorszym wypadku nie odbiorę samochodu i zamówię drugi - stracę zaliczkę, a i tak będzie mi się to opłacać.

Jak to wygląda od strony salon-producent? Jak się rozliczają? Jak rozliczają te pakiety dilerskie? Wydaje mi się że skoro w umowie jest napisane, że cena może ulec zmianie to działa to w dwie strony. Jak to jest??? Proszę o radę!!!!

-- poniedziałek, 19 kwi 2010, 12:37 --

Dzwoniłem do VW i okazało się, że z tym pakietem SHARK to prawda. Pojawi się na dniach. :cry:
Awatar użytkownika
pablo2,0
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 212
Rejestracja: 09 sty 2010, 17:02
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: pablo2,0 »

Jak Ci się opłaca stracić zaliczkę, to czemu nie. Ale pamiętaj, że wtedy od początku czekasz, a poza tym mogą Ci robić z tym nowym pod górę (zdaje się, że górnik pisał o czymś takim).
Scirocco III 2,0 TSI DSG Dark Maroon
www.scirocco-club.pl
RADZIU
Początkujący
Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 30 gru 2009, 07:17

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: RADZIU »

Spróbuje się dogadać. Na chwilę obecną w tej cenie ma 2,0 z tym samym wyposażeniem - więc różnica jest znacząca.

Rozmawiałem z kolegą prawnikiem umowa jest do poważenia. Pełna zakazanych klauzul, a po za tym łatwo mogę wykazać, że to oni nie wywiązali się z umowy - zaliczka jest do odzyskania. Więc mam całkiem mocne argumenty. W dodatku to opóźnienie - miał być w lutym, na umowie w czerwcu, a mamy 19 kwietnia.

Najlepiej by był jak by zeszli z ceny. W końcu rozliczają się najprawdopodobniej w chwili dostarczenia samochodu do salonu. Podejrzewam że obsuwa jest wynikiem wprowadzenia pakietu - czyli wiedzieli wcześniej i poczekali, ale to tylko moje spekulacje.

W przypadku zamówienia drugiego wezmę 2.0 i nie będzie trzeba tyle czekać.
Awatar użytkownika
pablo2,0
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 212
Rejestracja: 09 sty 2010, 17:02
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: pablo2,0 »

A tak poza wszystkim innym - tylko 2,0 :twisted:
Scirocco III 2,0 TSI DSG Dark Maroon
www.scirocco-club.pl
Awatar użytkownika
Darkus77
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 20 mar 2010, 07:48
Model: Scirocco III
Numer GG: 6994866
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: Darkus77 »

Z tymi promocjami to na razie sie wstrzymują. Chodzi prawdopodobnie o to, że koszty promocji maja ponieść salony sprzedaży i nie za bardzo chcą to zrobić. (mniejsze marże i tp.) A tak przy okazji czas oczekiwania na Sciro wydłużył się o 8 tygodni. :shock:
homer
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 10 kwie 2010, 16:35
Model: Scirocco III
Numer GG: 7928911
Lokalizacja: Płock

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: homer »

Mój dealer tłumaczy zwłokę faktem, że VW źle obliczył promocję i zapomniał jej udzielic na Passata. Teraz to weryfikują, co podobno trwa,ale wrócą do tych nowych warunków do końca tygodnia. Czuję, że coś kręci :evil: Acha, no i czas oczekiwania, który podał to 3,5 miesiąca (nie wiem jak było wcześniej).
I'm counting UFOs
I signal them with my lighter
Awatar użytkownika
skladaczek0
Początkujący
Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:51
Model: Scirocco III

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: skladaczek0 »

tak samo od początku roku, ok. 3 miesięcy.
homer
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 10 kwie 2010, 16:35
Model: Scirocco III
Numer GG: 7928911
Lokalizacja: Płock

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: homer »

A czy ktoś z Was ma jakąś wiedzę praktyczną lub teoretyczną z dobrego źródła na temat XDS? Opinie są różne, od zachwytów, jak to poprawia prowadzenie w zakrętach, do zupełnej obojętności "nic to nie daje i dupa" ;) Myślicie, że warto inwestowac w tę zabawkę?
I'm counting UFOs
I signal them with my lighter
RADZIU
Początkujący
Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 30 gru 2009, 07:17

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: RADZIU »

XDS bierz w ciemno - docenisz zimą, zwłaszcza że to przód napęd.

PS. Chciałem Ci podziękować homer za cynk o nowych pakietach i zmianach cenowych.
ODPOWIEDZ