kupuje scirocco

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
Aras
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 08 sie 2012, 22:17

kupuje scirocco

Post autor: Aras »

Witam wszystkich, siedzę od 3 godz. i czytam wasze forum ale niestety nie znalazłem informacji od kiedy, od jakiego miesiąca roku a może od którego nr VIN można kupić scirocco 1.4 tsi wolne od wad przede wszystkim tych związanych z silnikiem. Wiem że były jakies zmiany ale nie wiem od kiedy a chcę właśnie kupić używane scirocco 1.4. Ponadto czy silnik 122KM też miał takie problemy? Dziś miałem okazję przejechać się 2.0 TSI 210KM DSG i to było mega przeżycie, śpiew silnika i wydechu w trybie sport jest genialny jednak zużycie paliwa już mnie przeraża bo auto bede użytkował na codzień.
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2439
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: kupuje scirocco

Post autor: kostrzyk »

poszukaj na forum scirocco mk3, tutaj ludzie z mk3 zaglądają pogadać tam chyba maja większą bazę informacji o mk3.
Obrazek
Tszmielu
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 12 gru 2010, 23:23
Model: Scirocco III
Numer GG: 1800489
Lokalizacja: Kraków

Re: kupuje scirocco

Post autor: Tszmielu »

Odpowiadam na Twoje pytania.

1. Był problem z silnikami, ale w wersji 1.4, 160 koni, o Twoim silniku nikt się nie wypowiadał.
2. Był problem po przekroczeniu 30.000 w silnikach z 2008 i 2009 roku. W 2010 roku technologia została poprawiona, ale...ludzie, którzy kupili samochód w 2010 roku dopiero teraz (albo przynajmniej część z nich) wchodzi w fazę przebiegu między 30.000 a 40.000 km, więc nie ma jeszcze informacji z pierwszej ręki.
Kraków
Aras
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 08 sie 2012, 22:17

Re: kupuje scirocco

Post autor: Aras »

silnik 1.4 160KM też mnie interesuje, dziś nawet takim jechałem i jest niezły, pytałem już w trzech poznańskich serwisach i nigdzie nie chcą powiedzieć od kiedy są produkowane te poprawione silniki a nawet udają że problemy były tylko z bardzo pojedyńczymi egzemplarzami
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Re: kupuje scirocco

Post autor: leftfield »

bo rzeczywiście problemy nie były ze wszystkimi silnikami, tylko tymi z programami podkręconymi - czyli głównie w scirocco. 1.4 jest montowany w golfie, octavii, touranie, leonie... etc

nigdy nie masz pewności kiedy ci pękną tłoki - mogą po 30k, jak ktoś napisał, a mogą po 50k, jak u mnie. w aso nie powiedzą tobie od kiedy są montowane silniki bez wad, bo nikt takiej informacji nie ujawnia, a na pewno nie szeregowym pracownikom salonów. kupując dodatkowo używane auto nigdy nie wiesz jak było ono eksploatowane, więc cholera wie jak turbo będzie funkcjonowało po kolejnych 10k.

decyzja jaki silnik wziąć zależeć powinna wg mnie od tego co chcesz z tym autem robić. jeśli modzić, jak koledzy ze stolicy mazowsza, to 1.4 takich możliwości nie daje, bo nie oszukujmy się - program fajna rzecz, ale więcej za wiele nie zrobisz. branie 122ps do tego auta to nieporozumienie, więc proponuję w ogóle tego nie rozważać.
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Awatar użytkownika
ceedee
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 11 gru 2011, 12:02
Model: Scirocco III

Re: kupuje scirocco

Post autor: ceedee »

Niestety 1.4 jest owiany złą sprawą głównie z uwagi na wadliwe napinacze łańcucha (w dowolnej wersji) + te problemy, które miał leftfield, wg mnie jak masz obawy to szukaj auta z gwarancją producenta jeszcze (lub z przedłużoną gwarancją) - niestety nie ma dobrych i tanich aut, jak są dobre to nie są tanie jak są tanie to niekoniecznie muszą być dobre albo nie mają parasola ochronnego w postaci gwarancji, co do wyboru tak jak pisał przedmówca zależy do czego go będziesz wykorzystywał, różnica w spalaniu między 1.4 a 2.0 nie jest aż tak duża a i problemów mniej, tylko ciężej znaleźć sensowne egzemplarze. I tak przed zakupem dużym błędem będzie niezabranie auta na "ścieżkę zdrowia" w jakimś warsztacie, czy autoryzowanym czy nie - grunt, żeby to nie był jakiś cieć. Na podpicowane klamoty nie ma rady aczkolwiek scirocco nie jest przesadnie awaryjny, głównie obawiałbym się fajansiarskich "gwintów", garażowych modów i to co zawsze - kiepskiego złożenia po grzmocie (do nikogo nie piję ale wszyscy na forum widzieliśmy już niejedną historię cukierków z otomoto).
Scirocco Sport 2.0 TSI 155 Candy White GTS Edition
Aras
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 08 sie 2012, 22:17

Re: kupuje scirocco

Post autor: Aras »

dzięki wszystkim za odpowiedzi, chętnie poczytałbym też kolejne :)
Ja nie szukam scirocco do wyścigów, katowania i modyfikacji, chyba że kupił bym tą wersje 122KM to wtedy może bym chciał żeby wgrać jakieś nowe oprogramowanie. Po prostu bardzo podoba mi się to auto a tylko od czasu do czasu trochę bym mocniej przydusił, na co dzień nie świruje. Najbardziej przypasił by mi jednak ten 160KM, jechałem takim i jak dla mnie wystarczająco dobrze się zbiera już bez katowania. Postaram rozejrzeć się za takim z rocznika 2011 bo ponoć w połowie 2010r było sporo poprawek przy tych silnikach 1.4 TSI choć w salonach na ten temat milczą, tylko auto świat o tym pisał
pozdro
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Re: kupuje scirocco

Post autor: AgaZaKa »

Silnik 1.4 122KM jest bardzo fajny, ale nie w Scirocco. Jezdze teraz Skoda Octavia z tym silnikiem i jest on bardzo elastyczny i oszczedny. Ale w Scirocco to chcialabym miec cos mocniejszego.
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ