Konfiguracja Scirocco - wasze spostrzeżenia

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
Quarien
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 22 mar 2012, 20:58

Konfiguracja Scirocco - wasze spostrzeżenia

Post autor: Quarien »

Witam wszystkich :)

Po rozważeniu wszelakich za, przeciw i sięwstrzymał postanowiłem stać się jednym z właścicieli nowego Scirocco MK3. Ile z tego wyjdzie - cholera jedna wie :).
W każdym razie - pierwsza przeszkoda, wyłożyłem się na konfiguratorze :P. Mianowicie - co brać a co nie? Nie przeczę, im mniej pieniędzy wydam, tym więcej zostanie na benzynę (i jedzenie na zimę :)).

Ogólnie myślałem o konfiguracji 2.0 TSI Manual Shark + MFA Premium + RCD 510 Dynaudio Excite + Pakiet dla palących + XDS. Swoją drogą, dużo dają "za darmo" w tym Sharku. Ale mniejsza o to - koncert pytań:

1. 2.0 czy 1.4 (160KM)
Ogólnie jestem nauczony do bycia spokojnym kierowcą, więc nie sądzę bym często szalał (a tym samym nie postawię sobie za punkt honoru domknięcie licznika :)). Jednak z drugiej strony, słyszałem opinię, że 2.0 ma... hem... lepszą kulturę jazdy? Ogólnie - lepiej się toczy, niezależnie od prędkości :). Plus, za 1.4 oczywiście przemawia cena - dodatkowe 13k do zaoszczędzenia.

2. Shark
Czy różni się toto czymś oprócz pakietu dodatków? Wydaje mi się, że wychodzi korzystniej, żeby takowy posiadać. Aczkolwiek chętnie posłucham waszych opinii :)

3. RCD 510 Dynaudio
Niby "tytlko" 1,8k... ale jednak trochę szkoda, jeśli to całe Dynaudio Excite to tylko fajna nazwa. Faktycznie jest różnica?

4. XDS
W porównaniu do innych dodatków, kosztuje toto grosze, więc tragedii nie ma :). Ale co do użyteczności - słyszałem zarówno opinie od wyjątkowo pochwalnych aż do krytycznych, że XDS potrafi zepsuć frajdę z jazdy. Jak jest waszym zdaniem?
Awatar użytkownika
enigma
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 700
Rejestracja: 01 gru 2007, 00:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 8518081
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konfiguracja Scirocco - wasze spostrzeżenia

Post autor: enigma »

Poczytaj sobie troche forum i chyba problem z wyborem silnika sam się rozwiąże;).Pozdrawiam
Quarien
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 22 mar 2012, 20:58

Re: Konfiguracja Scirocco - wasze spostrzeżenia

Post autor: Quarien »

Hm, poczytałem, pomyślałem i...

1. Cholera jedna wie. Poszukam może jakiś jazd próbnych zarówno 1.4 jak i 2.0 na terenie Warszawy (macie jakieś info, gdzie takowe są?)
W każdym razie myślę, że jednak będę się skłaniać do 2.0, bo różnica w cenie raczej będzie średnio odczuwalna w ratach. :P

2. Shark jest fajnym pomysłem, to raz - dwa, większość z tego i tak bym wybrał, więc oszczędzam i tak.

3. Jedni lubią, inni nie. Znów muszę się osobiście pofatygować, by posłuchać. Nadal chętnie posłucham o waszych wrażeniach.

4. Znowu - cholera jedna wie :)
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Re: Konfiguracja Scirocco - wasze spostrzeżenia

Post autor: leftfield »

2.0, shark, 510 bez dyn jeśli nie jesteś audiofilem i bez xdsa - możesz go włączyć samodzielnie, po odebraniu samochodu, bo to jest elektroniczna szpera... czyli żadna właściwie :]
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Tszmielu
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 12 gru 2010, 23:23
Model: Scirocco III
Numer GG: 1800489
Lokalizacja: Kraków

Re: Konfiguracja Scirocco - wasze spostrzeżenia

Post autor: Tszmielu »

Podyskutuję trochę z Tobą.

Żeby zaoszczędzić, kupiłem samochód z salonu na przełomie roku 2010/2011. Dzięki temu udało mi się wynegocjować cenę bardzo dobrą. Obdzwoniłem kilkadziesiąt salonów VW w Polsce, pojeździłem po niektórych, w końcu wybrałem wersję 1,4 (160KM), Shark (kolor czarna perła).

Gdyby nie Shark, pewnie nie zdecydowałbym się na ten samochód, bo wygląda BARDZO UBOGO, kierownica jest świetna (ładna i funkcjonalna), światła z daleka pokazują, że to właśnie Scirocco jedzie, Alufelgi i sportowe wykończenie środka robi swoje.

Mam radio RCD510, bez żadnych udogodnień w stylu Dynaudio Excite czy inna marka. Żałuję, że nie kazałem sobie od razu zamontować pakietu Bluetooth, dzięki czemu mógłbym korzystać z telefonu i nawigować nim za pomocą kierownicy. Przejdę do głośników. Wcześniej jeździłem samochodem, który głośniki miał wręcz żenujące, po przerzuceniu się do samochodu z systemem RCD510 od razu odczułem różnicę, fajnie rozchodzi się głos, ale po prawie 1,5 roku używania głośniki zaczynają trochę trzeszczeć (czasami lubię głośno posłuchać muzyki). Zauważyłem, że przy głośniej muzyce i piosence z regularnymi basami do rytmu basów skacze mi...lusterko boczne od strony kierowcy :)

Silnik:
Nie narzekam. Póki co (ODPUKAĆ!!!) bez awaryjnie. Samochód nieźle się zbiera, nie mam problemu z szybkim przyspieszeniem i wyprzedzeniem jakiegoś samochodu. Wiadomo, że z mocniejszym silnikiem zrobisz więcej, ale skoro piszesz, że nie jesteś amatorem szybkiej jazdy, to uważam, że 1,4 (160KM) spokojnie CI wystarczy.

Generalne odczucia po 1,5 roku:
Wszystko jest SUPER! Gdybym w momencie zakupu wiedział co wiem teraz o samochodzie, kupiłbym go. W pakiecie SHARK, są koła 18 cali. Wygląda to bardzo fajnie, ale przy uderzeniu w dziurę opona ma małe szanse na regenerację (niski profil). Ja w swojej historii przebiłem jedną oponę zimową (dziura w drodze) i jedną letnią (najechałem jakoś dziwnie na krawężnik), wydatek boli (około 1000 zł za oponę), ale mając tak duże koła trzeba być na to przygotowanym. Zrobiłem nim już 35.000 km, w środku tapicerka nie wygląda na zużytą, siedzenia nie "wyświechtały się".
Kraków
Quarien
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 22 mar 2012, 20:58

Re: Konfiguracja Scirocco - wasze spostrzeżenia

Post autor: Quarien »

@Tszmielu
Oooo... dzięki za wyczerpującą odpowiedź!

Reasumując rady:
Wezmę Sharka - bo nawet jak próbowałem "rozbić" pakiet, to tak czy inaczej wychodziło drożej.
Dam sobie siana z Dynaudio - podobnie jak Tszmielu moje aktualne głośniki wołają o pomstę do nieba, więc pewnie i tak będę zachwycony jak dziecko. W dodatku i tak nie słucham głośno muzyki, bo po krótkim czasie zaczyna mnie irytować - więc nie będę tęsknić za MOCĄ :)
Co do silnika - pewnie skończy się na 1.4 - 13 tysięcy piechotą nie chodzi, aczkolwiek - wezmę tę jazdę próbną i zobaczę już definitywnie.

No i pewnie tak jak wyżej - wybiorę się może jakoś pod koniec roku albo co do salonu VW - z doświadczenia wiem, że zawsze w tym okresie jest panika jeżeli chodzi o promocje :)

PS: Czy ktoś coś słyszał o nadchodzącym liftingu/nowej wersji Sciro? Bo już widzę nową tendencję w modelach VAG: Passat, nowy CC, nowa płyta podwoziowa (A3 już "ma być", więc pewnie też i Golf i Scirocco).
Kanar
Początkujący
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 01 lis 2009, 15:15

Re: Konfiguracja Scirocco - wasze spostrzeżenia

Post autor: Kanar »

Jezeli kupujesz to auto na dluzej to:
1. wez koniecznie dynaudio, mam zwykle rcd510 i glosniki w tym pakiecie sa bardzo slabe, tragedia. Btw jak nie wezmiesz to przez caly okres uzytkowania bedziesz zalowal.

2. Silnik 1.4 TSI jest rowniez krotkowzrocznym rozwiazaniem i dla mnie najgorszym mozliwym wyborem, chyba ze bierzesz leasing z VW i 5 letnia gwarancje. Jak zacznie sie sypac, a zdarza sie to czesto to jest kaplica. 2.0 tsi jest jednostka bardziej sprawdzona, niezawodna i auto z nia jest nieporownywalnie szybsze. Roznica spalania jest nie duza, a przyjemnosc z jazdy znacznie wieksza, rowniez prostymi zabiegami mozna z niej zrobic 300 KM.

3.Jezdze na felgach 18" w lato i jest jak najbardziej ok, wystarczy patrzec po czym sie jezdzi, a jezeli chodzi o komfort to IMHO jest lepiej niz na 17" bo przez mniejsze dziury poprostu przejezdzasz, i kolo do nich nie wpada.

4. XDS - pseudoelektroniczna szpera to wyrzucona kasa, lepiej zainwestowac w nieseryjna ale mechaniczna jak juz koniecznie potrzebujesz.

Tyle ode mnie.
Pzdr
Awatar użytkownika
ceedee
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 11 gru 2011, 12:02
Model: Scirocco III

Re: Konfiguracja Scirocco - wasze spostrzeżenia

Post autor: ceedee »

1. 2.0 - spalanie (realnie) na poziomie 7.0 w trasie (drogi krajowe) (jadac dynamicznie) lub 6.2 jadac spokojnie, dynamika jazdy jest bardzo przyzwoita - na 6stce spokojnie wyprzedzasz bez redukcji, w przypadku 2.0 masz jeszcze chromowany wydech, w reszcie jest to opcja i nie zawsze dostepna.

2. Shark to dobry wybor, sporo dodatkow

3. Dynaudio - daj sobie na luz, co tego, ze glosniki (i jednostke) bedziesz mial super skoro tapicerka zagłuszy po jakims czasie caly "dobry efekt" dynaudio, po okresie gwarancji rozbierz tapicerke, zamien glosniki na firme dowolna, wymien i popraw wygluszenie i bedziesz zadowolony, sama jednostka rcd510 - jest niezla

4. XDS - (zgodnie z przedmowcami) opcja bez sensu jak jezdzisz na codzien i nie nastawiasz sie na jakies akrobacje, odpuscic

-- niedziela, 25 mar 2012, 21:24 --

Co do opon i kol. Na zime i lato zakladam 18'' (na zime 225 na lato 235) - komfortu w scirocco raczej nie oczekuj, a felgi jak nie szorujesz rantami po kraweznikach to nic sie im nie stanie na drodze, dziurach (chyba ze wyrwy ale to zawieszenie raczej dostanie w dupe). 18'' to max dla niego, zeby normalnie jezdzic, 19stki opcjonalne to nie na nasze drogi w miastach.
Scirocco Sport 2.0 TSI 155 Candy White GTS Edition
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Re: Konfiguracja Scirocco - wasze spostrzeżenia

Post autor: leftfield »

lift będzie wybitnie delikatny, będzie raczej obejmował elektronikę i lampy, jak w cc. z tego co gdzieś tam się słyszało to jesień
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Kakuś
Początkujący
Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 30 lip 2009, 23:18

Re: Konfiguracja Scirocco - wasze spostrzeżenia

Post autor: Kakuś »

1) XDS włączysz sobie sam, albo kogoś poprosisz tak jak pisał Leftfield, więc nie kupuj za cholerę:)

2) Mam RCD 510 bez Dynaudio - słucham muzyki od Metallici, Prodigy, po jakieś "basowe" kawałki i nie narzekam. Jest naprawdę okey.

3) Shark oczywiście!!!

4) Silnik... hmm powiem tak - bawi mnie pisanie że palą bardzo podobnie i jest niewielka różnica... Wracałem swoje czasu (mam 1.4TSI 160km) z Zakopanego na Śląsk, wyszło około 190km - jak dobrze pamiętam spalanie miałem 5,6 l/100km przy czym jazda była dynamiczna, płynna w godzinach nocnych, cały czas około 90 - 100km/h kilka wyprzedzeń z maksymalną redukcją biegów itd... jadąc do Krakowa A4 rekord miałem chyba 12 ale praktycznie cała autostrada na pełnym gazie... regularnie autostradą (jeżdżę tylko jak się śpieszę) mam spalanie w granicach 8,6 - 9 z małym hakiem, przy czym prędkość jest wtedy w granicach 160 - 180 km/h. Bocznymi trasami wyprzedzając inne auta ale nie robiąc patologii z reguły 6,2 - 7,2 km/h. Jak dla mnie pisanie w stylu "niewielka różnica w spalaniu" jest bzdurą bo nawet te dwa litry na 100 km to jest na dzień dzisiejszy już 12 zł. Inna kwestia to wytrzymałość silnika... Tutaj bym się jednak skłaniał ku 2.0, bo z 1.4 bywają różne historie czasem naprawdę nieciekawe [znajdziesz na tym i sąsiednim (stricte mk3) forum]. Oczywiście kultura pracy, parametry przemawiają za 2.0 jednak jeśli kwestie finansowe również są istotne to jest na odwrót (przy przedłużonej gwarancji, bo inaczej awarię jeśli wystąpią mogą zrujnować - ale nie muszą wystąpić jak pokazuje przykład kolegi Tszmiela)...

aaa dodam jeszcze z autopsji, że szerokość opon ma spore znaczenie w kwestii spalania... lato mam 235 zima 205 i te 30 mm to jest około 1 - 1,5 litra różnicy :) (zastrzegam, że w moim przypadku).
Awatar użytkownika
górnik
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 371
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:21
Model: Scirocco III
Numer GG: 4326976
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konfiguracja Scirocco - wasze spostrzeżenia

Post autor: górnik »

ceedee, mam 19", mieszkam w Warszawie, a więc w dużym mieście, gdzie dziur sporo uświadczysz i nie narzekam ;)
a sciro mam dodatkowo obniżone i utwardzone... kwestia przyzwyczajenia ;)

a duże koło robi robotę :twisted:
Awatar użytkownika
ceedee
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 11 gru 2011, 12:02
Model: Scirocco III

Re: Konfiguracja Scirocco - wasze spostrzeżenia

Post autor: ceedee »

Dziury dziurami a nawierzchnia nawierzchnią :) 19stki sa tez spoko, kwestia co kto lubi - bo cackanie sie przy kazdym krawezniku to w moim przypadku nieco mordega :)

offtopic - sprzedaje swoje Scirocco, jakby ktoś szukał to na priv
Scirocco Sport 2.0 TSI 155 Candy White GTS Edition
Awatar użytkownika
Darkus77
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 20 mar 2010, 07:48
Model: Scirocco III
Numer GG: 6994866
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Konfiguracja Scirocco - wasze spostrzeżenia

Post autor: Darkus77 »

Nikt nie wspomniał o DCC i DSG... zastanów sie nad tymi opcjami :wink:
ODPOWIEDZ