VW Scirocco przechodzi lifting

Forum dyskusyjne STP.
Awatar użytkownika
pkonrad
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 20 mar 2011, 11:11
Numer GG: 79767
Lokalizacja: małoPOLSKA
Kontakt:

VW Scirocco przechodzi lifting

Post autor: pkonrad »

Volkswagen opublikował zdjęcia Scirocco po liftingu, choć patrząc na fotki, trudno dostrzec jakiekolwiek zmiany. Wizualnie nie zmieniło się zbyt wiele, ale Scirocco, choć zadebiutował już 6 lat temu, wcale się nie zestarzał i nadal jest jednym z ładniejszych aut w segmencie.

Zmiany na zewnątrz objęły tylko przedni i tylny zderzak, klapę bagażnika i grill. Dodano też kilka nowych kolorów lakieru oraz nowe wzory felg. W środku Niemcy dołożyli wskaźniki na środku deski rozdzielczej, z których można odczytać temperaturę oleju i ciśnienie doładowania. Jest też stoper. Prawdopodobnie zmodernizowano też system nawigacji i multimediów.

Dostępne silniki to 1.4 TSI (125 KM), 2.0 TSI (180, 220 i 280 KM w wersji R), oraz 2.0 TDI o mocy 150 lub 184 KM. Jak widać, VW rakiem wycofuje się z awaryjnych jednostek 1.4 TSI z doładowaniem kompresorem i turbosprężarką. Wszystkie silniki poza najmocniejszym wyposażone są w system start/stop i odzyskiwanie energii z hamulców.

Nowe Scirocco trafi do salonów w sierpniu br.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zródło:
http://www.autokrata.pl/artykul/VW-Scir ... szy_a19389
http://www.autobook.ro/poze/2014-volksw ... za-30.html
Seat Leon 1P FR 2.0 TFSI
200KM --> 280KM
280NM --> 385NM
Powered by Obrazek
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: VW Scirocco przechodzi lifting

Post autor: obar »

Nie wiem czy te zmiany wyszły na plus.. Moim zdaniem przód zaczyna przypominać eosa czy jettę lub podobne. Troszkę sprawia wrażenie jakby urósł, co w sportowym aucie jest na minus.
Myślę, że przez takie modyfikacje prowadzenie pod względem stylizacji obejmuje golf 7. Odpowiednio zrobiony robi jeszcze lepsze wrażenie.
Na plus oczywiście rezygnacja z wadliwych jednostek napędowych.
Myślę, że tu by pomogła bardziej stylizacja w kierunku nowych audi. Dodałoby to charakteru bryle wozu. No ale VW chce być oryginalny :wink: .
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Re: VW Scirocco przechodzi lifting

Post autor: AgaZaKa »

Wedlug mnie, to auto niewiele zmienia sie z zewnatrz. Natomiast w srodku zmienilo sie juz troche od czasu jak kupilam swoje w 2009r. Na dodatek musze powiedziec, ze odzwyczailam sie juz troche od VW i Scirocco i wnetrze srednio mi sie podoba. A pamietam foldery z 2008r i wtedy myslalam: wow, nowe Sciro. Ale chetnie zobacze te zmiany na zywo za pare tygodni i sama ocenie.
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3288
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Re: VW Scirocco przechodzi lifting

Post autor: Sołtys »

Ja odnoszę wrażenie, że jest jakby bardziej garbaty - jakby maska się zmieniła. Tył jakoś stracił bo przypomina Golfa ... ale to oczywiście moje odczucie ;)
Fotele z R-ki za to prezentacją się świetnie
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
ODPOWIEDZ