Konfiguracja Telefonu BT

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
matyjas
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 13 wrz 2013, 09:48

Konfiguracja Telefonu BT

Post autor: matyjas »

Witam, proszę o pomoc ewentualnie o link do instrukcji konfiguracji telefonu z systemem audio rocznik 2010.
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Konfiguracja Telefonu BT

Post autor: atosss007 »

Witam. Nie wiem czy taki system w Scirocco III odbiega w jakiś sposób od firmowych stacji multimedialnych Alpine czy Pioneer, ale ja u siebie ( Alpine IVA 502 ) również miałem problem ze sparowaniem radia z telefonem. Zaznaczam ze nie było to Scirocco III Możesz mieć kilka przyczyn dla których radio nie widzi telefonu :
1. Podczas parowania należy wprowadzić kod w radiu, który będzie się zgadzał z kodem w telefonie. 4 cyfrowy kod nie zmieniany przeważnie jest 1234 lub 1111. W zależności od rodzaju sprzętu, kod wygeneruje radio i wtedy taki kod trzeba wpisać w telefonie, lub kod generuje telefon i trzeba go wpisać w radiu. Jeśli te kody nie będą się zgadzały, urządzenia nie będą się widzieć na wzajem.
2.Jeśli masz smart-fona, w ustawieniach telefonu przed rozpoczęciem parowania, należny ostawić w tryb widzialności telefonu. Ja u siebie miałem taki problem. Radio nie wyszukiwało urządzenia, ponieważ telefon fabrycznie ustawiony był tak, ze był nie widoczny dla innych urządzeń. W opcjach telefonu ustaw tryb tak, aby telefon był widoczny dla innych urządzeń i rozpocznij parowanie od nowa. W przypadku HTC sensation telefon w trybie widzialnym pozostaje czasowo. Po czasie określonym w ustawieniach telefon automatycznie robi se niewidzialny.
3. Ostatnia kwestia jest które urządzenie wyszukuje. U mnie było tak, ze to radio wyszukiwało urządzenie, w tym przypadku telefon a nie odwrotnie. Gdy chciałem wyszukać urządzenie za pomocą telefonu, smart-fon widział Alipne ale nie łączył se z nim.
Przez takie problemy przebrnąłem u siebie. Za czym udało mi się to skonfigurować minęło trochę czasu. Mam nadzieje ze moje wskazówki będą przydatne w przypadku fabrycznego systemu audio. Jeśli nie to przykro mi, ale nie będę w stanie pomoc :wink: Powodzenia i daj znać czy coś to pomogło. Pozdrawiam
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
ODPOWIEDZ