vw scirocco - pytania

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
szymon000
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 14 paź 2009, 08:34

Re: vw scirocco - pytania

Post autor: szymon000 »

Od czerwca 2009 światła do jazdy dziennej to takie, które palą się z przodu, a z tyłu nie muszą więc się tym nie przejmuj. Oczywiście przy złej widoczności albo podczas opadów włącz normalne światła bo za to już może być mandat :)
Awatar użytkownika
górnik
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 371
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:21
Model: Scirocco III
Numer GG: 4326976
Lokalizacja: Warszawa

Re: vw scirocco - pytania

Post autor: górnik »

przy deszczu czy gorszej widoczności same się odpalają, więc bez obaw ;)

co do docierania... pierwsze słyszę, że nie wolno przekraczać 3000 rpm przez pierwsze 1500 km...
ja na początku też spokojnie jeździłem... ale potrafiłem po wyjeździe z salonu, po rozgrzaniu oleju rozpędzić się spokojnie do tych 140-160 (wiadomo miasto, nie wszędzie można szybciej ;) ) ok. 1000 km zaczęło się już jeżdżenie na ostro, ściganie, pałowanie... po wymianie oleju przy bodajże 8 tysiącach km, autko zawitało na hamowni i zamiast seryjnej mocy 210 KM wykrztusiło 243 KM, a zamiast 280 Nm - 326 Nm, więc chyba nie jest najgorzej ;)

Różne są teorie tego docierania: ja słyszałem, taką jak Ty przedstawiłeś, i taką, że trzeba na ostro od początku, i taką, że nowe auta są już w fabryce docierane...

Prawda jest taka, że jeśli masz porywczy temperament to nie wytrzymasz 1500 km spokojnie jeżdżąć ;) Ten samochód sprawia za dużo frajdy, żeby się z nim taka cackać ;) Pamiętaj głównie o tym, żeby cisnąć jak temp. oleju pokaże ok. 80 *C no i po każdej jeździe gdzie było dynamicznie odczekać z 30 s. - minutkę, żeby turbo ochłonęło ;)

pozdro!
Awatar użytkownika
pablo2,0
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 212
Rejestracja: 09 sty 2010, 17:02
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Re: vw scirocco - pytania

Post autor: pablo2,0 »

Zgadzam się Górnikiem. Starzy Indianie mają teorię, że jak na dotarciu jeździsz ostro, to samochód będzie ostry. Jak odwrotnie - no to wiadomo. U mnie na hamowni wyszło 237 KM, najmniej ze wszystkich, którzy byli w tym dniu. A właśnie docierałem bardzo ostrożnie. Najważniejsze: rozgrzać, a po jeździe ostudzić.
Scirocco III 2,0 TSI DSG Dark Maroon
www.scirocco-club.pl
Awatar użytkownika
Chimera
Początkujący
Początkujący
Posty: 112
Rejestracja: 28 paź 2009, 09:54
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Re: vw scirocco - pytania

Post autor: Chimera »

Pablo, chyba nie ma reguły. Ja docierałam baaardzo delikatnie do 1500km, a konikow mi wyszło najwięcej.
Obrazek
2.0 TSI Viper green
http://scirocco-club.pl/
Awatar użytkownika
pablo2,0
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 212
Rejestracja: 09 sty 2010, 17:02
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Re: vw scirocco - pytania

Post autor: pablo2,0 »

Amen.
Scirocco III 2,0 TSI DSG Dark Maroon
www.scirocco-club.pl
ODPOWIEDZ