Wadliwe silnik z 2009r

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
bernis21
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2012, 10:18

Wadliwe silnik z 2009r

Post autor: bernis21 »

Witam,

jestem na forum od dzisiaj, więc jeśli zrobiłem coś nie tak, to nie krzyczcie.

Chce kupić Scirocco, znalazłem samochód który wg mnie jest niezły, ale właściciel mi powiedział przez tel, że w aucie którym jestem zainteresowany był w ubiegłym roku wymieniany silnik, że VW zrobił to na swój koszt bo podobno w 2009 roku wyszła jakaś seria aut z wadliwym silnikiem i teraz jest pytanie, czy ktoś coś może o tym słyszał i wie na ten temat?
Dla mnie ( jako laika ) wymiana silnia to duża rzecz i sam nie wiem czy dalej brnąć w ten temat czy nie, co więcej, powiedział że nie ma gwarancji na ten nowy silnik dlatego że ( tak twierdzi właściciel ) VW nie daje gwarancji na "wyserwisowane" rzeczy, części etc.

Powiedział że poszły tłoki w silniku, jest to 1,6 160km.
Co myślicie, nie bać się takiej wymiany? Uniakać jak ognia? Co robić?
Z jednej strony jest to zachęcające bo auto jest z 2009 r, w 2011 wymieniony silni który ma w tej chwili 10tys przebiegu, to jest nówka :).

Jakieś rady?

Byłbym wdzięczny za podpowiedzi.

Pozdrawiam,
Tszmielu
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 12 gru 2010, 23:23
Model: Scirocco III
Numer GG: 1800489
Lokalizacja: Kraków

Re: Wadliwe silnik z 2009r

Post autor: Tszmielu »

To jest jedna z głównych obaw chyba większości użytkowników na tym forum, którzy mają silnik TSI (1.4, 160KM). Opinie są podzielone. Było kilka tematów na tym forum, gdzie ludzie opisywali ich problemy z silnikiem i ciągłymi wycieczkami do ASO czy innych magików.

Ja też mam samochód z tym silnikiem, ale mój samochód został wyprodukowany w drugiej połowie 2010 roku. Samochód mam od grudnia 2010, na liczniku 33.000 km i póki co (ODPUKAĆ!!!) nic się nie dzieje.
Kraków
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Re: Wadliwe silnik z 2009r

Post autor: AgaZaKa »

Czego nie zrobiles? Nie zadales sobie trudu przeczytania forum. Zjedz kawalek dalej i znajdziesz dwa watki, ktore dadza Ci wystarczajaco duzo informacji na interesujacy Cie temat:

http://www.scirocco.pl/phpBB3/viewtopic ... 24&t=65064

http://www.scirocco.pl/phpBB3/viewtopic ... 24&t=64150
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Re: Wadliwe silnik z 2009r

Post autor: leftfield »

Aga podpowiedziała wszystko co jest istotne w temacie :)

Gwoli uzupełnienia tematów powyżej: o ile wymiana została dokonana prawidłowo, jest zainstalowany aktualny soft (ostatni update ok. 1,5-2 mce temu) nie powinno być problemów. wszystkie rzeczy zostały przez vw poprawione

zwróć też uwagę czy były wymieniane:
1. cewki/wtryski/świece
2. sprzęgło
3. turbo

ale najważniejsze pytanie, na które musisz sobie odpowiedzieć przed zakupem to: co chcesz robić z tym autem: jeździć na zakupy czy rozbudowywać - to drugie w 1.4 jest baaaardzo ograniczone w porównaniu do 2.0 benzyny.
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
ODPOWIEDZ