Skrzypienie pod czas skręcania kierownicy

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
DavidoRoz
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 30 sty 2011, 05:48

Skrzypienie pod czas skręcania kierownicy

Post autor: DavidoRoz »

Mam taki problem w moim scirocco że gdy skręcam kierownice to słyszę jakieś skrzypienie co najlepsze dochodzi ono z tylnej części samochodu. Trochę to jest drażniące. wiecie coś na ten temat może?
Awatar użytkownika
Snajper23
Początkujący
Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 21 lip 2009, 16:22
Model: Scirocco III

Re: Skrzypienie pod czas skręcania kierownicy

Post autor: Snajper23 »

Witaj

Przerabiałem takie skrzypienie, ale w moim przypadku poprostu były to tylnie hamulce bo najpierw skręcałem koła a potem zwalniałem hamulec ręczny wyjeżdźając z pod domu, działo się też tak na wciśnietym pedale hamulca ale mniej było słychać .
Jeśli i Ty tak robisz to masz sprawę rozwiązaną. Jeśli nie to może mieć to tylko związek z hamulacami czyli bliskoscią tylnich klocków w stosunku do tarczy co w okresie zimowym przy kurczeniu się materiałów może się nasilać lub zawieszeniem
i wszendobylskim brudem z naszych dróg. Podjedź na ręczną myjnie i wypłucz pod cisnieniem tylnie zawieszenie.

POZDRAWIAM
DavidoRoz
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 30 sty 2011, 05:48

Re: Skrzypienie pod czas skręcania kierownicy

Post autor: DavidoRoz »

Tak mnie to wkurzyło że w nowym samochodzie mi coś piszczy że nie zwróciłem uwagi czy to na hamulcu czy bez ^^Faktycznie pomaga już po pierwszym umyciu pod ciśnieniem. Myślę że 2-3 mycia taki i będzie dobrze.
Awatar użytkownika
Snajper23
Początkujący
Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 21 lip 2009, 16:22
Model: Scirocco III

Re: Skrzypienie pod czas skręcania kierownicy

Post autor: Snajper23 »

Witaj

Ciesze sie że mogłem pomóc, jak już domyjesz wszystko na cacy kup motocyklowy smar do łańcuchów, tak zwany suchy firmy MOTUL( jest drogi ale najleprzy i spełnia swoje własciwości) i popsikaj całe sprężyny i amortyzatory. Zabezpieczy to przed ponownym skrzypieniem i ze względu na swoje włąściwości przyklei się do powierzchni i starczy na długi czas i nie da się go rady łatwo usunać wodą a spokojnie benzyną ekstrakcyjną lub łagodnym rozpuszczalnikiem.

POZDRAWIAM
ODPOWIEDZ