Żle dopasowane zimowki, guma przy 80km/h

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
saywow
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 08 sie 2010, 21:47

Żle dopasowane zimowki, guma przy 80km/h

Post autor: saywow »

Witam,
od niecalaych dwoch miesiecy staram sie dojsc do porozumienia z dealerem VW Magro w Sosnowcu w sprawie zimowych opon, ktore od nich kupilem oraz u nich w serwisie zamontowalem. Otoz poinformowalem, ze chce kupic opony, ktore beda pasowaly do moich felg Donington 17''. Sprzedawca polecil Fulda 205. Potem w serwisie Panowie je zainstalowali i z potwierdzeniem, ze wszystko jest cacy wypuscili na droge. Po 24h zapalil sie czujnik zlego cisnienia w oponach, nastepnego dnia w niedziele udalem sie do Norauto w celu sprawdzenia. Pracownik poinformowal mnie ze opony sa zbyt waskie do felg i sie pozegnalismy. Skontaktowalem sie wiec z dealerem i przedstawilem sytuacje. Na poczatku, w szczedrosci zakladu zaoferowano mi znizke na felgi zimowe Sima, pasujace do opon. Imponujace 6%. Po kilku nieprzyjemnych mailach doszlismy do porozumienia w sprawie innych felg ATT i dodatkowego kuponu rabatowego na uslugi w serwisie. Mialem czekac dwa tyg na felgi. Byla polowa grudnia.

Dzis wieczorem miala miejsce bardzo niekomfortowa sytuacja dla mnie. Wracajac z Krakowa przy ok 80/90km/h prawa przednia opona przy nierownosci (nie dziurze!) poprostu spadla z felgi. Na pokladzie oprocz mnie byla zona oraz moja 10 letnia corka, nie wygladalo to cukierkowo. Wymienilem na dojazdowke i jutro jade (znow niedziela) do Norauto, poprosze dodatkowo o ekspertyze. Bardzo prawdopodobne, ze w sprawie bede sie kontaktowal z prawnikiem, jednak chcialbym zapytac Was o rade. Co zrobilibyscie w mojej sytuacji? Dzieki.

pozdr,
Szczepan
Awatar użytkownika
ŁukaszScirocco2
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 233
Rejestracja: 30 gru 2009, 18:10
Model: Scirocco II
Numer GG: 33798756
Lokalizacja: Ściborowice

Re: Żle dopasowane zimowki, guma przy 80km/h

Post autor: ŁukaszScirocco2 »

Za du*ę tych "fachowców".
Zwrot kasy za to co Ci wcisnęli i za to co wydałeś gdzie indziej w tej sprawie i jakieś odszkodowanie. Sytuacja kiedy opona schodzi z felgi nie jest normalna. Co byłoby jeśli doszłoby do dzwonu - odpukać - z ofiarami ???
Dopytaj prawnika czy to w ogóle realne ale pewnie ciężko będzie.
Współczuję i powodzenia.
Krzyżak

Krzyżacki garaż:

Scirocco mk II SCALA - '91
Jetta mk II COUPE - '86
Scirocco mk II GT2 - '92
Passat B3 sedan - '91
Scirocco mk II GT2 - '91 - trup, na graty
Golf mk III CABRIO - '95 - po dzwonie, na graty
Mercedes 200D - '78 - SPRZEDAM
było:
Golf mk I - ' 76 - sprzedany
Scirocco mk II GT - '83 - rozebrane
Scirocco mk II GT - '83 - rozbite
Jetta mk II - '87- sprzedana
Golf mk III - '95 - sprzedany
Polo 86C COUPE - '89 - sprzedane
Kanar
Początkujący
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 01 lis 2009, 15:15

Re: Żle dopasowane zimowki, guma przy 80km/h

Post autor: Kanar »

tak to jest jak sie za przemsza auto serwisuje;)

a tak powaznie to troche duzo czasu minelo od zalozenia tych opon do incydentu, mogles odrazu zarzadac zwrotu opon i wymiany na odpowiedni rozmiar, w koncu to oni zawinili zla porada. jezeli masz maila w ktorym cie zapewniaja ze opony sa ok i pasuja to moze cos zdzialasz. idz do kierownika serwisu w magro i tyle, pytanie co chcesz uzyskac. IMHO opinia "eksperow" w norauto nic nie da, oni nie jednokrotnie robili gorsze bledy(mi nawet CB nie potrafili dostroic, o oponach juz nie mowiac itp, itd). Mozesz sie zwrocic do PZMot o rzeczoznawce i tylko tak uzyskasz opinie ktora jest cokolwiek warta.

BTW i tak jestes odwazny ze tak dlugo jezdziles na tych oponach... ja bym nie wsiadl do auta ze zle dopasowanymi oponami. masz szczescie ze to bylo przy 80 a nie przy 180...
Awatar użytkownika
ŁukaszScirocco2
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 233
Rejestracja: 30 gru 2009, 18:10
Model: Scirocco II
Numer GG: 33798756
Lokalizacja: Ściborowice

Re: Żle dopasowane zimowki, guma przy 80km/h

Post autor: ŁukaszScirocco2 »

Jeszcze trzeba tu zadać pytanie jakie opony są źle dobrane :?:
Fabryka powinna określić jakie są zalecane rozmiary opon i felg i tego raczej powinieneś się trzymać.
Z drugiej strony wielu z nas jeździ na takich "naciągach" że :shock: i nie słyszałem zbyt często żeby któremuś ściągnęło oponę .
Krzyżak

Krzyżacki garaż:

Scirocco mk II SCALA - '91
Jetta mk II COUPE - '86
Scirocco mk II GT2 - '92
Passat B3 sedan - '91
Scirocco mk II GT2 - '91 - trup, na graty
Golf mk III CABRIO - '95 - po dzwonie, na graty
Mercedes 200D - '78 - SPRZEDAM
było:
Golf mk I - ' 76 - sprzedany
Scirocco mk II GT - '83 - rozebrane
Scirocco mk II GT - '83 - rozbite
Jetta mk II - '87- sprzedana
Golf mk III - '95 - sprzedany
Polo 86C COUPE - '89 - sprzedane
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Re: Żle dopasowane zimowki, guma przy 80km/h

Post autor: leftfield »

wszystko zależy od tego czy chcesz zrobić mega raban w serwisie, kt czy w ogóle wokół tej sprawy.

z tego co piszesz pierwsza ścieżka już się właściwie wyczerpała, bo te rabaty to o kant dupy... niedługo ci zaproponują rabat na trumnę, jak się rozwalisz przez ich niewiedzę.

jeśli chcesz zacząć robić gnój na poziomie KT to wyślij oficjalną skargę na przedstawicielstwo. dostaniesz do wypełnienia specjalny formularz i wtedy rzeczywiście zacznie się interesować sprawą więcej osób, a to na pewno pomoże w szybszym i pewniejszym rozwiązaniu problemu (z autopsji).

nie wiem w jaki sposób ugryźć temat przez prawnika, bo udowodnienie im winy w sądzie cywilnym będzie raczej trudne.

przyznam, że zimą też jeżdżę na 205/55, natomiast bardzo wyraźnie przy zakupie (poza aso) zaznaczałem, że mam felgę 8J. mam sottozero II, używam bez jakichkolwiek problemów.
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: Żle dopasowane zimowki, guma przy 80km/h

Post autor: Kamil »

do mnie jakos nie dociera jak opona o szerokosci 205 mm moze byc zbyt waska na jakakolwiek felge, ktora ma mniej niz 9-10J szerokosci, no ale to nieistotne.
ja bym bardziej upatrywal przyczyny w wadliwym montazu opony albo w zlym cisnieniu dobranym przez specow z norauto (chociaz tez to malo przekonujace dla mnie), de facto moim zdaniem po prostu miales mega niefart albo opona byla faktycznie wadliwa lub zle zamontowana.
teraz tak... nie wiem czy z serwisem jestes w stanie cos wskorac tak naprawde, moze tylko sprobowac reklamowac montaz, bo za opony to oni raczej nie recza (jesli to byla wada opony, a nie jej zly dobor, w co jak wyzej pisalem, nie moge uwierzyc), tylko producent. i idac dalej, jakiekolwiek ekspertyzy i oponie moga byc ci przydatne tylko do chandryczenia sie z serwisem, w sadzie mozesz ich uzyc jako brudnopis co najwyzej, bo sad i tak ich nie wezmnie pod uwage jako dowod (zeby ekspertyza byla dowodem, musi byc sporzadzona przez bieglego na zlecenie sadu).
jesli jestes przekonany o winie sprzedawcy opon (moim zdaniem to watpliwe, ale to twoja decyzja), to ja na twoim miejscu pisalbym do... no wlasnie... albo do kulczyka, albo do firmy oponiarskiej, jesli serwis jest jakims ich przedstawicielem, z zaznaczeniem swoich zadan i z prosba o odniesienie sie do tego. z serwisem tez mozesz sprobowac pokorespondowac, ale to juz tylko i wylacznie na pismie, zeby miec podkladke na wszystko.
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
liroyek
Początkujący
Początkujący
Posty: 199
Rejestracja: 02 mar 2010, 11:50

Re: Żle dopasowane zimowki, guma przy 80km/h

Post autor: liroyek »

u mnie salon zamontowal na zime 225 nie wiedzialem ze mozna 205 na te felgi nacignac :)
pozatym tez bym szukal przyczyny, np w za niskim cisnieniu itp, sprawdz reszte opon jak masz, ja nie wiem dlaczego ale raz na miesiac musze dopompowac prawy przod bo traci troche cisnienie, reaszta trzyma idealnie :)

-- wtorek, 1 lut 2011, 00:41 --

jesli pompowali za niskie cisnienie to powinno byc w wszystkich, czasami wystarczy opona najechac na jak kraweznik i moze troche powietrza uciec.
saywow
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 08 sie 2010, 21:47

Re: Żle dopasowane zimowki, guma przy 80km/h

Post autor: saywow »

Witam,
Dziekuje wszystkim za pomoc i porady.
Narazie wyslalem maila do Magro o problemie i reakcja jest w miare zadawalajaca. Niestety w tym tyg jestem poza domem wiec nie mam jak doprowadzic sprawy do konca, dam znac w nastepnym tyg.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ