Głupio fajny pomysł :) all VW

Forum dyskusyjne STP.
Awatar użytkownika
Mateusz Jakubowski
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 355
Rejestracja: 05 kwie 2010, 13:59
Model: Scirocco II
Numer GG: 2241693
Lokalizacja: Turek lub Warszawa

Głupio fajny pomysł :) all VW

Post autor: Mateusz Jakubowski »

Hej.
Ostatnio tak sobie rozkminiałem i wpadł mi do głowy pomysł. Większość kąbinuje by wrzucić nowy silnik do starej budy. Pcha się 16v, KR, PL, ABF , 9A , a także VR6 czy 1.8T do mk1, mk2 do golfów, jettów itp. Nie ukrywam bardzo mi sie to podoba, ale teraz można postawić się z drugiej stron. Do takiego sciro mk3 czy golfa mk5,6 wrzucić ABF czy VR'a . Goła buda z klatką, kierownicą, kubłami i deska rozdzielczą i mamy fajna prawie "nowoczesną" wyścigówkę. Wiem niczemu to nie służy :P ,ale nie spotkałem sie z takim projektem. Domyślam sie, że pewnie było by to kosztowne (lecz to pominiemy :D ) . Niech sie każdy wypowie jeśli chce, czy dobrze przekazałem swoje przemyślenia co o tym sądzi.
Pozdrawiam Mateusz.
Awatar użytkownika
vorph666
Pisarz
Pisarz
Posty: 1467
Rejestracja: 08 kwie 2008, 15:13
Model: Scirocco II
Numer GG: 301135
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Głupio fajny pomysł :) all VW

Post autor: vorph666 »

eee tam po co modyfikować współczesne auta - one ani wyglądu ani duszy nie maja... do tego wkładanie w nie technologi sprzed dekady nie ma jakiegokolwiek sensu. Zasady budowy i działania silnika jako takiego elementu nie zmieniły się od dziesiątek lat...różni je tylko osprzęt, wykonanie, zasilanie itp. Więc po co grzebać w starociach wymagających z reguły remontu, jak za mniejsza kasę da się zmodyfikować fabrykę i jeździć jeszcze szybciej.

Ale ja to się nie znam. Jak dla mnie prawie wszystkie autka (a VAG w szczególności - z wyjątkiem 911) wyprodukowane po np 95 roku mogą służyć jako woły robocze i dupowozy, do zajeżdżenia aż kółka odpadną i wyrzucenia na śmietnik...jak dla mnie z nimi jest jak z przysłowiowa brzydką babą - można na niej pojeździć ale wstyd gdy Cię znajomi przyłapią.

PS moja wypowiedź nie tyczy się zupełnie irracjonalnych pomysłów typu wstawienie do np MK3 silnika Trabanta, mercedesa200d albo z np jakiegoś amerykańskiego bigblocka o pojemności m.in. 5,7 litra - takie coś chętnie bym zobaczył
VW Scirocco GTL 1987
MB W126 SEC 1982
VW T2 KOMBI 1978 (OGÓR)
VW T2 KOMBI L 1978 (CHRUPEK) *NEW*
Jawa 50 Mustang 1981
Jawa 50 Skuter 1976

Obrazek
www.stadobaranow.pl
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Głupio fajny pomysł :) all VW

Post autor: atosss007 »

Ja chyba nie bardzo ogarnąłem zasadność takiego swapa. Przecież te silniki które teraz robia, np. w golfach mk5,6, jeśli już wyszedł to 7, są jednostkami bardzo mocnymi. Osobiście wątpię, aby taki silnik typu ABF generował większą moc ( nawet po modyfikacjach ) niż taki dłubnięty 2.0 TFSI. Nie miałem nigdy TFSI, ale sądzę że te 250-300 horsów to żaden większy problem. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2440
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Głupio fajny pomysł :) all VW

Post autor: kostrzyk »

poszukaj sobie audi a6 z silnikiem z trabanta :P
Obrazek
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Głupio fajny pomysł :) all VW

Post autor: obar »

Wiem o co Ci Mateusz chodzi, ale widzisz, tak jak poprzednicy powiedzieli, wsadzenie leciwego, choć mocnego (jak na tamte lata) silnika nie ma zbytnio sensu. W dużej części rozchodzi się tu o stosunek masy do mocy. Stare auta były leciutkie, bo np. blacha była cieńsza, nie było tylu wzmocnień poduszek powietrznych itp, a to zusammen do kupy daje nawet kilkaset kilo, a nawet można tę wartość podwoić (np. mercedesy, bmw).

Jeśli chodzi o projekty w nowszych autach to tak jak Vorph napisał, ja też z chęcią bym zobaczył jakiś projekcik typu silnik Vankla, albo wywalić osprzęt z tfsi i zainstalować rotrexa, albo kompresor weilanda i zrobić mad maxa :wink: .
kostrzyk pisze:poszukaj sobie audi a6 z silnikiem z trabanta :P
Ale to był rat style, aczkolwiek jakiś tam pomysł jest.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
Mateusz Jakubowski
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 355
Rejestracja: 05 kwie 2010, 13:59
Model: Scirocco II
Numer GG: 2241693
Lokalizacja: Turek lub Warszawa

Re: Głupio fajny pomysł :) all VW

Post autor: Mateusz Jakubowski »

Taki mi pomysł wpadł do głowy. Nowe silniki TFSI czy TSI z tego co się czyta to są śmieci. Jakość ich tych silników w porównaniu do poprzedników jest ogromna. Taka polityka firmy. trzeba zarobić na serwisie. Vorphh też lubie stare auta i one maja dusze, przynajmniej nie wyglądają jak mydelniczki.

W ogóle pomysł sie narodził jak na alledrogo, zauważyłem pusta (gołą) białą bude od mk3, " A jak by tak wrzucic tam ABF'a lub VR'a. Jak by sie to odpychało? Fakt wywalić całą elektrykę i wstawić tylko dwa fotele, zegary itp. jak by to wyszło w kg? "


Chciałem sie podzielić z Wami poprostu "głupio fajny pomysł "

Fajny pomysł powstaje na racing forum gdzie w mazde rx-8 ładuja k20 z hundy :P zamiast rotoru.
Awatar użytkownika
vorph666
Pisarz
Pisarz
Posty: 1467
Rejestracja: 08 kwie 2008, 15:13
Model: Scirocco II
Numer GG: 301135
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Głupio fajny pomysł :) all VW

Post autor: vorph666 »

kostrzyk pisze:poszukaj sobie audi a6 z silnikiem z trabanta :P
a jest coś takiego...bo wujek google nic nie pokazuje

-- czwartek, 22 sie 2013, 12:23 --
Mateusz Jakubowski pisze:Fajny pomysł powstaje na racing forum gdzie w mazde rx-8 ładuja k20 z hundy :P zamiast rotoru.
to mało fantazyjne i pewnie chodzi o pozbycie się rotoru, który jest niezbyt trwały i wymienia się go (a przynajmniej większość jego części) co np 100kkm a kosztuje więcej niż zrobienie swap-a na coś innego.. Włożenie rotoru z mazdy do czegoś innego to już pomysł zupełnie irracjonalny i ciekawy i to chętnie bym zobaczył :side:

tak btw swap-y między gatunkowe są ciekawe - widziałem BMW E30 z włożonym silnikiem od jakiejś supry czy czegoś podobnego - auto zrobione było na jakieś mistrzostwa w drifcie.
VW Scirocco GTL 1987
MB W126 SEC 1982
VW T2 KOMBI 1978 (OGÓR)
VW T2 KOMBI L 1978 (CHRUPEK) *NEW*
Jawa 50 Mustang 1981
Jawa 50 Skuter 1976

Obrazek
www.stadobaranow.pl
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Głupio fajny pomysł :) all VW

Post autor: Mowad »

Jedyna zaleta takiego projektu to ze bylby pewnie oryginalny i jeden z niewielu. Tyle ze to downgrade, ale rost czy rat to tez w sumie style nie specjalnie poprawiajace cokolwiek a niszczace samochod, ale sa i beda osoby ktorym takie cos sie podoba. Mi nie. Mozna go rozwinac wlasnie w kierunku tego audi z silnikiem trabanta (na yt chyba sa filmiki) i np do mk3 wstawic EX. Albo wogle jakies 1.0 na gazniku z Polo :) Tylko czy by to dawalo jakas radosc z jazdy? wyglad jak wyglad, kazdemu sie podoba co innego, do tego gusta z czasem sie zmieniaja wiec dzisiejsze mydelniczki za iles tam lat beda "kultowe" kiedy wszystkie auta beda juz wygladaly tak samo, bo z tego co widze to do tego zmierzaja koncerny samochodowe. Jest juz wiele samochodow wygladajacych identycznie tyle ze z innym znaczkiem, lub bardzo niewielkimi roznicami, a nawet jak nie sa budowane na tej samej plycie to projektanci innych marek chodzili chyba do tej samej szkoly i ogolny zarys kompletnie roznych marek jest podobny, tyle ze przetloczenia w roznych miejscach i inne swiatla.
A projektow typu buda X a silnik Y jest juz tez dosc sporo, zwlaszcza w drifcie, japonce z silnikami bmw, bmw z silnikami z corvet itp. Z rwd jest duzo latwiej takie manewry robic, ograniczenie to chyba ilosc miejsca pod maska (poza oczywiscie kasa).
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2440
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Głupio fajny pomysł :) all VW

Post autor: kostrzyk »

http://hooniverse.com/2012/07/02/vorspr ... g-edition/

przepraszam to jednak a4 było :D


mi się najbardziej podoba small block z Chevroleta w maluchu :D

http://ultime.pl/vtec-just-kicked-in-yo ... ra-integra
Ostatnio zmieniony 22 sie 2013, 14:13 przez kostrzyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mateusz Jakubowski
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 355
Rejestracja: 05 kwie 2010, 13:59
Model: Scirocco II
Numer GG: 2241693
Lokalizacja: Turek lub Warszawa

Re: Głupio fajny pomysł :) all VW

Post autor: Mateusz Jakubowski »

Ciesze się z Waszych opinii :) ogólnie denerwuje mnie cały ten downsizing jeśli chodzi o auta. Fakt że do BMW wkłada jakieś inne silniki do driftowozów to już u nas norma. Kolega ma wsadzony silnik od skyline do E30, ale to już inna bajka :P , baaaa widziałem nawet ciągnik z silnikiem z volvo

http://www.youtube.com/watch?v=9yHl24QynOM więc nic mnie nie zdziwi :side:

Mój pomysł został zdegradowany :P

Audi z silnikiem od trabanta http://www.youtube.com/watch?v=4qpt4H3Ir9I
herbiasty
Pisarz
Pisarz
Posty: 1408
Rejestracja: 25 wrz 2009, 13:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 1219647
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Głupio fajny pomysł :) all VW

Post autor: herbiasty »

wszystko da sie zrobić.
Ciekawe by było np. takie Sciro MKIII z VR6 + kompressor w maksymalnie minimalistycznej torowej wersji :)
Albo Lupo KR + karburetorrrrry 8)

Ale bardziej czekam az ktos wsadzi do jakiegos Golfa syncro jakieś F20C lub sr20 i zepnie to na tył :D
Sam sie juz chciałem za cos takiego zabierać ale nie stać mnie na dwa projekty z których każdy pochałania naprawdę duzo kasy rocznie a końca nigdy nie widać.

Był tez Golf 3 na Fuchsach z 2taktem z Traba.
Awatar użytkownika
Mateusz Jakubowski
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 355
Rejestracja: 05 kwie 2010, 13:59
Model: Scirocco II
Numer GG: 2241693
Lokalizacja: Turek lub Warszawa

Re: Głupio fajny pomysł :) all VW

Post autor: Mateusz Jakubowski »

znienawidzone przez vw i Honde

Obrazek
Awatar użytkownika
PiotrekMk2
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 304
Rejestracja: 08 kwie 2013, 20:55
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łowicz

Re: Głupio fajny pomysł :) all VW

Post autor: PiotrekMk2 »

herbiasty jest coś takiego tylko że w caddy mk1 i jest wsadzone tam 1JZ(chyba)


http://www.youtube.com/watch?v=8EdWH-k61N0
Żeby życie było spoko musisz jeździć Scirocco
Obrazek
herbiasty
Pisarz
Pisarz
Posty: 1408
Rejestracja: 25 wrz 2009, 13:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 1219647
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Głupio fajny pomysł :) all VW

Post autor: herbiasty »

Ale to nie jest w Polsce.
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Głupio fajny pomysł :) all VW

Post autor: atosss007 »

obar pisze: Stare auta były leciutkie, bo np. blacha była cieńsza
W starych autach blacha wcale nie była cieńsza. Wręcz przeciwnie Łukasz. Była duuużo grubsza,o czym świadczy nawet szybkość zjadania budy przez rdzę samochodów z ostatnich lat. Mercedesy na przykład z serii A zjada już po dwóch latach. Pokaż mi starego meśka, którego rdza ruszyła po dwóch latach. Nawet gdyby stał w wodzie po listwy boczne to by go nie ruszyło. Kilogramów przybyło ze względu na wzmocnienia o których napisałeś, kilometry przewodów elektrycznych do całej tej elektroniki, klimatyzacje, poduszki powietrzne, 10 różnych systemów których przybyło po 1990 i wymieniać by tak można jeszcze długo.

Mowad pisze:rost czy rat to tez w sumie style nie specjalnie poprawiajace cokolwiek a niszczace samochod, ale sa i beda osoby ktorym takie cos sie podoba. Mi nie
Święte słowa. Kojarzy mi się to ze stylem noszenia w nosie kolczyka tak dużego, aby spokojnie przez niego można jeść i aby było do czego zapiąć krowi łańcuch.


Mowad pisze: Jest juz wiele samochodow wygladajacych identycznie tyle ze z innym znaczkiem, lub bardzo niewielkimi roznicami).
Już w przeszłości można było zaobserwować tego typu samochody. Na szybko, przychodzi mi na myśl Honda Civic w sedanie i Rover 400. Właściwie wyglądają identycznie. Nawet jednostki napędowe miały takie same. Kiedyś, stały u mnie takie na sąsiednich kanałach i robiliśmy szczegółowe porównanie. Mało co się różniło.
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
ODPOWIEDZ