Parujące lampy przednie

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
DavidoRoz
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 30 sty 2011, 05:48

Parujące lampy przednie

Post autor: DavidoRoz »

No i znów mały problem z moim scirocco ^^ Parują mi obie przednie lampy ( nie tak mocno tylko wewnętrzne rogi ale nawet jak jest ładna pogoda i sucho na ulicy lampy są zaparowane) Od razu pojechałem z tym do vw i powiedziałem im co jest grane Pan mi powiedział że te rogi zawsze parują... i abym podjechał jak będzie mokro i lampy będą mocno parowały i coś tam oczyszczą jak to nie pomoże to wymienią. Czy u was też tak parują lampy czy ten koleś z salonu coś kręci?Bo nie wiem jak z nim gadać jak pojadę tam następnym razem.
Awatar użytkownika
Chimera
Początkujący
Początkujący
Posty: 112
Rejestracja: 28 paź 2009, 09:54
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parujące lampy przednie

Post autor: Chimera »

Parują... chociaż z czasem coraz mniej, ostatnio jakoś nie zwróciło to mojej uwagi, więc chyba problem powoli znika.
Obrazek
2.0 TSI Viper green
http://scirocco-club.pl/
DavidoRoz
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 30 sty 2011, 05:48

Re: Parujące lampy przednie

Post autor: DavidoRoz »

NP: u mnie cały dzień ładna pogoda nie padał deszcz ulice suche wyjechałem z garażu przejechałem 1kilometr do sklepu, wychodzę a klosze w pół zaparowane... wydaje mi sie ze nie powinno tak być.
Tszmielu
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 12 gru 2010, 23:23
Model: Scirocco III
Numer GG: 1800489
Lokalizacja: Kraków

Re: Parujące lampy przednie

Post autor: Tszmielu »

To jest globalny problem. Mi parują podobnie jak Wam, koledze z MKIII też parują.
Kraków
Awatar użytkownika
ŁukaszScirocco2
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 233
Rejestracja: 30 gru 2009, 18:10
Model: Scirocco II
Numer GG: 33798756
Lokalizacja: Ściborowice

Re: Parujące lampy przednie

Post autor: ŁukaszScirocco2 »

Albo są gdzieś źle uszczelnione albo nie mają wystarczającej wentylacji. Każdy reflektor powinien mieć gdzieś malutką dziurkę od wewnątrz właśnie do przewietrzania.
Krzyżak

Krzyżacki garaż:

Scirocco mk II SCALA - '91
Jetta mk II COUPE - '86
Scirocco mk II GT2 - '92
Passat B3 sedan - '91
Scirocco mk II GT2 - '91 - trup, na graty
Golf mk III CABRIO - '95 - po dzwonie, na graty
Mercedes 200D - '78 - SPRZEDAM
było:
Golf mk I - ' 76 - sprzedany
Scirocco mk II GT - '83 - rozebrane
Scirocco mk II GT - '83 - rozbite
Jetta mk II - '87- sprzedana
Golf mk III - '95 - sprzedany
Polo 86C COUPE - '89 - sprzedane
Kakuś
Początkujący
Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 30 lip 2009, 23:18

Re: Parujące lampy przednie

Post autor: Kakuś »

parowanie (nieduże) jest normalne (wg. ASO). Mnie również od początku parują, ale od strony wewnętrznej, czyli świateł dziennych, od strony ksenonów nie. Zwracałem uwagę na to w serwisie parę razy, wydrukowali i pokazali informację producenta, że to norma.
lasek88
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 13 maja 2011, 19:01
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Lesznowola

Re: Parujące lampy przednie

Post autor: lasek88 »

Trochę sie wymądrze(wybaczcie :) ) i przyznam rację ASO (chociaż ich nie lubię:) )

Podstawowa różnica między ksenonami a zwykłymi lampami to to że w ksenonach są palniki, a nie jak wszyscy mówią żarówki. Światło pochodzi od łuku elektronowego jaki się wytwarza pomiędzy elektrodami w palniku(zjawisko podobne do spawania). A teraz do sedna: jest to zwykle większa temperatura niż w normalnych lampach, więc to żepojawiają się krople pary to norma zwłaszcza przy wilgotnym powietrzu i różnicy temp.
1.4 TSI 2010r
jarek_g60
Początkujący
Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 03 kwie 2011, 10:22
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wojcieszy

Re: Parujące lampy przednie

Post autor: jarek_g60 »

lasek88 pisze:Trochę sie wymądrze(wybaczcie :) ) i przyznam rację ASO (chociaż ich nie lubię:) )

Podstawowa różnica między ksenonami a zwykłymi lampami to to że w ksenonach są palniki, a nie jak wszyscy mówią żarówki. Światło pochodzi od łuku elektronowego jaki się wytwarza pomiędzy elektrodami w palniku(zjawisko podobne do spawania). A teraz do sedna: jest to zwykle większa temperatura niż w normalnych lampach, więc to żepojawiają się krople pary to norma zwłaszcza przy wilgotnym powietrzu i różnicy temp.
Chyba takich lamp nie dotykałeś, lampa xenon ( wyładowcza ) ma dużo mniejsza temperaturę, dotknij klosza lampy,
zwykła h7 bardziej sie nagrzewa i może dlatego szybciej odparowuje
Kakuś
Początkujący
Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 30 lip 2009, 23:18

Re: Parujące lampy przednie

Post autor: Kakuś »

jarek_g60 pisze:Chyba takich lamp nie dotykałeś, lampa xenon ( wyładowcza ) ma dużo mniejsza temperaturę, dotknij klosza lampy,
zwykła h7 bardziej sie nagrzewa i może dlatego szybciej odparowuje
a to ciekawe... u mnie xenon jest bardzo nagrzany, mało tego nawet blacha nadkola w okolicy lampy też się bardzo nagrzewa... (nie tylko w rocco)
lasek88
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 13 maja 2011, 19:01
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Lesznowola

Re: Parujące lampy przednie

Post autor: lasek88 »

Po pierwsze: Nie wiem jak u Ciebie, ale ja widzę w ksenonach więcej niż 1 przesłonę, tak jak to jest w zwykłych lampach i to może dlatego nie są takie gorące od zewnątrz. A kolega powyżej ma rację, elementy wokół też się nagrzewają.

Po drugie: Ja dalej twierdzę, że wolę dotknąć palącej się żarówki niż łuku elektronowego (to mniej więcej taka różnica jak pomiędzy żarówką w domowej lampce, a dotknięciem spawanego metalu...)
1.4 TSI 2010r
Awatar użytkownika
liroyek
Początkujący
Początkujący
Posty: 199
Rejestracja: 02 mar 2010, 11:50

Re: Parujące lampy przednie

Post autor: liroyek »

u siebie tez mam xenony i nie zauwazylem parowania, autko mam juz 2 lata ;)
Awatar użytkownika
ceedee
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 11 gru 2011, 12:02
Model: Scirocco III

Re: Parujące lampy przednie

Post autor: ceedee »

U mnie to samo - sucho, wg mnie dostało wilgoci a wywietrzniki w reflektorach nie zadziałały prawidłowo i teraz jest tam sauna, co do żarówek czy palnika to nie chodzi o temperaturę samego źródła światła, lampa i powietrze w niej, nagrzewa się od promieniowania podczerwonego, którego więcej emituje normalna żarówka
Scirocco Sport 2.0 TSI 155 Candy White GTS Edition
Maciekk
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 20 lip 2011, 23:55

Re: Parujące lampy przednie

Post autor: Maciekk »

Witam. Miałem z moim ścierwo podobnie. Parowały od salonu. Narobiłem takiego dymu, że mi wymienili. Te wymienione też mi 1 raz zaparowały, ale po tym incydencie- od ok 1,5r mam święty spokój. Nie wiem jak, ale mi już nie parują. WYmieniono w ramach gwarancji. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
ODPOWIEDZ