Dobra okazja do kupna Scirocco - proszę o opinie

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
dibi
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 08 cze 2013, 00:29

Dobra okazja do kupna Scirocco - proszę o opinie

Post autor: dibi »

Witam.

Mam bardzo dobrą okazję kupna Scirocco od osoby z mojej rodziny. Samochód jest z 2008 roku z silnikiem 1,4 TSi. Trochę się naczytałem o nim, jednak cena za jaką mogę kupić samochód i fakt że chcę nim pojeździć nie dłużej niż rok skłania mnie do kupna auta.

Samochód ma 100 000 przebiegu i nie miał żadnej fabrycznej wady. Jedyna usterka jaka jest obecna teraz to coś z układem wydechowym. Właściciel opisuje to tak, że tylko i wyłącznie jak jedzie dłuższą chwilę ponad 140 km/h to na ekranie komputera wyskakuje "niesprawność układu wydechowego" i dławi silnik. Błąd pojawia się tylko wtedy, na co dzień jest nieobecny. Jeździ już tak kilka miesięcy i nic z tym nie robił. I to mnie martwi, dlatego proszę o Wasze opinie czy to może być coś poważnego czy nie. Bo jeśli tak to istnieje duże prawdopodobieństwo że przez ten czas usterka się pogłębiała i coś poważnego mi się wysypie po przejechaniu niewielu KM. Poza tym przez 5 lat nie było w samochodzie żadnych problemów z silnikiem.

W ogóle chciałbym Was też zapytać jaka wg Was jest uczciwa cena za model z tego rocznika z tym silnikiem i przebiegiem? Za ile Wy kupiliście swoje auta z tego rocznika?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Re: Dobra okazja do kupna Scirocco - proszę o opinie

Post autor: leftfield »

pod tę kontrolkę jest tyle rzeczy podpiętych, że najłatwiej byłoby ci podjechać do ASO i po prostu sprawdzić w kompie
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
ODPOWIEDZ