głośna praca przy odpalaniu

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
Lewart_waw
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 12 paź 2010, 17:57
Model: Scirocco III

głośna praca przy odpalaniu

Post autor: Lewart_waw »

Witam

jestem tu nowy więc witam wszystkich forumowiczów

Oglądałem filmik na YT
http://www.youtube.com/watch?v=_T7Po2jwF-U
http://www.youtube.com/watch?v=S9rtNwX5TjI
i zastanawia mnie od czego jest taki dziwny dźwięk bo mam bardzo podobny. Co jakiś czas przy odpalaniu, jak nie poczekam aż wszystkie kontrolki zgasną to się dzieje coś podobnego

temat juz widziałem kilka razy w internecie ale nigdzie na forum nie widziałem.
więc się zastanawiam czy jest sens z tym jechać do VW???
1.4 TSI 160KM
Awatar użytkownika
liroyek
Początkujący
Początkujący
Posty: 199
Rejestracja: 02 mar 2010, 11:50

Re: głośna praca przy odpalaniu

Post autor: liroyek »

ja mam 41 tys km i taki dzwiek pojawil sie u mnie tylko 1 raz tydzien temu, sprawdzilem stan oleju i bylo ponizej polowy :) dolalem i jak narazie jest ok ale
przy przyspieszaniu tzn nagle wscisnecia gazu na 3 biegu przy 1500 obrotow i trzymania go to 4000 km jest inny dzwiek niz zwykle :(
czy to moze byc przez lancuszek ?? jak pisza koledzy na YT ??
Lewart_waw
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 12 paź 2010, 17:57
Model: Scirocco III

Re: głośna praca przy odpalaniu

Post autor: Lewart_waw »

olej miałem wymieniony 3 tys temu to wiec to nie jest wina oleju. we wtorek oddaje samochód do vw i pokaże im ten filmik. ciekawe co mi powiedza
1.4 TSI 160KM
Awatar użytkownika
liroyek
Początkujący
Początkujący
Posty: 199
Rejestracja: 02 mar 2010, 11:50

Re: głośna praca przy odpalaniu

Post autor: liroyek »

a jak czesto to u ciebie wystepuje ??
Lewart_waw
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 12 paź 2010, 17:57
Model: Scirocco III

Re: głośna praca przy odpalaniu

Post autor: Lewart_waw »

nie ma na to jakieś reguły. ale już kilka razy pojawiło się jutro będę w VW i pokaże im ten filmik, ciekawe co mi powiedza
1.4 TSI 160KM
Awatar użytkownika
liroyek
Początkujący
Początkujący
Posty: 199
Rejestracja: 02 mar 2010, 11:50

Re: głośna praca przy odpalaniu

Post autor: liroyek »

daj znac :) tez jestem ciekaw :) mam nadzieje ze na miejscu ustala co to a nie ze musisz auta zostawic na pare dni.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
w.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 295
Rejestracja: 24 lut 2009, 21:49
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Re: głośna praca przy odpalaniu

Post autor: w.mat »

U mnie dzisiaj pojawiło się to samo pierwszy raz/ Najgorsze że za miesiąc koniec gwarancji....
Awatar użytkownika
liroyek
Początkujący
Początkujący
Posty: 199
Rejestracja: 02 mar 2010, 11:50

Re: głośna praca przy odpalaniu

Post autor: liroyek »

chlopaki mozecie wpisywac przy okazji przbieg ?? da to jakies przyblizenie sytuacji ;)
Awatar użytkownika
w.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 295
Rejestracja: 24 lut 2009, 21:49
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Re: głośna praca przy odpalaniu

Post autor: w.mat »

33 tys.
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Re: głośna praca przy odpalaniu

Post autor: AgaZaKa »

w.mat pisze:U mnie dzisiaj pojawiło się to samo pierwszy raz/ Najgorsze że za miesiąc koniec gwarancji....
VW w Polsce daje tylko 2 lata gwarancji?
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
w.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 295
Rejestracja: 24 lut 2009, 21:49
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Re: głośna praca przy odpalaniu

Post autor: w.mat »

Jeżeli nie dokupisz to tak.
Lewart_waw
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 12 paź 2010, 17:57
Model: Scirocco III

Re: głośna praca przy odpalaniu

Post autor: Lewart_waw »

witam

Wczoraj oddałem samochód. powiedzieli mi że to jest dopuszczalne przez producenta, a podobno jest to, że przy odpaleniu pompa oleju podaje olej i wytwarza się jakiej podciśnienie. Maja to dzisiaj sprawdzić czy to jest to na pewno. Jak odbiorę samochód to napisze co mi powiedzieli.
zastanawiam się nad przedłużeniem gwarancji do 5 lat za 3925PLN bo nie wiadomo co się będzie działo później

-- czwartek, 21 paź 2010, 17:26 --

Odebrałem auto powiedzieli mi że wgrali nowe oprogramowanie i że jeśli będzie sie powtarzałoto będę musiał zostawić auto na dłużej. Zastanawia mnie jedna rzecz, pokazałem im ten filmik na YT to powiedzieli że oni muszą to sami usłyszeć w samochodzie , to tak jakby mi nie wierzyli i teraz zostaw im samochód na tydzień albo więcej.
Następnego dnia już mi się to znowu pojawiło i co tu zrobić by nie oddawać samochodu na tydzień??
1.4 TSI 160KM
Awatar użytkownika
liroyek
Początkujący
Początkujący
Posty: 199
Rejestracja: 02 mar 2010, 11:50

Re: głośna praca przy odpalaniu

Post autor: liroyek »

w filmik z YT byl twoj ?? sprawdzales stan oleju?? jaki masz olej zalany ?? jaki przebieg itp :)

nie dziw im sie, ja tez zawsze chce cos sam zobaczyc :) niestety tego sie spodziewalem, jesli cos sie pojawia czasami to tak to wlasnie wyglada. udalo ci sie przy nich odpalic zeby byl ten dzwiek czy tylko filmik pokazales ??
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Re: głośna praca przy odpalaniu

Post autor: leftfield »

Lewart_waw pisze:pokazałem im ten filmik na YT to powiedzieli że oni muszą to sami usłyszeć w samochodzie , to tak jakby mi nie wierzyli i teraz zostaw im samochód na tydzień albo więcej.
ciężko to będzie obejść, jeśli masz auto na gwarancji to oni muszą to bardzo opisać, żeby kulczyk im za to zapłacił, a finalnie oczywiście VW AG. niestety. to samo miałem z wysprzęglikiem - nikt nie zaprzecza, że trzeszczy, ale formularz do opisania tego ma kilkadziesiąt pozycji, a z filmiku tego nie opiszą :)
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Lewart_waw
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 12 paź 2010, 17:57
Model: Scirocco III

Re: głośna praca przy odpalaniu

Post autor: Lewart_waw »

liroyek pisze:w filmik z YT byl twoj ?? sprawdzales stan oleju?? jaki masz olej zalany ?? jaki przebieg itp :)

nie dziw im sie, ja tez zawsze chce cos sam zobaczyc :) niestety tego sie spodziewalem, jesli cos sie pojawia czasami to tak to wlasnie wyglada. udalo ci sie przy nich odpalic zeby byl ten dzwiek czy tylko filmik pokazales ??

filmik nie jest mój. na przeglądzie byłem 2 miesiące i przejechałem 4 000 km, więc olej jest ok. Nie wiem jaki olej jest zalany ale dzisiaj sprawdzę. przebieg na 34 000 km. Jak przy nich odpalałem to wszystko było o.k

-- piątek, 22 paź 2010, 08:17 --
leftfield pisze:
Lewart_waw pisze:pokazałem im ten filmik na YT to powiedzieli że oni muszą to sami usłyszeć w samochodzie , to tak jakby mi nie wierzyli i teraz zostaw im samochód na tydzień albo więcej.
ciężko to będzie obejść, jeśli masz auto na gwarancji to oni muszą to bardzo opisać, żeby kulczyk im za to zapłacił, a finalnie oczywiście VW AG. niestety. to samo miałem z wysprzęglikiem - nikt nie zaprzecza, że trzeszczy, ale formularz do opisania tego ma kilkadziesiąt pozycji, a z filmiku tego nie opiszą :)

jak by dali mi samochód zastępczy to mogę im zostawić bo jest mi potrzebny do pracy, może jak będę gdzieś wyjeżdżał to go zostawię

-- czwartek, 25 lis 2010, 07:36 --

Wczoraj oddałem auto do zasady
po oddaniu telefon w ciągu 30 min.
diagnoza: do wymiany regulator wałka rozrządu.
W ASO wiedza o co chodzi tylko im się nie chce robić i taki jest główny problem
1.4 TSI 160KM
ODPOWIEDZ