zakup scirocco - potrzebne porady

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
Kierba
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 15 mar 2013, 23:07
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Saint Tropez / Grenoble

zakup scirocco - potrzebne porady

Post autor: Kierba »

Witam

Chce kupić używane mk3 jednak po przewertowaniu całego internetu :wink: mam pewne obawy i potrzebuje waszych cennych porad. Zastanawiam się nad zakupem sciro z silnikiem 1.4 tsi (160) i tu pojawiają się moje wątpliwości związane z awaryjnością tych motorów.

Czy możecie podpowiedzieć mi na co zwrócić szczególną uwagę przy takim zakupie ?

Na zakup chce przeznaczyć maksymalnie 55 000 zł, znalazłem już parę interesujących ofert.

Bardzo proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
górnik
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 371
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:21
Model: Scirocco III
Numer GG: 4326976
Lokalizacja: Warszawa

Re: zakup scirocco - potrzebne porady

Post autor: górnik »

Kolego, krótko i na temat... odpuść sobie 1.4 TSI jeśli chcesz Scirocco...

Temat był wałkowany setki razy :)
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: zakup scirocco - potrzebne porady

Post autor: Majkel »

górnik pisze:Kolego, krótko i na temat... odpuść sobie 1.4 TSI jeśli chcesz Scirocco...
Właśnie jeśli chcesz scirocco szukaj rocznika do 1992r :D

Nie no nie mogłem się powstrzymać :mrgreen:
Awatar użytkownika
górnik
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 371
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:21
Model: Scirocco III
Numer GG: 4326976
Lokalizacja: Warszawa

Re: zakup scirocco - potrzebne porady

Post autor: górnik »

hehe ;-)

bierz 2.0 TSI / 2.0 TSI R
2.0 TDI 140 / 2.0 TDI 170

ot co ;-)
Kierba
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 15 mar 2013, 23:07
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Saint Tropez / Grenoble

Re: zakup scirocco - potrzebne porady

Post autor: Kierba »

No tak, ostatnio jeszcze więcej wiedzy pochłaniałem w tym temacie i rzeczywiście chyba jednak 2.0 to jedyne sensowne rozwiązanie. Trzeba będzie trochę więcej kaski poświęcić na ten cel.

Jeśli mógłbym was prosić to napiszcie na co warto zwrócić uwagę przy zakupie 2.0 tsi. Byłbym wdzięczny bo znalazłem już dwa ciekawe modele tylko że we Włoszech. Wybiorę się jak coś z kuzynem mechanikiem :side:

Majkel nad mk2 też myślę ale najpierw muszę kupić mk3 żeby mieć go na codzień do jazdy bo mi się peugeot zepsuł :wink: a mk2 miałbym do dopieszczania :lol: Kuzyn fanatyk Alpiny, ma warsztat i trzy e36 w stanie idealnym także ze sciro by mi pomógł bez dwóch zdań.
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Re: zakup scirocco - potrzebne porady

Post autor: AgaZaKa »

Na angielskiej stronie jest Buying Guide modelu 2.0, tylko trzeba zarejestrowac sie, zeby miec dostep do tego postu:

http://www.sciroccocentral.co.uk/forum/ ... af4bc82757
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
vwbounty
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 806
Rejestracja: 01 gru 2007, 17:09
Model: Scirocco II

Re: zakup scirocco - potrzebne porady

Post autor: vwbounty »

Kierba pisze: Majkel nad mk2 też myślę ale najpierw muszę kupić mk3 żeby mieć go na codzień do jazdy bo mi się peugeot zepsuł :wink:
Nie no jak przeżyłeś Pełgota to smiało kupuj 1.4TSI :lol:

Troche humorystycznie :wink: ale tak na serio sie zastanawiam jak po czasie 1.4 straci na wartości.

Pozdrawiam
(][__][_]===W===[_][__][)
Kierba
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 15 mar 2013, 23:07
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Saint Tropez / Grenoble

Re: zakup scirocco - potrzebne porady

Post autor: Kierba »

He he miałem 307 sw - pierwsze moje auto odkupione od staruszka , silnik 2.0 benzyna i powiem wam że nic się nie działo z samochodem. Jedyne co to czasem elektronika wariowała ale to pierdołki były, niestety miałem dzwona niedawno i naprawiać tego zamiaru nie mam. :mrgreen:

1.4 - u mnie krecha, zakup dla odważnych ludzi :twisted: jedyne co to dostępność modeli z 2.0 w dobrym stanie na rynku wtórnym dość ograniczona.

AgaZaKa dzięki serdeczne za link. Jak trzeba to się zarejestruje.
Jaca629
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 26 sty 2013, 20:37

Re: zakup scirocco - potrzebne porady

Post autor: Jaca629 »

proponuje 2.0 w benzynie :)
Kierba
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 15 mar 2013, 23:07
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Saint Tropez / Grenoble

Re: zakup scirocco - potrzebne porady

Post autor: Kierba »

Takie właśnie kupiłem, 2.0 benzyna, dsg, białe. Autko od pierwszego właściciela z polskiego salonu, bardzo zadbane :) Byłem z nim w aso przed zakupem jedyne co znaleźli to przepalona żarówka podświetlająca tablicę i pęknięta lampa halogenowa - kamyczek strzelił - pierdołka. Bałem się trochę automatu ale teraz to nie wiem czy jeszcze kiedyś wrócę do manuala, ta skrzynia jest wpaniała w połączeniu z silnikiem 2.0,- sam miód :)

Za sprawdzenie sciro zapłaciłem w krakowskim aso 340zł, co dziwne cena w przypadku tego autka jest wyższa niż np. w przypadku golfa Oo

Wspaniały samochód, teraz mam trasę, wracam do FR 1700 km przedemną zobaczymy jak się będzie sprawować :)

Dzięki za wasze wypowiedzi w temacie.
ODPOWIEDZ