Dynaudio oraz kabel do iPhone

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
saywow
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 08 sie 2010, 21:47

Dynaudio oraz kabel do iPhone

Post autor: saywow »

Witam,
od wczoraj jestem szczęśliwym, za******ie szczęśliwym, posiadaczem czarnego MK3. Niestety, nie ma róży bez kolców i mam pewne zastrzeżenia do wersji, którą dostałem. Zamówiłem auto z Dynaudio oraz urządzeniem pozwalającym podłączyć iPhone'a do systemu nagłaśniającego. Jeżeli chodzi o Dynaudio to ... jestem lamusem w temacie audio więc nie będę stwierdzał czy jest ten system zamontowany czy nie. Dzwięk jest jak wg mnie ok ale nigdzie na głośnikach nie uświadczyłem logo Dynadio a każde zdjęcie opisujące ten gadżet takowy posiada. Jutro jadę do dealera i dowiem się na 100%. Mam jednak pytanie co gdybym nie miał tego? Co mogę zrobić? Odzyskać tylko kaskę lub zażądać jakiegoś bonusu extra? Napewno nie zgodzę się na montaż systemu.
Drugie pytanie dotyczy iPhona. Na forum UK przeczytałem, że kabel łączący box'a z moim telefonem jest w standardzie a u mnie zonk, nie ma. Jest tylko kabel box -> USB, który z moim telefonem nie działa. Czy ktoś miał podobną sytuację?

Widok ludzi oglądających się za Twoim samochodem ... bezcenny :D

dzieki,
Szczepan
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Re: Dynaudio oraz kabel do iPhone

Post autor: AgaZaKa »

Podobno w UK musza dac oba, bo sa w standardzie. Nie wiem jak w Polsce, ale nie widze powodu, zeby nie domagac sie obu kabli. Jesli chodzi o Dynaudio to powinines miec logo na glosnikach. Jak nie ma, to raczej systemu tez. Watpie, zeby w VW zapomnieli dodac plakietek. Na stronie Dynaudio masz rozpiske z polozeniem glosnikow: http://www.dynaudio.com/eng/auto/scirocco.php
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Re: Dynaudio oraz kabel do iPhone

Post autor: leftfield »

szczerze gratulujemy :) daj znać z jakiego miasta jesteś - jakiś spot można by zaliczyć :)

przed robieniem dymu proponuję spytać czy modyfikacje wprowadzone w 22 tygodniu czegoś nie zmieniły w kwestii oznaczeń (vide oznaczenie TSI - drobne rzeczy, ale czasem zmieniają)
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Re: Dynaudio oraz kabel do iPhone

Post autor: AgaZaKa »

Opis zmian jest w http://www.scirocco.pl/phpBB3/viewtopic ... 24&t=63535 , ale watpie, zeby zniknelo logo z glosnikow. Nie ma powodu do tego.
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
saywow
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 08 sie 2010, 21:47

Re: Dynaudio oraz kabel do iPhone

Post autor: saywow »

Witam,
dzięki za odpowiedź.
Napewno mam 8 głośników oraz rozmieszczenie pasuje do opisu na stronie, którą podałaś. Po pracy pojadę (jazda jest teraz przyjemności ;)) do dealera i powiem, żeby rowiali moje wszelkie wątpliwości.
Jeżeli chodzi o kabel to również poproszę o wydanie go. Dlaczego niby mielibśmy być klientami drugiej kategorii, którzy nie dostają kabli :)

Jestem z Sosnowca jeżeli tylko czas pozwoli to dlaczego się nie spotkac.

pozdr,
Szczepan

-- poniedziałek, 9 sie 2010, 23:22 --

Hey,
i już po wizycie. Dynaudio jest zainstalowane. Porównałem ze standardem oraz sprawdzone w raporcie z serwisu.
Jeżeli chodzi o kabel sytuacja wydaje się być komiczna. Zamówiłem skrzynke za 800pln i dostałem jeden kabel box -> usb, w całej Europie dają drugi do iPod/iPhone, u Nas nie. Ładna i przyjemna Pani skierowała mnie do działu części gdzie Pan poinformował mnie, że nie ma kabla do iPhone'a, jest tylko w Audi ale on nie może gwarantować, że to ten sam. Po dwóch minutach przebierania w ofercie akcesoriów znalazł kabel ale w opisie była tylko mowa o iPod, nic o iPhone, cena 180pln. Lekko się zgiąłem słysząc cenę ale cóż, dam radę. Postanowiłem zamówić ubezpieczając się, że jak nie będzie działał to nie oddaje. Niestety taka opcja sprzedawcę już nie interesowała, dostałem odpowiedź, że on ma tylko 20 000 tysięcy zwrotów na miesiąc i są ważniejsze i droższe części. Dziwi mnie, że kupując samochód za 100 000pln chodzą targi o głupi kabel, który swoją drogą powinien być w komplecie! Olałem sprawę, podczas następnej wizyty w UK odwiedzę salon VW i tyle. Szkoda, to powinno się zmieniać.

p.s.
Troszkę żałuję, że to "tylko" 160 kucy, 210 MUSI rządzić :) Dla potomstwa, mniej bajerów ale 2.0.

pozdr,
Szczepan
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Re: Dynaudio oraz kabel do iPhone

Post autor: AgaZaKa »

Kabel do iPoda/iPhone kosztuje chyba 15 funtow. To mniej niz 180zl ;-) Widzialam je w gablocie w salonie kolo siebie.

Dziwne, ze nie masz tych logo Dynaudio na glosnikach. Jak bedziesz sprzedawac to bedziesz musial przekonywac salon lub prywatnego kupca, ze te glosniki na pewno tam sa.
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
sidhe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 343
Rejestracja: 11 maja 2009, 16:47
Numer GG: 2507685

Re: Dynaudio oraz kabel do iPhone

Post autor: sidhe »

Wszystko zalezy od tego czy ten adapter ktory zamowiles to media-in czy ten pod ipoda/iphona. To dwie rozne rzeczy ...

A logo dynaudio powinno jak najbardziej byc ...
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Re: Dynaudio oraz kabel do iPhone

Post autor: AgaZaKa »

Hm.. moze wyjasnisz jakie dwie rozne rzeczy? Ja mowilam o kablu do media-in. Jeden jest USB, drugi jest do iPod'a i u mnie byly w standardzie oba. Podobno ten USB przychodzi z fabryki z autem, a iPodowy jest dodawany u dealera. Ale nie wiem czy tak samo jest w Polsce. Byc moze dlatego dealer chce za to ekstra pieniadze, bo nie rozdaje go za darmo. W polskim cenniku media-in jest dodatkowym wyposazeniem, nie ma mowy o kablu.

– Multi Device Interface (MDI) adaptercable – iPod adapter - 000 051 446 C
Obrazek

Nie wiem nic o zadnych innych kablach, chyba, ze chodzi o wejscie aux?
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
sidhe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 343
Rejestracja: 11 maja 2009, 16:47
Numer GG: 2507685

Re: Dynaudio oraz kabel do iPhone

Post autor: sidhe »

Nie wiem jak to wyglada w konfiguratorze ale ogolnie to wydawalo mi sie ze sa 3 kable: AUX w podlokietniku, a w schowku jest ten do ipoda i ten usb media-in.

http://www.volkswagen-akcesoria.pl/inde ... =3&id=1948
http://www.volkswagen-akcesoria.pl/inde ... =3&id=1947

dobrze rozumiem ? :D
Ja caly czas jade na AUXie ... moze ma to duzo minusow ale przez ten w schowku nie puscisz sobie np muzyki z YT :->
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Re: Dynaudio oraz kabel do iPhone

Post autor: AgaZaKa »

Zgadza sie, 3 kable: aux i dwa do media-in.

Nie mam pojecia co to jest YT ;) Ja slucham muzyki z kart SD. Produktow Apple'a nie posiadam w ogole.

W konfiguratorze jest tak: "podłączenie Ipoda wymaga uzupełnienia o akcesoria Votex - dodatkowy kabel" - wiec pewnie dlatego dealerzy nie daja go za darmo.
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
sidhe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 343
Rejestracja: 11 maja 2009, 16:47
Numer GG: 2507685

Re: Dynaudio oraz kabel do iPhone

Post autor: sidhe »

YT = youtube :)
Awatar użytkownika
rako
Początkujący
Początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 31 mar 2009, 19:55
Numer GG: 2020842

Re: Dynaudio oraz kabel do iPhone

Post autor: rako »

W Polsce przy zakupie Media In daja tylko kabel USB. JEdynie w UK dostajesz oba.
Ja zamawialem Media In jeszcze gdy bylo poza oferta dealerow w PL tzn czerwiec 2009. Uparlem sie ze bez tego nie kupuje auta i dopiero po konsultacji z importerem zamowiono ta opcje. Rowniez dostalem jedynie USB a iKabel kupilem na ebayu.
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Re: Dynaudio oraz kabel do iPhone

Post autor: AgaZaKa »

sidhe pisze:YT = youtube :)
W takim razie oswiec mnie jak sluchasz muzyki stamtad w samochodzie? Szukalam raczej skojarzenia skrotu YT z jakims urzadzeniem, o ktorym nie slyszalam wczesniej albo moze slangowego okreslenia.
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
sidhe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 343
Rejestracja: 11 maja 2009, 16:47
Numer GG: 2507685

Re: Dynaudio oraz kabel do iPhone

Post autor: sidhe »

Hmm no jak czegos powiedzmy nie mam na telefonie to szukam na youtubie, no i jak sie zaladuje to leci przez aux :d

Duzo muzyki na yt juz jest w dobrej jakosci wiec mozna posluchac :)
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Re: Dynaudio oraz kabel do iPhone

Post autor: AgaZaKa »

To juz jakas gimnastyka dla mnie ;) Mam kilka kart SD i zawsze znajdzie sie cos, co mi pasuje. W sumie nie korzystalam ani razu z AUX ani pozostalych kabli.
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ