Wariujące szyby scirocco mk3 2.0tdi

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
cady
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 27 mar 2020, 00:19

Wariujące szyby scirocco mk3 2.0tdi

Post autor: cady »

Witam, Auto to Scirocco 2.0 tdi 140km 2008r. mam problemy z szybami, objawiające się ich "wariowaniem" tzn. potrafią same się opuszczać i podnosić, czasami przy wchodzeniu/wychodzeniu z auta nie opuszczą się, trzeba opuszczać je ręcznie aby otworzyć drzwi. Czasem podczas jazdy zaczynają szaleć opuszczają się i podnoszą tak na wysokość 1cm. Zaobserwowałem ,że problem pojawia się zazwyczaj po wjechaniu autem w dziurę w jezdni a czasem na zakręcie ,czasami nic się nie dzieje przez dłuższy czas a czasem na prostej drodze zaczynają szaleć góra/dół aż do momentu kiedy się ich lekko nie uchyli. Czy ktoś może spotkał się z podobnym problemem i może coś doradzić. Czy winna może leżeć w uszkodzonym lub rozkodowanym zamku drzwi lub uszkodzonych przełącznikach od szyb może jakiś przekaźnik? Jakieś pomysły od czego tu zacząć? Niestety jeszcze nie posiadam interfejsu aby samemu posprawdzać czy są jakieś błędy. Jetem z okolic Warszawy gdyby miał ktoś namiar na kumatego mechanika-elektryka to bardzo proszę o info.
Awatar użytkownika
Tomex
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 26 mar 2020, 14:07
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wariujące szyby scirocco mk3 2.0tdi

Post autor: Tomex »

Siemka, spróbuj sprawdzić przełączniki do szyb.. u mnie podczas deszczu nakropiło do środka i tylko chwilowo sam wariował z tymi szybami. W garażu wyciągnąłem, sprawdziłem przewody, wysuszyłem w między czasie i z powrotem zamontowałem mocno dociskając. Po tym problem zniknął.. możliwe,. że u Ciebie to samo ;). Nie psikałeś tam środkami do kokpitu? Niektóre z nich są takie "tłuste"... co więcej problemów sprawia, jak się dostanie do środka.
cady
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 27 mar 2020, 00:19

Re: Wariujące szyby scirocco mk3 2.0tdi

Post autor: cady »

Dzięki ale raczej nic tam nie nakapało ani niczym tłustym nie było psikane. Właśnie mało prawdopodobne aby były to przełączniki bo dzieje się to już od dłuższego czasu.. W lato kiedy nawet było coś mokrego tam nalane to by wyschło przy takich temperaturach jakie bywają.

Ma ktoś jakieś inne pomysły od czego zacząć sprawdzanie /rozbieranie/ wymienianie?
Supreentes
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 31 mar 2020, 12:15
Model: Scirocco III

Re: Wariujące szyby scirocco mk3 2.0tdi

Post autor: Supreentes »

Mam ten sam problem, dodatkowo jeszcze po przelaczeniu przekładni automatycznej z pozycji r na D, przez jakiś czas pika mi parktronic. Dowiedziałem się już że jest to prawdopodobnie zawilgocony badz uszkodzony moduł komfortu. Niestety nie mogę znaleźć rzetelnej informacji gdzie się on znajduje, zanim wezmę się za rozbiórkę. Podobno pod siedzeniem kierowcy lub w desce rozdzielczej , czy któryś z Was drodzy forumowicze mógłby na wspomóc informacją?
1 6 D
Początkujący
Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 25 paź 2017, 15:36
Model: Scirocco III

Re: Wariujące szyby scirocco mk3 2.0tdi

Post autor: 1 6 D »

Pierwsze co to podłącz komputer i czytaj błędy. Nie wiem kto wymyślił że to wina modułu komfortu.



Co do szyb to sprawdził bym wpierw czy szyby są przyuczone na położenia końcowe i jakie są ustawienia w MFA odnośnie szyb. Stycznik w klamce może powodować późne opuszczanie szyb, jeśli w ogóle się nie opuszczają przy otwieraniu to na liczniku pokazuje które drzwi są otwarte? Jeszcze zobacz stacyjkę czy podczas lekkiego ruszania nie zaczynają szyby się poruszać.
cady
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 27 mar 2020, 00:19

Re: Wariujące szyby scirocco mk3 2.0tdi

Post autor: cady »

Błędy z czytane ,podaje poniżej. Może ktoś coś konkretnie na ten temat napisać? Czy to jest powód wariujących szyb ? Od czego zacząć naprawę ?

Adres 16: Koło kierownicy Plik etykiet: 1K0-953-549-MY8.lbl
Oznaczenie elementu: 1K0 953 549 CB HW: 1K0 953 549 CB
Komponent i/lub wersja: J0527 051 0101
Kodowanie: 0002022
Kod serwisu: WSC 00020 790 00000
Dodatkowe informacje: XXXXXXXXXXX E0221 002 0010
Dodatkowe informacje: Geraet 00000
VCID: 74ED811217BB26EFB2-8020
4 - ilość znalezionych błędów. Oto one:

00576 - Zacisk 15
012 - usterka elektryczna w obwodzie
00883 - Przełącznik zapłonu i rozrusznika (D); zacisk S
012 - usterka elektryczna w obwodzie
00884 - Przełącznik zapłonu i rozrusznika (D); zacisk X
012 - usterka elektryczna w obwodzie
01744 - Przełącznik rozrusznika i zapłonu (D) (zacisk P)
012 - usterka elektryczna w obwodzie
1 6 D
Początkujący
Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 25 paź 2017, 15:36
Model: Scirocco III

Re: Wariujące szyby scirocco mk3 2.0tdi

Post autor: 1 6 D »

Kostka stacyjki do wymiany moim zdaniem
ODPOWIEDZ