1.4TSI - Diesel ???

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
Kakuś
Początkujący
Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 30 lip 2009, 23:18

1.4TSI - Diesel ???

Post autor: Kakuś »

Witam. Mam pytanie do grona użytkowników 1.4 TSI. Czy u was też występuje takie zjawisko po odpaleniu samochodu (np. po nocnym postoju na dworze), że silnik wydaje odgłosy i pracuje jak diesel? U mnie ma to miejsce po każdym kilku kilkunastu godzinnym postoju. Swojego czasu nawet znajomy zapytał, czy to diesel... Mam właśnie przegląd przy 30K, a gwarancja kończy się koniec maja więc wolałbym nie przeoczyć żadnych usterek. I zaznaczam że nie chodzi mi tu o moment, w którym samochód po odpaleniu pracuje przez chwilę w zakresie około 1 100 obrotów, tylko w momencie kiedy obroty już się stabilizują na poziomie około 800...
Awatar użytkownika
górnik
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 371
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:21
Model: Scirocco III
Numer GG: 4326976
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1.4TSI - Diesel ???

Post autor: górnik »

u mnie nawet nie po postoju, a po jeździe np: jak stoję na światłach wydaje odgłosy jak diesel (mam 2.0 TSI)

po prostu "ten typ tak ma" ;)
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Re: 1.4TSI - Diesel ???

Post autor: leftfield »

eee górnik, nie przesadzaj :) mój po wymianie chodzi elegancko, chyba nawet liroyek się mnie o to pytał.

może po prostu w założeniu, jak w F1, jest wymiana silników? po 8 na żywot auta? :D
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Kakuś
Początkujący
Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 30 lip 2009, 23:18

Re: 1.4TSI - Diesel ???

Post autor: Kakuś »

hehehe Panowie wszystko fajnie i śmiesznie ale do czasu, a przede wszystkim do końca gwarancji... ; ) Leftfield a na starym silniku miałeś ten symptom? cholera nie mam zaufania do ludzi w serwisie...
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Re: 1.4TSI - Diesel ???

Post autor: leftfield »

no ja mam jeszcze 5 lat gwary po wymianie, więc się jebie co chce :) też nie mam zaufania, szczególnie, że cały czas mam problem z turbo, a VAS nic nie wykazuje.

miałem podobnie, ale raczej przy silnym mrozie to było. auto stoi pod chmurką w większości
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
plebs
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 28 gru 2010, 17:52

Re: 1.4TSI - Diesel ???

Post autor: plebs »

Mój stoi pod chmurką i chodzi normalnie, ale to raczej norma bo mam 850 kilometrów dopiero
Awatar użytkownika
liroyek
Początkujący
Początkujący
Posty: 199
Rejestracja: 02 mar 2010, 11:50

Re: 1.4TSI - Diesel ???

Post autor: liroyek »

jesli chodzi o takie bardzo glosne to przez dluzszy czas to raz to mialem, ale wtedy mialem malo oleju :P

a jesli chodzi ci o taki delikatny dzwiek diesla to poporstu te typy tak maja :) to kwestia chyba budowy silnika, moze wieksze cisnienie, bezposredni wtrysk itp :) najlpiej nagraj i wrzuc na forum jaki to jest dzwiek u ciebie bo kazdy slyszy i opisuje pozniej co innego :)
Kakuś
Początkujący
Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 30 lip 2009, 23:18

Re: 1.4TSI - Diesel ???

Post autor: Kakuś »

wczoraj poszedł do serwisu na przegląd i gość również stwierdził w serwisie, że "ten typ tak ma". ponoć wiele osób im to już zgłaszało, ale to norma...
ODPOWIEDZ