Czy jesteście zadowoleni z Scirocco mk3?

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
Kanar
Początkujący
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 01 lis 2009, 15:15

Re: Czy jesteście zadowoleni z Scirocco mk3?

Post autor: Kanar »

ceedee pisze: 2 różne opony i huk jak z wentylatora przemysłowego. Kopia wzoru interlagos by rial - cisza. Notabene org felgi od VW to jakies gowno z turcji (potwierdzone w wyspecjalizowany serwis oponiarski, ktory zna sprawe m.in. z paska CC)
Interlagosow nie posiadam, tylko seryjne 17" uzywane na zime i nie mam problemu. Co do tego ze org felgi od VW to chlam bym sie klocil. Zdarzylo mi sie raz konkretnie grzmotnac felga w kraweznik ratujac sie od stluczki i myslalem ze po feldze, a okazalo sie ze ciezarek 15 g wystarczyl a felga prosta. Jak dla mnie to wytrzymale sa bardzo.
ceedee pisze:Wg mnie to gówniana hydraulika od sprzęgła. To moje chyba 8sme auto więc mam jakotakie doświadczenie.
Ja nie mowie ze nie masz doswiadczenia tylko ze u mnie problem z wysprzeglaniem nie wystepuje.
ceedee pisze:Nietylko ja mam ten problem i drogi nie mają tu nic do rzeczy. Scirocco jest poskładane byle jak i mocowania tapierki tez do dupy. I tu jestem obiektywny
Moze i tak jest ale ja nie mam takich problemow z trzeszczeniem.

ceedee pisze: I tu się zacznie ;) Jako, że mam porównanie z innymi autami więc wiem co mówię. Własnie jest zawieszenie sportowe. Notabene cały pakiet - jeszcze zanim się Shark pojawił. Zawieszenie jest twarde. Auta nie nosi na drodze tylko wygina się i przechyla w zakrętach i nie czuję się pewnie jak miało to miejsce np. BMW E46 po facelifcie (stockowa bez przeróbek), Boxsterze czy nawet w Mazdzie 323F (BJ)! Ba - ostatnio miałem okazję pojeździć leciwym nissanem primera P10 i ten pomimo dużo węższych opon, podobnej masy nie wygina się tak jak scirocco. Cienkie blachy dają znać o sobie. Może jak rozpórkę na kielichach się założy to sprawa się nieco poprawi. Geometria jest ok, opon nie wpieprza - być może jestem przyzwyczajony do nieco "lepszego" prowadzenia. To moja subiektywna opinia.
heh no boxstera nie porownuj bo kosztuje 3 razy tyle:) kwestia na pewno subiektywna. Blachy cienkie az tak nie sa, porownaj np Kia Ceed;) tam jak sie oprzesz o tylne nadkole to jednym palcem je wgnieciesz na 30 cm. Na prowadzenie na pewno nie narzekam, jak na ten segment.
ceedee pisze: To akurat najmniejszy problem, woda się ciurkiem nie leje a najbardziej denerwujące są te pieprzone piski, które co 3cie umycie auta się pojawiają.
U mnie serwis jakos to zakonserwowal i piszczenie pojawia sie srednio co 6 miesiecy, a co tyle auto idzie na przeglad wiec akurat na nowo konserwuja i nie piszczy.

Co do oprogramowania to sprawdze jutro.
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Re: Czy jesteście zadowoleni z Scirocco mk3?

Post autor: leftfield »

ciekawa dyskusja. kolega z wlkp, z poznania?

1. radio - karta 8gb chodzi od pierwszych miesięcy produkcji rcd510 - teraz szybciej, niż np. w 2009
2. trzaski - wiedzą o tym, szczególnie w drzwiach jest to problem, a z rączką szczególnie. wynik konstrukcji auta (szyba bez ramek)
3. sztywność - jeździłem jedynie vagiem i porównując do gti, golfa r czy scirocco r - różnic wielkich nie widać, mi auto nie pływa, a przebiegu ma 77k
4. uszczelki - czasem trzeszczą - wystarczy silikonem w sprayu potraktować i problemu nie ma, u mnie nic nie cieknie
5. panorama - trzeszczenia, etc, to niestety efekt kurzu i drobinek piasku. ta rdza to jest rzeczywiście ciekawe
6. klapa tylna - to jest ciekawostka. ona jest specjalnie luźna na transport (ponoć), dopiero w aso przed wydaniem auta należy ją ustabilizować, żeby nie terkotała. najgorzej, jak u mnie, gdy jej nie wyregulują, wtedy zaczyna się znacznie szybciej wszystko wyrabiać i lata cała

kupowałeś auto nowe z salonu czy używane?
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Awatar użytkownika
ceedee
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 11 gru 2011, 12:02
Model: Scirocco III

Re: Czy jesteście zadowoleni z Scirocco mk3?

Post autor: ceedee »

leftfield pisze:ciekawa dyskusja. kolega z wlkp, z poznania?

1. radio - karta 8gb chodzi od pierwszych miesięcy produkcji rcd510 - teraz szybciej, niż np. w 2009
2. trzaski - wiedzą o tym, szczególnie w drzwiach jest to problem, a z rączką szczególnie. wynik konstrukcji auta (szyba bez ramek)
3. sztywność - jeździłem jedynie vagiem i porównując do gti, golfa r czy scirocco r - różnic wielkich nie widać, mi auto nie pływa, a przebiegu ma 77k
4. uszczelki - czasem trzeszczą - wystarczy silikonem w sprayu potraktować i problemu nie ma, u mnie nic nie cieknie
5. panorama - trzeszczenia, etc, to niestety efekt kurzu i drobinek piasku. ta rdza to jest rzeczywiście ciekawe
6. klapa tylna - to jest ciekawostka. ona jest specjalnie luźna na transport (ponoć), dopiero w aso przed wydaniem auta należy ją ustabilizować, żeby nie terkotała. najgorzej, jak u mnie, gdy jej nie wyregulują, wtedy zaczyna się znacznie szybciej wszystko wyrabiać i lata cała

kupowałeś auto nowe z salonu czy używane?
Nie - Szczecin, ale auto zakupione w salonie VW w Poznaniu.

1. to ja już nie wiem o co chodzi, każda karta powyżej 4gb jaką wkładałem wywalała błąd, 4rki chodzą wszystkie - i gdzie tu logika?(jeżeli obsługuje SDHC to nie ma znaczenia jak duże)

2. wszystko już w tym temacie powiedziano wydaje mi się :)

3. to moje subiektywne odczucie, każdy może twierdzić inaczej, ja swoje zdanie wyraziłem :), auto nie pływa, nie lata mi po drodze w zakręcie za bardzo się przechyla (moim zdaniem) ale to już moja opinia ;) (pomijam sprawę docisku przy większych prędkościach - ale to nie ta klasa samochodu, żeby nim gonić blisko maksymalnej i czuć się pewnie)

4. patrz p. 2 ;P

5. trzasków na samym szyberze nie miałem ale na tapicerce w okolicach rolety, pomijam odpadające gumy (od środka) osłony bocznej ale korozja (objawiająca się po prostu puchnąca farbą a pod spodem proszkiem - materiał jak na relingi w kombi więc zły podkład i się zaczęło) to już dla mnie lekka przesada - swoją drogą sprawdźcie swoje ramy, będzie to widać po uchyleniu szyby na dachu na czarnej ramie (widoczne od zewnątrz).

-- czwartek, 15 gru 2011, 14:22 --

aktualizacja
Właśnie dzwonili z serwisu (sami co ciekawe), że samochód na ukończeniu i jutro raczej będzie można go odebrać. Miło - zaplusowali. Zobaczymy jaki będzie efekt robót. Do samego serwisu nic nie mam, bo znam system obiegu informacji i decyzji w korporacjach nie mniej jednak rzutuje to na całą markę. No nic - życzcie mi szczęścia, żeby jutro sprawa się zakończyła.

-- sobota, 17 gru 2011, 00:23 --

Samochód odebrałem - kwestia hałasów tapicerki załatwiona, ale z dachem widzę, że chyba założę osobny wątek. Nie chcę szkalować nikogo (ani osób ani firmy) - wolę najpierw porozmawiać z serwisem szczerze zanim zacznę stawiać zarzuty i występować na drogę prawną. Podpowiem jedynie, że jeżeli serwis się wyprze, powołuję rzeczoznawcę i zaczynam batalię. Na pewno umieszczę na forum zdjęcia "nowej(?) ramy dachu" po wymianie. Zapraszam w niedzielę wieczorem.
Scirocco Sport 2.0 TSI 155 Candy White GTS Edition
Awatar użytkownika
liroyek
Początkujący
Początkujący
Posty: 199
Rejestracja: 02 mar 2010, 11:50

Re: Czy jesteście zadowoleni z Scirocco mk3?

Post autor: liroyek »

ja tam jestem zadowolony
jak narazie mialem glownie problem z odbojnikiem w tylnej klapie, najpier regulowali, pozniej wymienili, a teraz chyba padl lub zamarzl bo zona przy -8 miala problem z owarciem klapy ;)
pozatym wymienili sprzeglo na moj koszt ale to raczej wina tego ze auto bylo demo ;)
w drzwiach rzeczywiscie raczke slychac ale tylko jak sie ja "maca" - podczas jazdy jak narazie cisza
autka ma w tej chwili cos ok 55 tys - ostatnio glownie zona jezdzi.
co do karty SD to u mnie jest 16 gb (mikro sd + przejsciowka na SD) i dziala bez problemowo
auto jest z sierpnia 2009, bialy podswietlanie komputera, czyli chyba model 2010 radio rcd 510
co do felg to raczej dziwne, bo jak maja niby one szymiec, predzej opony, moze kwestia cisnieneia itp :)
u siebie mam jakies 17 ktore byly w pakiecie sport, oponki 235
i uwazam ze auto trzyma super na zakretach, oczywiscie jak sucho i latem ;)
na zime mam 225 i czasami pozamiata tylem ;) ale takie urok tego autka :D
Awatar użytkownika
górnik
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 371
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:21
Model: Scirocco III
Numer GG: 4326976
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy jesteście zadowoleni z Scirocco mk3?

Post autor: górnik »

czy kolega ceedee napisze coś więcej, bo obiecał, że się odezwie i cisza ;)
Karoll
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 23 sty 2010, 18:22
Model: Scirocco III
Numer GG: 4815528

Re: Czy jesteście zadowoleni z Scirocco mk3?

Post autor: Karoll »

Ogólnie słabo się czyta takie marudzenie... - ja mam sciro od 2009 60 tyś zrobiłem i lata jak mlode... odbojniki klapy trzeba odkrecić i nie skrzypi...rączka może troche jak się zdusi ale nie podczas jazdy, a jak porsche, primiera lepsze to dlaczego vw... rdza...watpie...chyba że źle wyklepane...:)...sprzedałem ponad 40 nowych sciro i takich problemów nie spotkałem...
Awatar użytkownika
ceedee
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 11 gru 2011, 12:02
Model: Scirocco III

Re: Czy jesteście zadowoleni z Scirocco mk3?

Post autor: ceedee »

górnik pisze:czy kolega ceedee napisze coś więcej, bo obiecał, że się odezwie i cisza ;)
Witajcie

Przepraszam za obiecany brak odzewu ale totalnie nie mialem czasu na klepanie na forum a wiec jeden post za to tresciwy.

1. Sprawa dachu poniekad zakonczona ale niesmakiem poniewaz nowy element wyglada ... jak stary ze zlomu (taki przyszedl) - potwarz dla VW i tyle. Rama wyglada jak pomalowana pedzlem a wczesniej obszorowana szczotka druciana (foto ponizej). Ogniska korozji brak - chociaz tyle dobrego.

2. Lista usterek po tej zmianie powieksza sie w sumie z dnia na dzien (tutaj to juz wina serwisu) - dzisiaj odkrylem przypadkiem ze kanapa z tylu jest polozona luzno i niewtrzasnieta.

3. Plastikowej kakafonii koncert codziennie coraz lepszy. Drzwi kierowcy juz permanentnie, pasazera w sumie tez. Pod kierownica slysze uderzanie wiazki kablowej o kierownice, pod deska na wysokosci centralnego tunelu dzwiek podobny. Po interwencji serwisu boczek prawy przestal grac, za to tydzien temu zaczak grac lewy :)

4. Przy wiekszym obciazeniu (ruszanie w skrecie albo pod gorke lub kraweznik albo skrzynia albo sprzeglo - dzwiek jak ruszania zastalego mechanizmu - skrzypniecie jak wagonu pkp przy ruszaniu. Serwis robi kwadratowe oczy i nie wie o co biega.

5. Zestaw glosnomowiacy Plus - nowa centralka w drodze (na gwarancji) ale to juz nie wina samego modelu ale ogolnie sprzetu montowanego i sprzedawanego przez VW.

-- niedziela, 4 mar 2012, 01:07 --
Karoll pisze:Ogólnie słabo się czyta takie marudzenie... - ja mam sciro od 2009 60 tyś zrobiłem i lata jak mlode... odbojniki klapy trzeba odkrecić i nie skrzypi...rączka może troche jak się zdusi ale nie podczas jazdy, a jak porsche, primiera lepsze to dlaczego vw... rdza...watpie...chyba że źle wyklepane...:)...sprzedałem ponad 40 nowych sciro i takich problemów nie spotkałem...
Odbojniki klapy - nalany lubrykant i na jakis czas spokoj (dopoki myjnia nie wyplucze wszystkiego), raczka - juz przestalem zwracac uwage, dlaczego vw - bo chcialem tym razem nie wielolatka a cos nowego a to czym mnie raczy sam samochod i serwis jakos zniecheca mnie do zakupu VW (jakiegokolwiek). Nie zrozumcie mnie zle - auto jest spoko, lecz ma takie mankamenty, ktore poprostu wkurzaja w aucie w tej klasie. Rynek hot hatchy jest dosc bogaty a jazda na fali legendy modelu sprzed wielu lat nie tlumaczy sredniej jakosci wykonania i zlozenia, konkurenci tylko zacieraja rece. RCZ, Civic, A3/A1, Megane RS, Mini - konkurencja jest w tej klasie ;)

To z czego jestem najbardziej jestem zadowolony w scirocco to silnik - dziwnie sie zachowuje ale jest skuteczny, calkiem mocny i oszczedny a co najwazniejsze bezawaryjny (jak dotad).

-- poniedziałek, 12 mar 2012, 21:43 --

No i mała aktualizacja czyli co znowu się spieprzyło. Tym razem brak sygnalizacji pasów bezpieczeństwa. Zarówno pasażera jak kierowcy. Brak reakcji też na czujnik siedzenia pasażera. Po prostu pięknie :(
Załączniki
IMG_0407.JPG
Stara rama z miejscem korozji
(215.84 KiB) Nie pobierany
IMG_0396.JPG
"Nowy" dach
(252.85 KiB) Nie pobierany
IMG_0388.JPG
"Nowy" dach
(245.97 KiB) Nie pobierany
Scirocco Sport 2.0 TSI 155 Candy White GTS Edition
ODPOWIEDZ