Nie gasnace kontrolki

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
Adusia
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 16 lis 2019, 13:59

Nie gasnace kontrolki

Post autor: Adusia »

Po odpaleniu auta licznik nie świecił, nie działały obroty kontrolki itd. Później nagle zaczął świecić, wywaliło błąd brake fluid owners manual I po wyjęciu kluczyka że stacyjki nie gasna kontrolki
https://youtu.be/-Rh3ucMQluc
1 6 D
Początkujący
Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 25 paź 2017, 15:36
Model: Scirocco III

Re: Nie gasnace kontrolki

Post autor: 1 6 D »

Rok modelowy 2009,proponuję zadzwonić do aso i zapytać czy była robiona akcja serwisowa na sterownik ABS,jeśli nie była to prawdopodobnie na tej akcji wymienia sterownik ABS i będzie spokój, masz dostęp do komputera by przed aso odczytać błędy?

Poziom płynu hamulcowego prawidłowy na pewno?
Adusia
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 16 lis 2019, 13:59

Re: Nie gasnace kontrolki

Post autor: Adusia »

Ale abs to odnośnie komunikatu o hamulcach, A co z tymi kontrolkami które nie gasna mimo wyjecia kluczyka?
Mimo iż sterownik jest walniety to powinny chyba zgasnac
1 6 D
Początkujący
Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 25 paź 2017, 15:36
Model: Scirocco III

Re: Nie gasnace kontrolki

Post autor: 1 6 D »

Na filmie nie widzę które zostały po zgaszeniu zapłonu, poduszki powietrzne mogły zostać po tym jak był brak komunikacji z licznikiem, podstawa to zacznij od podłączenia komputera. Mogę pomóc jeśli jesteś ze Szczecina lub okolic.
Adusia
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 16 lis 2019, 13:59

Re: Nie gasnace kontrolki

Post autor: Adusia »

Widać gdy spadną obroty, wtedy wyciągnąłem kluczyk. Po odpaleniu świeci ręczny I ten komunikat
Kompa podepne w tym tyg może I dam znac
Adusia
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 16 lis 2019, 13:59

Re: Nie gasnace kontrolki

Post autor: Adusia »

Problem rozwiązał się sam, podpinam akumulator (bo go rozlaczalem), umówiony jestem z elektryków odpalam I działa, błąd się nie pojawia. Być może wina środków czyszczących w sprayu którymi opitolilem całe auto w środku I silnik
ODPOWIEDZ