A jednak - pierwsza Usterka :)

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
BykuZPlastyku
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 16 wrz 2010, 22:44

A jednak - pierwsza Usterka :)

Post autor: BykuZPlastyku »

Witam

Drodzy koledzy i koleżanki ostatnio zauważyłem , że pompa (nie znam fachowej nazwy) od klimatyzacji huczy. Jest to wyraźnie zauważalny dźwięk szczególnie daje się we znaki przy wyłączonym audio. Huczenie nasila się przy zmianie biegu , jak dobrze pamiętam przy zdjęciu nogi z gazu. Hałas występuje tylko przy włączonej klimatyzacji. W sobotę, w dzień kiedy mógłbym leżeć w łóżku spędze w serwisie :( zobaczymy co fachowcy powiedzą :)

Czy ktos z Was spotkał się z podobna sytuacją? Moje autko ma ledwie 15000 km, a klimę używałem ostatnio w zeszłym roku w wakacje gdy odbrałem samochód z salonu.

Pozdrawiam
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: A jednak - pierwsza Usterka :)

Post autor: atosss007 »

A czy czasem nie jest tak że organ nie używany zanika ? Jak w golfie miałem nie używaną klimę to się okazało pewnego dnia że metalowa rurka jest pęknięta i gaz ucieka gdy postanowiłem ją napełnić :wink:
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
BykuZPlastyku
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 16 wrz 2010, 22:44

Re: A jednak - pierwsza Usterka :)

Post autor: BykuZPlastyku »

Przez okres zimy miałem okazję włączyć kilka razy klimę, więc można powiedzieć , że była używana, a poza tym to samochód jest garażowany więc działanie czynników atmosferycznych można wykluczyć.
Awatar użytkownika
liroyek
Początkujący
Początkujący
Posty: 199
Rejestracja: 02 mar 2010, 11:50

Re: A jednak - pierwsza Usterka :)

Post autor: liroyek »

u mnie chyba jest to samo, daj znac co na to serwis :)
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Re: A jednak - pierwsza Usterka :)

Post autor: leftfield »

u mnie nic takiego się nie dzieje. jedynie zimą, jak się rozgrzewał i włączam nawiew to tak, jakby jeden wiatraczek gdzieś tarł... ale juz odpuściłem, bo stwierdzili, że musieli by deskę wyjmować, żeby cokolwiek sprawdzić, więc lepiej żeby tego nie robili.
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
BykuZPlastyku
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 16 wrz 2010, 22:44

Re: A jednak - pierwsza Usterka :)

Post autor: BykuZPlastyku »

Powiem Wam , że jak myśle , że ingerowali by w deskę rozdzielczą by coś sprawdzić to aż mnie ciarki przechodzą. Wychodze z założenia , że ingerencja w sztywność elementów , które zostały złożone w fabryce nie jest dobra. Jak pomyśle , że naprawię klimatyzację , a będzie mi deska skrzypieć to ehhh... jednak do jutra postaram się zachować optymistyczną postawę :) . Nie ufam pracownikom serwisu ani nie wierze w ich staranność i umiejętności. Ostatnio przy dolewce pół litra oleju polali przy mnie komre silnika !!! Nie chcielibyscie tego widzieć.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pablo2,0
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 212
Rejestracja: 09 sty 2010, 17:02
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Re: A jednak - pierwsza Usterka :)

Post autor: pablo2,0 »

Widzieć? Ja jak to czytam to mi szczęka chodzi :evil:
Scirocco III 2,0 TSI DSG Dark Maroon
www.scirocco-club.pl
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Re: A jednak - pierwsza Usterka :)

Post autor: Ruszowy »

BykuZPlastyku pisze:Witam
zauważyłem , że pompa (nie znam fachowej nazwy) od klimatyzacji huczy.
Nazwa to sprężarka, Jeżeli jest zimno w po włączeniu klimy to ół biedy, boto znaczy że działa i jest szczelne. Bzdury typu wymiana czynnika to dla wyciągnięcia kasy co sezon.HUczeć może na łożysku sprężarki (najczęściej marki SANDEN którego jedna z fabryk jest na dolnym śląsku) albo sprzęgle elektromagnetycznym. Klima to są elementy które "nawalają" nawet w autach innych marek. Mniejszą wagę przykładają do jakości sprężarek klimy ;/
BykuZPlastyku
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 16 wrz 2010, 22:44

Re: A jednak - pierwsza Usterka :)

Post autor: BykuZPlastyku »

Jestem już po wizycie w serwisie. Usterka póki co nie występuje i mam nadzieje , że już się nie pojawi. Przyczyną dziwnych dźwięków było ponoć zbyt wysokie ciśnienie w elemencie o którym ciągle tu mówimy. W serwisie mówią na to kompresor klimatyzacji. Zobaczymy co będzie jutro. Dziękuje Wszystkim za zainteresowanie i pomoc
Awatar użytkownika
liroyek
Początkujący
Początkujący
Posty: 199
Rejestracja: 02 mar 2010, 11:50

Re: A jednak - pierwsza Usterka :)

Post autor: liroyek »

daj znac czy przeszlo :)
musze sprawdzic czy u mnie to przeszlo czy bedzie znowu wizyta w aso :evil:
BykuZPlastyku
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 16 wrz 2010, 22:44

Re: A jednak - pierwsza Usterka :)

Post autor: BykuZPlastyku »

Panowie pojeździłem troche i klimatyzacja już nie wydaje dziwnych dźwięków. Jest tylko dźwięk charakterystyczny dla układu klimatyzacji więc mnie to nie martwi. Zwróćcie jednak uwagę na pracę waszych klimatyzacji. Dziękuje za pomoc i zainteresowanie
ODPOWIEDZ