Dziwne odglosy

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
darek0811
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 20 cze 2011, 19:00

Dziwne odglosy

Post autor: darek0811 »

Witam
mam scirocco 2.0 TFSI z 2008 i wczoraj uslyszalem dziwne ocieranie dochodzace z pod maski(moge to porownac do zcentrowanego kola w rowerze).Przysluchalem sie uwazniej i bylo to regularne ocieranie mniej wiecej co sekunde ktore pojawialo sie tak od 1.400 obr/min do 2.500 obr/min (byc moze i przy wyzszych obrotach ociera tez ale jest to trodniej uslyszec bo motor juz zaglusza) ale tak ok 2.000 obr/min ocieranie nie pojawia sie czesciej tylko cykl sie wydluza mniej wiecej co sekunde dwie sekundy ocierania.Co jeszcze zaobserwowalem ocieranie slychac gdy motor jest cieply na zimnym nie ociera.Nie przeglodalem jeszcze forum poniewaz dopiero sie zalogowalem ale moze juz ktos mial taki problem lub wie co to moze byc.Dzieki wielkie i pozdrawiam Darek
Maciekk
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 20 lip 2011, 23:55

Re: Dziwne odglosy

Post autor: Maciekk »

Witam!
A już myślałem, że mam omamy!- Ja też słyszę wyraźnie takie odgłosy- mam "Ścierwo" to też 2.0L 210KM z 2010. 7tys km. Tylko to jest silnik TSI. TFSI jest chyba nazywane w Audi. Tzn u mnie pojawiają się hałasy głównie w trybie D (DSG...) przy zmianie biegów, w trbue S ich nie słyszę. U mnie- w zakresie ok 2-2,5tys obr..... i ja porównuję ten dźwięk do toczenia się metalowych kulek w pokrywie od stalowego śmietnika - tak to wg mnie brzmi. A teraz uwaga- byłem z tym w serwisie- Mistrz przejechał się ze mną i powiedział, że tak ma być! Czad! On nie widzi problemu ( a raczej nie słyszy). masakra. Powiedział na koniec, że w końcu mam gwarancję więc jeśli to wada, to na pewno wkótce coś się zepsuje i wymienimy- czyli problem zniknie. Ręce opadają. Ale jeździ się świetnie, nie? Ciekawostką dla mnie jest fakt, że tych dźwięków z całą pewnością nie było w aucie, które miałem do testów...Hmm.... Sytuacja patowa, jakby.. Pozdrawiam i łączę się w bólu! Jak coś wyniucham- dam znać na bank.
plebs
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 28 gru 2010, 17:52

Re: Dziwne odglosy

Post autor: plebs »

Ja problemów jeszcze nie mam ze swoim VW, ale mój ojciec męczył się ze sprzęgłem w swoim A4 i pomogli mu w głównym w Poznaniu. Szkoda czasu Panowie na olewaczy ;)
darek0811
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 20 cze 2011, 19:00

Re: Dziwne odglosy

Post autor: darek0811 »

Witam.
a wiec jakies trzy tygodnie temu zostawilem moje rocco w serwisie.przez 2 dlugie tygodnie, czterech "wykwalifikowanych" mechanikow w autoryzowanym serwisie vw szukalo przyczyny (poza motorem to rozkrecili chyba wszystko) , ale 14 dnia z samego rana zadzonili do mnie i stwierdzili ze juz znaja przyczyne to Kopresor od Klimatyzacji.Nie wiem jak to mozliwe bo ja mam dopiero 34 tys km ale cieszylem sie jak dziecko kiedy mi powiedzieli ze za 4 dni bede mial autko zrobiona.a wiec na obecna chwile ocieranie nie zniklo w 100% ale jest ledwo slyszalne.
Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ